BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Local DISABLED
Coadă de 6 km în Borş

Coadă de 6 km în Borş

la 25 March 2008 11:54
25 March 2008 11:54
BORS&#160;- Camioanele care ies din ţară prin <strong>Borş </strong>au de aşteptat la frontieră şi o oră. Coada la camioane a ajuns în cursul zilei de marţi la 6 km în <strong>Bors</strong>.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - BORS&#160;- Camioanele care ies din ţară prin <strong>Borş </strong>au de aşteptat la frontieră şi o oră. Coada la camioane a ajuns în cursul zilei de marţi la 6 km în <strong>Bors</strong>.

Trimite articolul

X

Datorită restricţiilor de la sfârşitul săptămânii trecute de pe teritoriul Ungariei camioanele care au ieşit din ţară luni şi marţi au avut de aşteptat până în frontieră până la o oră. „S-a dat drumul la circulaţia de mare tonaj pe teritoriul Ungariai abia de duminică seara de la ora 22.00. Ca urmare timpii de aşteptare au crescut foarte mult în PTF Borş, PTF Nădlac, PTF Vărşand şi PTF Petea. Sunt valori mari de trafic iar cozile au ajuns la 12 km în Nădlac, 13 km în Vărşand şi 6 km în Borş”, a declarat subcomisarul Mircea Chiorean, ofiţerul de presă al Direcţiei Poliţiei de Frontieră Oradea.

În perioada 23.03.2008, ora 08.00 (ora Ungariei) – 24.03.2008, ora 22.00 (ora Ungariei), pe teritoriul statului vecin, a fost interzisă circulaţia tuturor categoriilor de automarfare.

În vederea evitării aglomerărilor ce pot apărea din cauza suprasolicitării, din punct de vedere al tranzitului a principalelor puncte de trecere de la frontiera cu Ungaria, Direcţia Poliţiei de Frontieră Oradea recomandă tuturor participanţilor la trafic tranzitarea tuturor punctelor de frontieră comune existente la graniţă, după cum urmează: PTF Cenad – Kiszombor; PTF Nădlac – Nagylak, PTF Turnu – Batonnya, PTF Vărşand -Gyula; PTF Salonta– Mehkerek; PTF Borş-Artand; PTF Valea lui Mihai – Nyirabrany; PTF Săcuieni – Letavertes; PTF Urziceni – Vallaj; PTF Petea – Csengersima.
Georgiana Anghel

Trimite articolul

X
Taguri:
bors ,
directia politiei de frontiera oradea ,
salonta
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Lovitură pentru păcănelele din Oradea: vor fi amplasate la o distanță de 500 metri față de cea mai apropiată locuință
    În ședința din 30 aprilie, consilierii locali au aprobat regulamentul privind emiterea autorizației de funcționare locală pentru desfășurarea jocurilor de noroc pe raza municipiului Oradea.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Mai mare cu 20%. Bugetul consolidat al Consiliului Județean Bihor pe anul 2026 va fi de 1,344 miliarde de lei
    Consilierii județeni bihoreni au aprobat, în ședința ordinară din 30 aprilie, bugetul consolidat al Consiliului Județean Bihor pentru anul 2026, document care stabilește atât nivelul veniturilor, cât și al cheltuielilor pentru întregul aparat administrativ și instituțiile subordonate.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Orădenii vor plăti mai mult pentru gunoi de la 1 iulie: noile tarife aprobate de Consiliul Local
    Consilierii locali orădeni au aprobat, în ședința ordinară din 30 aprilie, modificarea tarifelor pentru serviciile de salubrizare prestate de operatorul RER Vest SA, noile valori urmând să intre în vigoare de la 1 iulie.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cotizație de 7 milioane de lei de la Primăria Oradea și buget de 18,5 milioane de lei pentru FC Bihor în 2026
    Consilierii locali orădeni au aprobat în ședința ordinară din 30 aprilie 2026 bugetul de venituri și cheltuieli al Asociației Club Sportiv Fotbalistic Oradea, precum și cotizația Primărie Oradea pentru anul 2026.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Intervenție ca-n filme la Oradea: polițiștii și jandarmii au simulat o luare de ostatici într-un tramvai OTL
    Oradea - Exercițiu tactic complex, desfășurat de polițiștii bihoreni, în depoul O.T.L., pentru verificarea mecanismelor de colaborare necesare protejării comunității în situații reale.

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 06.05.2026 - 08.05.2026 - PL Oradea + PL Rural
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X