BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
„Nu condiţia fizică este cauza acelor scăderi”

„Nu condiţia fizică este cauza acelor scăderi”

la 26 November 2015 17:38
26 November 2015 17:38
Conducerea echipei de bascet CSM CSU este preocupată de căderile înregistrate de formaţie în sferturile patru ale unor meciuri.
Scris de Carmen Ile - Conducerea echipei de bascet CSM CSU este preocupată de căderile înregistrate de formaţie în sferturile patru ale unor meciuri.

Trimite articolul

X

Aşa s-a întâmplat în partidele cu Dinamo, scor 93-75, după prelungiri, cu Phoenix Galaţi, scor 87-78, sau cu U BT Cluj-Napoca, scor 67-68. „Bineînţeles că ne preocupă aceste scăderi de randament din ultimele sferturi ale echipei noastre, studiem această problemă.

Analizăm, împreună cu antrenorii şi jucătorii, cauzele care o produc. În niciun caz nu este vorba de condiţia fizică slabă a jucătorilor, ca dovadă meciul cu Dinamo, în care echipa s-a dezlănţuit în minutele de prelungiri. Avem acelaşi preparator fizic ca în sezoanele precedente şi de fiecare dată echipa noastră a avut o condiţie fizică foarte bună. Noi credem că este mai degrabă o problemă de ordin mental. Atunci când toţi jucătorii vor înţelege ceea ce le cere antrenorul şi că meciul nu este jucat până în ultima secundă, chiar dacă echipa se află în avantaj, cred că problem va dispărea de la sine. Este bine că nu am pierdut decât un singur meci din această cauză, cel cu Clujul”, a afirmat managerul Şerban Sere.

Jucătorul Rareş Paşca recunoaşte că nu-şi poate explica acele căderi din jocul echipei. „Trebuie să rezolvăm acea problemăp care se întâmplă în sfertul patru. Nu ştim care este explicaţia, am discutat pe această temă cu antrenorii în mod repetat. Suntem convinşi că problema va dispărea pe parcurs, în următoarele meciuri”, opinează Rareş Paşca.

Trimite articolul

X
Taguri:
baschet ,
csm oradea ,
rares pasca ,
Şerban Sere
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Cultură

    GALERIE FOTO
    Artista Amalia Verzea a vernisat, la Muzeul Ţării Crişurilor, expoziţia personală „Arta vitraliului la 360°”
    Lucrările expuse au fost realizate pe parcursul a peste trei decenii de activitate, atât în Italia cât şi în România.

    Bihon CSM Oradea

    „Leii roșii” s-au făcut de râs la Sibiu! Liderul din LNBM a pierdut pe terenul echipei de pe locul 10!
    Prestația slabă a CSM CSU Raiffeisen Oradea s-a soldat cu a patra înfrângere stagională, suferită pe terenul echipei care avea 12 victorii și 12 înfrângeri în campionat.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Profesorul de sport de la Colegiul „Iosif Vulcan” din Oradea, acuzat că a agresat sexual un elev, trimis în judecată
    Parchetul Bihor a finalizat ancheta și a dispus trimiterea în judecată a lui Cătălin Marius Urs, profesorul de sport în vârstă de 48 de ani din cadrul Colegiul Național „Iosif Vulcan” din Oradea, acuzat de agresiune sexuală asupra unui elev de 9 ani.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    O fetiță de 11 ani, din Bihor, agresată sexual de tatăl vitreg. Mama sa ar fi încercat să o convingă să-și retragă acuzațiile
    Doi soți din localitatea bihoreană Drăgănești au fost trimiși în judecată de procurorii Parchetului Bihor, bărbatul fiind acuzat că și-a agresat sexual fiica vitregă, de doar 11 ani la momentul comiterii faptei, în timp ce femeia ar fi încercat să o determine pe minoră să-și retragă acuzațiile.

    Economic

    Guvernul scade acciza la motorină cu 30 de bani și impune o singură modificare zilnică a prețurilor
    Într-un context marcat de volatilitatea prețurilor la carburanți și presiuni tot mai mari din partea transportatorilor și agricultorilor, autoritățile de la București au decis să intervină direct asupra mecanismelor de formare a prețului la motorină.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Noile legi privind siguranța femeilor, protejarea copiilor și audiențe parlamentare transparente, prezentate de deputata Arina Moș
    Deputatul PNL de Bihor, Arina Moș, și-a prezentat, într-o conferință de presă, principalele direcții de activitate din primele trei luni ale acestui an, insistând asupra inițiativelor legislative în care a fost implicată, dar și asupra activității desfășurate în relația directă cu cetățenii, prin cabinetele parlamentare din Oradea și Aleșd.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X