BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
CSM Oradea, superioara lui CSM Bucuresti

CSM Oradea, superioara lui CSM Bucuresti

la 20 October 2011 13:57
20 October 2011 13:57
Baschetbaliştii de la CSM Oradea au câştigat cu 93-69 partida cu CSM Bucureşti.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Baschetbaliştii de la CSM Oradea au câştigat cu 93-69 partida cu CSM Bucureşti.

Trimite articolul

X

Aşteptat cu oarecare circumspecţie, deoarece oaspeţii au făcut partide bune la Oradea în anii anteriori, meciul cu CSM Bucureşti a fost la discreţia gazdelor. CSM Oradea s-a impus în mod autoritar, graţie unei prestaţii bune, în special în faza de apărare. Orădenii au dominat jocul în permanenţă, câştigând toate cele patru sferturi.

Bucureştenii au marcat primul coş, dar gazdele au replicat viguros, înscriind apoi opt puncte consecutive. Orădenii au terminat primul sfert în avantaj, scor 26-21. În sfertul secund, în echipa noastră a fost introdus lituanianul Gediminas Navickas, care a debutat în faţa propriilor suporteri. El a avut o evoluţie bună, mărind viteza în faza de atac şi înscriind până la final 17 puncte, din care şase din aruncări de la distanţă. Gazdele şi-au mai mărit avansul până la pauză, scor 43-32.

CSM Oradea, final entuziasmant

În sfertul trei, oaspeţii au încercat să recupereze handicapul, apropiindu-se la şapte puncte, scor 50-43 ( 26). Se va repeta oare căderea din sfertul trei a echipei gazdă? Nu, pentru că Pesic şi Navickas înscriu zece puncte consecutive readucând avantajul orădenilor la proporţii liniştitoare, scor 60-43. Ecartul s-a păstrat în continuare, scorul înaintea ultimului sfert fiind 65-49. În sfertul patru, gazdele au menţinut controlul, mărind şi mai mult diferenţa de pe tabela de marcaj, în uralele spectatorilor. Scorul final, 93-69, sugerează superioritatea clară a echipei noastre. Diferenţa de 24 de puncte poate fi decisivă în cazul în care meciurile directe dintre cele două echipe ar ajunge să conteze în stabilirea ierarhiei la finele sezonului regulat.

Etapa viitoare, CSM Oradea va juca duminică în deplasare cu campioana en titre, U Mobitelco Cluj-Napoca.  

CASETA TEHNICĂ

Arena „Antonio Alexe”. Spectatori: circa 1.800

CSM Oradea – CSM Bucureşti 93-69 (26-21, 17-11, 22-17, 28-20)

CSM Oradea: Pascu, Lázár 4, Hora, Maric 11 (1×3), Ştefan, Paşca, Topcov 21, Pesic 14 (1), Lupusavei 12 (4), Markovic 14, Andrei, Navickas 17 (2). Antrenor: Cristian Achim

CSM Bucureşti: Vizitiu, Stăncuţ, Tudosă, Neguţ, Fometescu 2, Căruţaşu 21, Gallimore 20 (4), Martinic 15, McKenzie 9, Ljubljevic 2, Urucatu, Duncan 4. Antrenor: Hristu Sapera

Arbitri: Doru Vinaşi – Alin Mircea Faur, Adrian Habor. Comisar FR Baschet: Viorel Constantinescu

Descalificări pentru 5 faulturi: – / Căruţaşu 39

 G.N.

Trimite articolul

X
Taguri:
csm bucuresti ,
csm oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    O mașină a ajuns cu roțile în sus în Criștiorul de Sus. Două femei au fost rănite
    Incidentul s-a produs în seara zilei de marți, 4 august.

    BIHON Sport local

    „Obiectivul este clasarea pe locurile 4-8”. Mihai Sorin Dringo va participa la Campionatul European de atletism
    Sportivul bihorean Mihai Sorin Dringo va lua parte la proba de 400 metri în cadrul Campionatului European de atletism în aer liber, care va avea loc la Birmingham (Anglia), în perioada 10-16 august. Atletul legitimat la CSM Oradea (antrenor Robert Olah) va concura doar în această probă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cauzele accidentului pe DN 1, la ieșire din Oșorhei, în urma căruia un motociclist de 59 de ani a decedat
    Incidentul s-a produs în dimineața zilei de marți, 4 august.

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în localitățile Tileagd, Tilecuș, Șerghiș, Vârciorog și Fâșca

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ploi torențiale și vijelii după valul de caniculă. Cum va evolua vremea în următoarele săptămâni
    Administrația Națională de Meteorologie a actualizat, marți, prognoza pentru perioada 4-31 august 2026. Potrivit meteorologilor, vremea va continua să se încălzească în cea mai mare parte a țării, iar punctul culminant al episodului de caniculă este așteptat miercuri și joi, când în vestul României temperaturile vor depăși 40 de grade Celsius.

    Economic

    Schimbare majoră la ANAF: TVA va fi stabilită din oficiu pe baza facturilor electronice
    Firmele care întârzie depunerea decontului de TVA ar putea fi supuse unei noi proceduri de stabilire din oficiu a obligațiilor fiscale.

    Economic

    Un nou val de scumpiri la cafea. Stocurile de Arabica se apropie de minime istorice
    O combinaţie de stocuri reduse, întârzieri în livrări şi probleme logistice pune presiune pe piaţa cafelei, rezervele de Arabica se apropie de minime nemaiîntâlnite din anii '90, iar riscul ca depozitele să rămână fără marfă alimentează creşterile de preţ, relevă o analiză a XTB România, dată marţi publicităţii.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X