BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
Baschetbaliștii orădeni vor să tranșeze joi calificarea

Baschetbaliștii orădeni vor să tranșeze joi calificarea

la 1 May 2019 23:16 Reactualizat la: 2 May 2019 11:51

Baschetbaliștii orădeni vor să tranșeze joi calificarea

<p>FOTO: ROBBY BOROȘ</p>
1 May 2019 23:16 Reactualizat la: 2 May 2019 11:51
CSM CSU Oradea dispută joi primul meci din deplasare al seriei cu BCMU Pitești.
Scris de farcas - CSM CSU Oradea dispută joi primul meci din deplasare al seriei cu BCMU Pitești.

Trimite articolul

X

Campioana en titre conduce cu 2-0 la general, după victoriile înregistrate pe terenul propriu în fața echipei piteștene, cu scorurile de 81-77, respectiv 74-73. Echipa noastră mai are nevoie de o singură victorie pentru accederea în semifinalele ediției, pe care ar dori să o obțină în partida de joi.

„Sigur că ne dorim să încheiem seria în prima întâlnire de la Pitești. Este clar că ne așteaptă un meci foarte complicat. Îmi doresc să fim pe deplin recuperați fizic și mental, să fim bine pregătiți, pentru că va fi un meci cu o încărcătură foarte mare. Piteștiul este cea mai puternică echipă pe care o puteam întâlni în această fază a play off-ului”, a afirmat antrenorul campionilor, Cristian Achim.

Conform obiceiului său, antrenorul orădean se arată foarte prudent în declarații. Afirmațiile sale par însă îndreptățite, în condițiile în care cele două meciuri de la Oradea au fost foarte echilibrate.

Loturi complete

La rândul său, echipa piteșteană își dorește măcar o victorie în fața formației noastre.

„Ne dorim o victorie. Cred că prin modul în care am jucat la Oradea am dovedit că merităm pe deplin să câștigăm un meci. Altfel am fi stat acum, dacă Kornizenko nu ar fi ratat acea ultimă aruncare”, a declarat antrenorul BCMU Argeș, Florin Nini, referindu-se la șansa pe care a avut-o echipa sa în finalul celui de-al doilea meci de la Oradea.

Maksim Korniyenko a irosit atunci o aruncare de la distanță, la scorul de 74-73, acesta fiind de altfel rezultatul final al partidei.

Ambele echipe beneficiază de loturile complete înaintea meciului de astăzi. CSM CSU Oradea nu va putea conta totuși pe pivotul Lázár László, aflat în refacere după accidentarea de la umăr. Antrenorul Cristian Achim, care are la dispoziție toți jucătorii străini din lot, va decide înaintea partidei care este stranierul la care va renunța, alături de Pavle Reljic.

Meciul BCMU FC Argeș Pitești – CSM CSU Oradea are loc joi, cu începere de la ora 18:00, în direct la Digi Sport 4. În cazul unei victorii a gazdelor, va fi necesară a patra partidă, programată sâmbătă, de la ora 20:00.

Trimite articolul

X
Taguri:
baschet masculin ,
bcmu piteşti ,
CSM CSU Oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    Șoc la o pompă din Bihor! Un carburant se vinde cu aproape 4 lei mai ieftin decât în Oradea
    Șoferii care alimentează la stația Petrom din Beiuș au descoperit un preț greu de explicat pentru unul dintre carburanți.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Canicula trage pe dreapta mașinile mai grele de 7,5 tone. Vezi cât timp a fost interzisă circulația pe drumurile județene
    Potrivit unui comunicat transmis de Consiliul Județean Bihor, în zilele de 3 și 4 august 2026, între orele 12:00 și 20:00, este interzisă circulația autovehiculelor cu masa totală maximă autorizată mai mare de 7,5 tone pe toate drumurile județene.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Copil de 5 ani, rănit în urma unui accident de ATV la Popești. Conducătorul auto era băut și nu deținea permis de conducere
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de sâmbătă, 1 august.

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în localitățile Tileagd, Tilecuș, Șerghiș, Vârciorog și Fâșca

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Doctoriță din Oradea, condamnată cu suspendare pentru ucidere din culpă, în urma unei proceduri medicale
    Un medic hematolog din Oradea a fost condamnată la 2 ani de închisoare, cu suspendare pe un termen de supraveghere de 2 ani, și obligată să muncească 80 de zile în folosul comunității într-un dosar în care este judecată pentru ucidere din culpă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Justițiarul de Berceni, față în față cu un presupus prădător sexual la Oradea. Mărturisiri tulburătoare
    Un nou caz care vizează presupusa racolare a unui minor a fost documentat la Oradea de Alexandru Constandachi, cunoscut în mediul online drept Justițiarul de Berceni, care a confruntat un bărbat suspectat că ar fi încercat să ademenească doi copii prin intermediul rețelelor de socializare. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Codul roșu de caniculă se prelungește în Bihor: până la 41 de grade și nopți tropicale
    Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a prelungit până miercuri Codul roșu de caniculă și disconfort termic accentuat și a extins la patru numărul județelor afectate: Satu Mare, Bihor, Arad și Timiș.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X