BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
CSM, misiune facilă cu CSU Braşov

CSM, misiune facilă cu CSU Braşov

la 29 January 2010 12:11
29 January 2010 12:11
Baschetbaliştii orădeni primesc astăzi, de la ora 18, vizita „lanternei roşii”.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Baschetbaliştii orădeni primesc astăzi, de la ora 18, vizita „lanternei roşii”.

Trimite articolul

X

CSM Oradea dispută sâmbătă seară meciul cu CSU Cuadripol Braşov, contând pentru etapa a XIX-a a Diviziei A. Baschetbaliştii orădeni doresc să reediteze evoluţia foarte bună din precedentul meci pe teren propriu, câştigat cu 80-52 în faţa lui Dinamo. Misiunea lor pare să fie ceva mai facilă, în compania echipei care deţine „lanterna roşie” a clasamentului.

Elevii antrenorului Cristian Achim sunt favoriţii cerţi ai întâlnirii. Ei doresc să se revanşeze pentru eşecul neaşteptat din tur suferit în faţa braşovenilor, care au obţinut atunci una din cele două victorii ale lor din întregul campionat, scor 91-85. „Mergem înainte, dorim să ne luăm revanşa după înfrângerea de la Târgu Mureş, dar şi pentru eşecul de la Braşov, din meciul tur. Eu sunt convins că dacă băieţii se vor mobiliza şi vor trata meciul cu seriozitate, victoria nu ne poate scăpa”, ne-a declarat managerul secţiei de baschet masculin a CSM Oradea, Şerban Sere.

Antrenorul Cristian Achim are la dispoziţie întregul lot de jucători, neexistând niciun fel de indisponibilităţi. Partida CSM Oradea – CSU Cuadripol are loc sâmbătă la Arena „Antonio Alexe”, cu începere de la ora 18. Meciul va fi condus de brigada de arbitri Stelian Bănică (Bucureşti) – Alexandru Anica (Târgovişte), Bogdan Podar (Cluj-Napoca), comisar FRB fiind Marius Hurgoi (Cluj-Napoca).

Gavril Nuţiu

Trimite articolul

X
Taguri:
A. Baschetbalistii ,
Antonio Alexe ,
Bogdan Podar ,
brasov ,
bucuresti ,
Cristian Achim ,
csm ,
csu ,
Cuadripol ,
din ,
facila ,
Marius Hurgoi ,
meciul ,
Mures ,
ora ,
oradea ,
oradeni ,
pentru
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Nu am griji. Am o Toyota. Yaris Cross începând de la 22.377 €
    Ai Toyota, nu ai griji! Consum mic, fiabilitate, siguranță și 10 ani garanție.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primarul Florin Birta, despre noul stadion: „municipiul Oradea își va asuma cota de cofinanțare de 25%”
    După tumultoasele lupte politice din ultimele săptămâni, primarul Florin Birta a evidențiat pasul înainte făcut în perspectiva construirii noului stadion de 16.000 de locuri în Oradea. După zece luni de contestații, constructorul desemnat inițial își va putea duce planul. Lucrările ar urma să înceapă în primăvara anului 2027, dar până atunci trebuie mutată și Grădina Zoologică.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Tragedie în Bihor. Un adolescent a murit înecat după ce a ieșit la scăldat alături de un prieten
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de miercuri, 24 iunie.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    FC Bihor

    Ioan Filip: „Vrem să obținem mai mult sezonul acesta, ca să se vadă o evoluție”
    Ioan Filip are 37 de ani și se pregătește pentru un nou sezon în Liga 2 cu FC Bihor. Revenit la Oradea în 2024, căpitanul echipei speră la un sezon și mai bun al „roș-albaștrilor”.

    Cultură

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Cu coroniţe şi bucheţele de sânziene, fete îmbrăcate în costume tradiţionale au marcat Ziua Internaţională a Iei, la Oradea
    Parada costumelor a fost organizată de Centrul de Cultură al Județului Bihor.

    FC Bihor

    GALERIE FOTO+VIDEO
    31 de jucători au fost prezenți la primul antrenament al FC Bihor. „Obiectivul este să încercăm să ajungem din nou în play-off ”
    Plecați în vacanță după antrenamentul din 20 mai, jucătorii de la FC Bihor au revenit miercuri pe iarbă, dornici să pregătească sezonul 2026/2027.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X