BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
CSM CSU Oradea a dispus de BCMU FC Argeş Piteşti cu scorul de 77-66

CSM CSU Oradea a dispus de BCMU FC Argeş Piteşti cu scorul de 77-66

la 31 March 2018 21:06
31 March 2018 21:06
Baschetbaliştii orădeni au înregistrat cel de-al doilea succes consecutiv din tot atâtea meciuri în Top 6, după ce au trecut fără prea mari emoţii de BCM FC Argeş.
Scris de farcas - Baschetbaliştii orădeni au înregistrat cel de-al doilea succes consecutiv din tot atâtea meciuri în Top 6, după ce au trecut fără prea mari emoţii de BCM FC Argeş.

Trimite articolul

X

Victoria echipei noastre este pe deplin meritată, în condiţiile în care aceasta a controlat partida pe întregul său parcurs. Gazdele nu s-au putut desprinde decisiv decât în final, dar piteştenii nu au ameninţat cu adevărat în niciun moment victoria acestora.

CSM CSU şi-a adjudecat toate cele patru secvenţe ale întâlnirii. De data aceasta, antrenorul Cristian Achim a putut conta pe toţi jucătorii din lot, mai puţin Zeno, încă nerefăcut în totalitate, respectiv Nikolic, care a fost lăsat în afara echipei pentru acest meci (doar şase stranieri pot fi înscrişi pe foaia oficială). Mandache şi Pasalic au fost principalii marcatori ai gazdelor. Titus Nicoară, unul din titularii de bază ai echipei piteştene, s-a accidentat după numai două minute şi nu a mai putut juca.

„Sunt foarte bucuros pentru că am învins. Pentru noi, era o victorie obligatorie, după succesul de la Timişoara. Lumea consideră poate că Piteştiul este o echipă mai slabă, dar nu este deloc aşa. Sunt sigur că va obţine şi ea victorii în Top 6. Este importantă revenirea lui Denison, sperăm să putem conta pe el în continuare. Îmi doresc să nu mai avem alte accidentări, mai ales că jucăm din trei în trei zile”, a declarat antrenorul Cristian Achim.

Tehnicianul orădean s-a referit la partida următoare, cu BC CSU Sibiu. „Urmează meciul cu lidera campionatului. Bineînţeles că ne dorim să câştigăm. Din păcate, avem doar două zile de antrenament, spre deosebire de sibieni, care au o zi în plus. Acest fapt contează foarte mult, dar nu avem ce să facem. Sperăm să ne revanşăm în faţa lor după ce ne-au bătut de două ori în prima fază”, a spus Cristian Achim.

Meciul CSM CSU Oradea – BC CSU Sibiu, contând pentru etapa a 25-a (a treia din Top 6), se va disputa marţi, cu începere de la ora 20:00, la Arena „Antonio Alexe”.

CASETA TEHNICĂ

Arena „Antonio Alexe”. Spectatori: circa 1.700

CSM CSU Oradea – BCMU FC Argeş Piteşti 77-66 (23-19, 18-16, 23-20, 13-11)

CSM CSU Oradea: Nicolescu 3 (1×1), Pasalic 19 (5×3), Denison 6, Kariniauskas 6, Valeika 6, Ţîbîrnă 4, Mandache 18 (2×3), T. Fometescu, Gajovic 7 (1×3), Richard 8. Nu au jucat: Gavrilă, Meluţ. Antrenor: Cristian Achim. Asistenţi: Milan Mitrovic, Marius Marinău

BCMU FC Argeş: Porter Troupe 4 (1×3), Nicoară, Ciotlăuş, Agafonov 20 (2×3), Person 12, Chiroff, Corpodean 2, Căprărescu, Kostoski 11 (3×3), Russell 9 (1×3), Sánta 8. Nu a jucat Kilyen. Antrenor: Hristu Şapera. Asistent: Andrei Ziguli

Arbitri: Alin Faur, Alexandru Olaru, Bedir Şefer. Comisar FR Baschet: Doru Vinaşi

Trimite articolul

X
Taguri:
arena antonio alexe ,
baschet masculin ,
BCMU FC Argeş Piteşti ,
CSM CSU Oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Escrocherie prin SMS în numele e-Sigur. Orădenii, printre șoferii vizați de mesajele frauduloase
    Mai mulți șoferi au fost vizați de mesaje SMS false, trimise în numele sistemului e-Sigur, prin care li se solicita achitarea unor presupuse amenzi de circulație.

    Educație

    GALERIE FOTO
    O echipă de la Colegiul Economic „Partenie Cosma” în finala națională Business Plan
    Elevii clasei a XI-a B Economic de la Colegiul Economic „Partenie Cosma” din Oradea au transformat o idee despre socializarea reală într-un proiect antreprenorial care a impresionat juriile județene și regionale, iar cinci dintre cei mai implicați elevi au ajuns în finala competiției Business Plan.

    România

    Parcarea ilegală, sancționată dur în România: amenzi de peste 1.000 de lei și ridicarea mașinii
    În marile orașe, oprirea și staționarea neregulamentară rămân frecvente, în special în zonele aglomerate, unde lipsa locurilor de parcare duce adesea la parcarea autoturismelor pe trotuare, în apropiere de trecerea de pietoni sau în intersecții.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    Cultură

    GALERIE FOTO/VIDEO
    S-a deschis Târgul de Carte Gaudeamus Radio România la Oradea: apariţii editoriale, lansări de carte şi ateliere
    Mii de titluri pentru toate vârstele şi gusturile sunt expuse la standurile din Piaţa Unirii.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    IEE 15.05.2026 - 22.05.2026 - PL Alesd + PL Rural + PL Oradea + PL Beius + PL Marghita

    Educație

    GALERIE FOTO
    Expert UE, la Oradea: „Anularea alegerilor în România a fost un moment important în apărarea democrațiilor europene”
    Stephen Clark, director pentru birourile de legătură ale Parlamentului European din cele 27 de statele membre UE, a vizitat miercuri, 13 mai, Universitatea de Oradea unde s-a întâlnit cu jurnaliști, profesori și studenți. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X