BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Auto
Volvo lucreaza la sportivitate

Volvo lucreaza la sportivitate

la 11 September 2007 11:07 Reactualizat la: 12 February 2011 09:01
11 September 2007 11:07 Reactualizat la: 12 February 2011 09:01
In plina febra cauzata de debutul salonului auto de la Frankfurt, Volvo a decis sa dezvaluie doua dintre masinile pe care le va arata publicului luna viitoare.
Scris de IM:ONLINE - In plina febra cauzata de debutul salonului auto de la Frankfurt, Volvo a decis sa dezvaluie doua dintre masinile pe care le va arata publicului luna viitoare.

Trimite articolul

X

Tunerii de casa, deja, ai Volvo, Heico Sportiv, s-au ocupat de S80 si C30 pentru urmatorul show auto care va avea loc in Las Vegas la SEMA. Masinile sunt transformate la nivelul aspectului exterior in adevarate sportive, caracteristica sprijinita si de propulsoarele cu care au fost inzestrate.

Limuzina

S80 are un propulsor capabil sa dezvolte 350 de CP pe o plaja de turatii cuprinsa intre 1.500 si 5.500 de ture. Cel mai interesant lucru legat de aceasta motorizare este faptul ca „inghite” fara probleme doar etanol. Volvo este posesorul unei limuzine cu aplecare inspre sportivitate, capabila de 5.8 secunde la 100 de km/h, dar complet ecologica.

Ca C30, S80 sta mai aproape de pamant gratie unor suspensii proiectate pentru performante sportive. Limuzina este vopsita in argintiu, culoare ce se regaseste si la nivelul jantelor din aliaj usor.

Micul sportiv

Volvo nu este la prima transformate a C30 intr-o adevarata bestie. De aceasta data Heico a ascuns sub capota gigantul T5 de 300 CP care reuseste sa duca C30-ul la 100 de km/h in doar 5.4 secunde.

La exterior masina a fost „camuflata” in portocaliu, culare care se regaseste si la interior. Scaunele, bordul, tapiseria sunt toate colorate in portoicaliu, negrul sau argintiul se regasesc doar acolo unde este neparata nevoie de ele.

Daca cele doua masini isi vor gasi un proprietar, atunci acesta ar trebui sa stie ca sportivele nu pot depasi 250 de km/h, viteza la care sunt limitate electronic.

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    ANAF anunță bonificații pentru zeci de mii de români care și-au plătit impozitele anticipat
    Un număr semnificativ de români care și-au achitat din timp obligațiile fiscale au fost recompensați financiar, potrivit unui anunț făcut luni de Agenția Națională de Administrare Fiscală.

    Educație

    Elevii bihoreni, provocați să gândească financiar: competiția CECCAR ajunge la a IV-a ediție
    Ministerul Educației și Cercetării, în parteneriat cu Corpul Experților Contabili și Contabililor Autorizați din România (CECCAR), a organizat cea de-a IV-a ediție a Concursului de cultură și educație financiar-contabilă, un demers care își propune să apropie elevii de realitățile economice și de importanța gestionării responsabile a resurselor financiare.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Operațiunea Jupiter. Magazin clandestin cu produse contrafăcute, descoperit în Oradea, în urma a 3 percheziții
    Un magazin clandestin cu zeci de articole vestimentare și de încălțăminte, în valoare de peste 30.000 de lei, a fost descoperite cu ocazia a trei percheziții făcute, luni, în Oradea de polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice (SICE) Bihor. 1

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Cultură

    „Lumina ce o ducem mai departe”, expoziție itinerantă a fotografilor Emil Pușcașu şi Liviu Florin Cionca
    Expoziţia cuprinde o serie de peste 30 de fotografii vechi, reprezentând chipuri ale locuitorilor din Valea de Sus, comuna Câmpani.

    România

    Bătălia pentru 233: calcule tensionate și voturi decisive pentru căderea Guvernului Bolojan
    Criza din Parlament se intensifică după ce reprezentanții Partidului Social Democrat (PSD) și Alianța pentru Unirea Românilor (AUR) au anunțat în cursul zilei de luni, 27 aprilie au anunțat că vor depunde o moțiune de cenzură împotriva Guvernului Bolojan.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Lacul Vida, readus la viață după decolmatare: peste 300.000 m³ de aluviuni eliminate și noi investiții în zonă
    Conferința în care au fost prezentate rezultatele lucrărilor s-a desfășurat în cursul zilei de luni, 27 aprilie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X