BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
Chioveanu va semna cu CSM

Chioveanu va semna cu CSM

la 14 July 2010 12:43
14 July 2010 12:43
Poloistul bucureştean va fi legitimat în aceste zile la echipa CSM Frigo Conty.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Poloistul bucureştean va fi legitimat în aceste zile la echipa CSM Frigo Conty.

Trimite articolul

X

CSM Frigo Conty, campioana naţională a României în ultimele patru ediţii, este pe cale să-şi întărească lotul cu un transfer de marcă, cel al internaţionalului Mihnea Chioveanu. Chioveanu a jucat în ultima perioadă la Steaua. În vârstă de 22 de ani, are 1,98 metri şi 113 kg şi evoluează pe postul de centru. La CSM Frigo Conty, acest post va fi de acum înainte bine acoperit, anunţându-se o concurenţă benefică între Kincses Attila, Mihnea Chioveanu şi Bogdan Câmpianu.

Chioveanu se află actualmente la Oradea, în cantonamentul echipei naţionale a României, care se pregăteşte pentru Cupa Mondială. „Doresc să mă transfer la Oradea, unde există o formaţie de valoare. Cunosc bine majoritatea jucătorilor echipei, mulţi dintre ei fiindu-mi coechipieri la lotul naţional. Vin la Oradea cu gândul de a fi campion, de a face performanţă atât pe plan intern cât şi în cupele europene”, ne-a declarat internaţionalul Mihnea Chioveanu.

Acelaşi lot

Florin Birta, preşedintele CSM Oradea, este de părere că acest transfer va contribui la întărirea echipei noastre. „Chioveanu este un poloist valoros, care va contribui la creşterea potenţialului formaţiei orădene. Sper din tot sufletul să fim din nou campioni, dar mai ales să ajungem şi mai departe decât până acum în cupele europene”, a spus Florin Birta.

În ceea ce priveşte componenţa lotului, nu există deocamdată alte modificări faţă de cel din sezonul trecut, cu excepţia venirii lui Chioveanu. Nu va pleca nimeni, iar cei trei „stranieri”, Barát Ferenc, Monostori Attila şi Kincses Attila, vor evolua şi în campionatul viitor la CSM Frigo Conty. Echipa orădeană va evolua în sezonul 2010/2011 în Liga Campionilor. În anul 2010, CSM Frigo Conty s-a calificat până în sferturile de finală ale LEN Trophy, iar în anii 2008 şi 2009 a ajuns până în optimile de finală ale aceleiaşi competiţii.

GAVRIL NUŢIU

Trimite articolul

X
Taguri:
CSM Frigo Conty ,
Mihnea Chioveanu ,
oradea ,
polo
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Miting pentru Viorel Pașca la Oradea: aproximativ 300 de participanți au scandat „DIICOT, rușine” și „Presa mincinoasă”
    Zeci de persoane s-au adunat miercuri seară, 1 iulie, în Piața Unirii din Oradea pentru a-și exprima susținerea față de Viorel Pașca, în contextul anchetei desfășurate de DIICOT care îl vizează pe acesta și pe membri ai familiei sale.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Precizări ale DIICOT după descinderile de la „azilele” lui Viorel Pașca. Sute de carduri și diferite sume în valută, ridicate dintr-un seif
    Oficialii DIICOT au confirmat, printr-un comunicat emis miercuri seara, reținerea a 6 persoane (dintre care 5 sunt membri ai aceleași familii) în urma descinderilor care au avut loc în mai multe localități din Bihor, la așezămintele unde erau adăpostite mai multe persoane bolnave, aflate în îngrijirea fundației lui Viorel Pașca.

    FC Bihor

    FC Bihor a rezolvat categoria „under”. A fost oficializat împrumutul căpitanului naționalei U18 a României
    Concurența pentru rolul de „under” titular la FC Bihor se anunță una acerbă, atât în poartă, cât și în zona de mijlocaș ofensiv.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    România

    Tribunalul București suspendă decizia de convocare a Congresului Extraordinar al PNL din 21 iunie
    Tribunalul București a suspendat, miercuri, executarea și efectele Hotărârii Consiliului Național Extraordinar al PNL din 19 iunie referitoare la convocarea Congresului Extraordinar al formațiunii politice din 21 iunie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un tânăr de 28 de ani din Diosig a plecat de acasă și nu s-a mai întors. L-ați văzut?

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    200 de euro, promiși unui polițist pentru a-l ajuta pe un tânăr într-un dosar de infracțiuni rutiere
    Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Bihor au anunțat că au finalizat ancheta și au dispus trimiterea în judecată a unui bărbat de 27 de ani, aflat sub control judiciar, sub acuzația de dare de mită.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X