Acestea sunt detinute 50% de catre Volkswagen, restul fiind in portofoliul Shanghai Automotive Industry.
Purtatorul de cuvant al partii chineze a declarat ca fabrica Volkswagen din China va fi responsabila pentru designul masinii atat la interior cat si la exterior. Inbucurator pentru americani este faptul ca masina disponibila pentru pietele din China si SUA este in mare aceeasi, respectiv doar la nivel de echipare aceasta difera.
Interesant este faptul ca si celalalt mare producator de automobile chinez, Chery Automobile Co va produce modele Chrysler in China, masini care vor intra si pe piata americana incepand cu anul 2007.
VW va produce masini in China
Reactualizat la:
Grupul german Volkswagen AG a anuntat ca filiala sa din China va produce automobile si pentru piata nord americana. Masina in cauza este un proiect al viitoarei generatii Volkswagen Passat, aceasta urmand sa fie construita de catre fabricile din China.
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
Economic
Un operator de gambling a fost amendat pentru SMS-uri nesolicitate și date inexacte.
România
Moțiunea de cenzură inițiată de grupurile parlamentare PSD, AUR și PACE - Întâi România a fost depusă marți la Parlament.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Evenimentul în care s-a prezentat bilanțul activității serviciului moto, precum și importanța acestuia s-a desfășurat în dimineața zilei de marți, 28 aprilie, în cadrul Pieței 100.
România
Piața berii din România a scăzut cu 4% în 2025, la un minim istoric, respectiv 14,4 milioane de hectolitri, cel mai mic nivel din ultimii 20 de ani, pe fondul creșterii accizei la bere cu 26,2% în ultimele 15 luni, a anunțat, luni, directorul general al Asociației Berarii României, Constantin Bratu.
1
România
Senatoarea Victoria Stoiciu și-a dat demisia, marți, din Partidul Social Democrat, după ce a refuzat să semneze moțiunea de cenzură inițiată de PSD și AUR împotriva Guvernului condus de Ilie Bolojan.
1
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Numărul infecțiilor respiratorii a continuat să crească în județul Bihor, în perioada 20–26 aprilie, comparativ cu săptămâna anterioară, potrivit datelor Direcției de Sănătate Publică Bihor.