BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
Poloiștii orădeni revin în apă

Poloiștii orădeni revin în apă

De Gavril Nuțiu
la 4 July 2020 11:43

Poloiștii orădeni revin în apă

Poloiștii își vor relua antrenamentele FOTO: ROBBY BOROȘ
4 July 2020 11:43
Antrenamentele se vor desfășura în bazinul olimpic din Aquaparkul Nymphaea.
Scris de Gavril Nuțiu - Antrenamentele se vor desfășura în bazinul olimpic din Aquaparkul Nymphaea.

Trimite articolul

X

După o pauză de aproape patru luni, poloiștii orădeni sunt aproape de momentul reluării antrenamentelor. Conducerea CSM Oradea a stabilit modul în care se vor desfășura activitățile de natație, în condițiile în care Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu” se află în plin proces de renovare și modernizare. Ca urmare, secțiile de înot, inițiere în înot și susținătorii (membrii cotizanți) vor activa în vechiul Bazin acoperit Crișul, iar poloiștii vor folosi bazinul de dimensiuni olimpice, în aer liber, din cadrul Aquaparkului Nymphaea.

Antrenorul echipei CSM Oradea, Dorin Costrăș, afirmă că a așteptat cu nerăbdare acest moment, împreună cu toți poloiștii orădeni. „Pentru noi, poloiștii, această perioadă de pauză, în care nu am putut nici măcar să înotăm, a fost foarte chinuitoare. Eu aș dori să începem cât mai repede antrenamentele. Sigur, nu vor fi antrenamente obișnuite, pentru că va trebui să fim extrem de precauți, să respectăm normele epidemiologice de siguranță. Deocamdată, ne gândim doar la înot, poloul va veni mai târziu. Trebuie să ne refacem condiția fizică după o pauză atât de lungă, să ne readaptăm cu efortul în apă. Nu va fi deloc ușor, va trebui să alcătuim un program foarte bine pus la punct, atât pentru noi, cât și pentru echipele de juniori ale Crișului. Vom instala culoare de înot, iar sportivii vor păstra distanța necesară între ei”, a afirmat Dorin Costrăș.

Colaborare

Liviu Andrica, directorul ADP Oradea, instituție care administrează și Aquaparkul Nymphaea, afirmă că este deschis colaborării cu CSM Oradea, pentru echipele poloului orădean. „Noi înțelegem situația creată prin indisponibilizarea Bazinului Olimpic «Ioan Alexandrescu”. Vom încheia un protocol de colaborare, pentru ca bazinul mare din cadrul Aquaparkului nostru să poată fi folosit atât de poloiști, cât și de publicul orădean. Poloul este un sport care a adus glorie culorilor sportive ale orașului nostru. Vom găsi o soluție care să convină ambelor părți”, ne-a declarat Liviu Andrica.

CSM Oradea, vicecampioana națională a ultimelor patru sezoane, a cucerit ediția 2020 a Cupei României și s-a calificat în semifinalele LEN Euro Cup. Aceasta a fost cea mai bună performanță a unei formații românești din acest an, la sporturile de echipă.

Trimite articolul

X
Taguri:
antrenamente ,
csm oradea ,
polo
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Miniștrii au venit să vadă Barajul Leșu. Buzoianu, Cseke și Tánczos, în vizită la investiția de 113 milioane de lei
    Barajul Leșu revine, după aproape 12 ani, la exploatare controlată, în urma unei lucrări de reabilitare de peste 113 milioane de lei.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Tânăr de 27 de ani, salvat printr-o intervenție cardiacă în premieră în Bihor. Cinci intervenții complexe în doar două zile
    Cinci pacienți cu tulburări de ritm cardiac au fost tratați, în doar două zile, prin proceduri complexe de ablație la Spitalul Clinic Județean de Urgență Bihor.

    Educație

    Concurs pentru directorii de școli din Bihor. Dosarele se depun din 14 septembrie
    Funcțiile vacante de director și director adjunct din școlile de stat din Bihor vor fi scoase la concurs în sesiunea august-decembrie 2026. Lista posturilor a fost publicată luni, 17 august, iar noii directori își vor începe mandatele la 1 ianuarie 2027.

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în zona străzii Doina

    România

    Bihorean rănit într-un accident pe DN19, în Satu Mare. Autoutilitara pe care o conducea a ajuns pe contrasens
    Incidentul s-a produs în cursul zilei de luni, 17 august, pe Drumul Național 19, în localitatea Huta Certeze, județul Satu Mare.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cadavrul unei femei dată dispărută acum o săptămână, găsit pe pășunea satului Nimăești. Capul a fost adus de un câine la o fermă
    Sfârșit tragic pentru o femeie de 46 de ani, din localitatea bihoreană Curățele, a cărei dispariție a fost anunțată în urmă cu o săptămână de Poliția Bihor, la solicitarea membrilor familiei.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bolojan anunță prioritate pentru modernizarea și electrificarea liniilor feroviare existente. Ce spune despre lucrările dintre Oradea și Cluj
    Premierul interimar Ilie Bolojan a declarat, luni, 17 august, cu ocazia deschiderii circulației pe două pasaje rutiere din Oradea, că una dintre prioritățile în infrastructura feroviară trebuie să fie electrificarea și modernizarea liniilor existente.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X