BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
„Meciul cu Paks va fi decisiv”

„Meciul cu Paks va fi decisiv”

la 2 December 2013 14:32
2 December 2013 14:32
CSM Oradea dispută marţi seară meciul de acasă cu Atomerőmű Paks, din FIBA EuroChallenge.
Scris de erdei - CSM Oradea dispută marţi seară meciul de acasă cu Atomerőmű Paks, din FIBA EuroChallenge.

Trimite articolul

X

După victoria reconfortantă din partida cu Steaua, baschetbaliştii de la CSM Oradea primesc pe terenul propriu vizita echipei Atomerőmű Paks, în cadrul celei de-a patra etape a Grupei B din FIBA EuroChallenge, Meciul va avea loc marţi, cu începere de la ora 20:30, la Arena „Antonio Alexe”. În partida de la Paks, Atomerőmű s-a impus la limită, scor 78-77. CSM Oradea a reintrat în cărţile calificării în urma splendidei victorii obţinute pe terenul echipei Royal Hali Gaziantep, scor 74-69. Din păcate, jucătorii orădeni cu contactat în timpul acelei deplasări o toxiinfecţie alimentară, în urma căreia au fost spitalizaţi şi nu s-au putut antrena timp de o săptămână.

Partida CSM Oradea – Atomerőmű are un caracter decisiv, pentru că echipa învinsă în acest meci nu va mai avea şanse de calificare. „Este un meci decisiv, deoarece formaţia care va pierde marţi va părăsi grupa, nemaiavând şanse la clasarea pe unul din primele două locuri. Bineînţeles că noi ne gândim numai la victorie, nu putem avea alt obiectiv. Va fi însă un meci foarte dificil, pentru că Atomerőmű este o echipă redutabilă, chiar dacă a pierdut la scor meciul de acasă cu Samara”, a declarat antrenorul Cristian Achim pentru site-ul CSM Oradea.

Susţinerea publicului

Tot în Grupa B are loc azi meciul Royal Hazi Gaziantep – Krasnye Krilya Samara, o partidă de asemenea foarte importantă în bătălia pentru primele două locuri. O eventuală victorie a echipei ruse, coroborată cu un succes orădean în faţa celor de la Atomerőmű, ne-ar fi de mare folos, mărindu-ne sensibil şansele de calificare.

Antrenorul Cristian Achim speră ca elevii săi să păstreze acelaşi tonus ca în meciul de sâmbătă, cu Steaua. „Sper că echipa se va recupera pentru meciul de marţi. Faptul că am stat în spital şi nu ne-am antrenat atâtea zile ne-a afectat în mod cert. Îmi doresc însă ca acest lucru să nu se întâmple în partida cu Paks”, a afirmat Achim. Echipa orădeană contează pe sprijinul suporterilor săi. „Sala ne ajută foarte mult în meciurile de acasă. Ne dorim să avem un public cât mai numeros la acest meci decisiv, echipa are nevoie de susţinerea lui”, a conchis antrenorul Cristian Achim.

Accesul la meciul CSM Oradea – Atomerőmű Paks se va face începând cu ora 19:00, pentru a se evita aglomeraţia din minutele premergătoare începerii partidei. Biletul de intrare costă 10 lei, iar posesorii de abonamente au acces liber.

Trimite articolul

X
Taguri:
Atomeromu Paks ,
baschet masculin ,
cam oradea ,
FIBA Eurochallenge
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    „Leii roșii” au terminat sezonul regulat cu o victorie pe terenul lui Dinamo București
    CSM CSU Raiffeisen Oradea a câștigat cu scorul de 78-72 meciul din deplasare cu Dinamo București, contând pentru etapa a 29-a a Ligii Naționale de baschet masculin.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bihorean căutat în Ungaria pentru spălare de bani, obligat de Curtea de Apel Oradea să poarte brățară de monitorizare
    Un bărbat de 40 de ani, originar din Oradea, a fost pus sub control judiciar pentru 30 de zile ca urmare a emiterii, de către autoritățile judiciare maghiare, a unui mandat european de arestare pe numele lui.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    HRAM LA MĂNĂSTIREA IZBUC VINERI - 17 APRILIE 2026
    Cu aleasă bucurie duhovnicească și cu inimile deschise spre harul lui Dumnezeu, vineri, 17 aprilie, cu prilejul praznicului „Izvorul Tămăduirii”, Sfânta Mănăstire Izbuc își va sărbători hramul printr-un bogat program liturgic, spre folosul sufletesc al tuturor credincioșilor și pelerinilor.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    FC Bihor

    FC Bihor decolează miercuri spre București. „Întâlnim o echipă cu experiență și calitate”
    Meciul Steaua – FC Bihor este programat miercuri, 15 aprilie, de la ora 19:00, pe Stadionul Ghencea, în direct la Digi Sport 1 și Prima Sport 1.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO+VIDEO
    Cu jandarmii în biserică, în timpul slujbei. Abatele Fejes Rudolf a fost evacuat din spațiile ocupate în clădirea Colegiului „Mihai Eminescu”
    Potrivit notificării transmise de executorul judecătoresc Moza Gheorghe, în data de 14 aprilie a fost programată o nouă încercarea de pune în aplicare a sentinței prin care se dispunea evacuarea abatelui Fejes Rudolf Anzelm din spațiile de la parterul și etajul întâi al clădirii Colegiului Național „Mihai Eminescu”.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Peste 100 de persoane internate în spitalele din Bihor din cauza pneumoniilor
    Deși numărul de viroze este în scădere față de săptămânile trecute, internările cauzate de pneumonii au crescut substanțial săptămâna trecută, 105 persoane ajungând la spital din cauza lor.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X