BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
FC Bihor
Şansă de afirmare pentru tineri

Şansă de afirmare pentru tineri

la 24 May 2014 02:24 Reactualizat la: 24 May 2014 02:25
24 May 2014 02:24 Reactualizat la: 24 May 2014 02:25
FC Bihor joacă sâmbătă, de la ora 11:00, pe Stadionul Iuliu Bodola, cu Minerul Motru.
Scris de Demian - FC Bihor joacă sâmbătă, de la ora 11:00, pe Stadionul Iuliu Bodola, cu Minerul Motru.

Trimite articolul

X

Cu sacii în căruţă după victoria de la Arad care li-a asigurat şi matematic rămânerea în liga secundă, FC Bihor îşi permite să experimenteze în cele trei jocuri rămase. „În aceste trei jocuri pe care le mai avem de disputat până la finalul sezonului vor apare anumite modificări în echipă, pentru că vrem să dăm minute de joc și celor care au evoluat mai puțin sau jucătorilor tineri, care au pus umărul la promovarea echipei a II-a în Liga a IV-a. Acești jucători și cei care până acum au evoluat mai puțin au șansa acum să demonstreze că nu sunt doar de umplutură în lotul echipei FC Bihor, ci că atunci când se apelează la ei, pot să pună umărul și să ajute această echipă. Sâmbătă, doresc să fie un meci frumos, în care spectatorul care va veni la stadion să nu regrete acest lucru. Bineînțeles că vrem să-l câștigăm şi sperăm să fie cât mai mulți spectatori la stadion. Cred că dacă jocul va fi așa cum a fost ultimul de acasă, cel cu Olimpia Satu Mare, spectatorii nu ar avea de regretat, pentru că în acel joc au fost toate ingredientele necesare”, spune Alexandru Pelici, antrenorul principal al orădenilor.

Mulţi tineri

Astfel, în aceste ultime trei jocuri ar putea evolua mai mult jucători precum Alin Sălăjan, Bogdan Mintaş, Sergiu Bactăr, Mark Nichita, Zsombor Lukacs, Ionuţ Ban sau Valentin Petricău. De asemenea, va continua să evolueze şi Cristian Cigan, jucător care a lipsit în prima parte a returului din cauza accidentării la genunchi suferite în vara anului trecut.

În schimb, sezonul este încheiat pentru Cosmin Letan, care a suferit o fractură la degetul 4 de la mâna stângă. Fundaşul are mâna imobilizată în gips, iar peste două săptămâni se va ştii dacă este nevoie şi de o intervenţie chirurgicală pentru refixare. De asemenea, fundaşul Claudiu Pascariu va fi învoit după jocul cu Minerul Motru pentru că săptămâna viitoare urmează să se căsătorească.

FC Bihor este neînvinsă în cele cinci meciuri disputate până acum în play-out, unde a înregistrat trei victorii şi două remize.

Trimite articolul

X
Taguri:
FC Bihor ,
liga secundă ,
minerul motru ,
play-out
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Contre online pe o poartă. Primarul Florin Birta îi bate obrazul liderului USR Bihor în cazul unei postării pe tema Art Nouveau
    Potrivit unei postări din 10 iunie pe pagina sa de socializare, liderul USR Bihor, Silviu Deheleanu, deplângea situația unei porți în stil Art Nouveau de la un imobil de pe strada Iuliu Maniu, care ar fi fost înlocuită cu o poartă din tablă.

    FC Bihor

    Mesaj de despărțire! „Mulțumesc FC Bihor pentru perioada scurtă, dar foarte frumoasă”
    Curtat intens de Sepsi Sfântu Gheorghe, fundașul stânga Bogdan Vătăjelu (33 de ani) a postat joi un mesaj de la revedere pe pagina lui de facebook.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un nou Cod galben de furtuni și grindină în Bihor
    Joi, 11 iunie, de la ora 10:00 şi până diseară, la ora 21:00, mai multe zone din Maramureș, Transilvania, Oltenia, vestul și nord-vestul Munteniei, vestul și nordul Moldovei și zona montană se află sub cod galben de furtuni şi grindină.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident în zona Pocola: un triciclu electric a fost lovit de un autoturism
    Un accident rutier în care au fost implicate un autoturism și un triciclu electric s-a produs joi, 11 iunie, în localitatea Pocola, pe DN76.

    România

    Mii de români au RCA la o firmă rămasă fără licență. Ce se întâmplă cu polițele și despăgubirile
    Comisia de Supraveghere Financiară din Bulgaria a retras autorizația de funcționare a companiei de asigurări DallBogg Life and Health AD, societate care a vândut polițe RCA și în România prin regimul de liberă prestare a serviciilor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Încep lucrările la drumul Șumugiu - Hidișelu de Sus, aflat într-o strare avansată de degradare
    Miercuri, 10 iunie, a fost emis ordinul de începere a lucrărilor de reabilitare a drumului județean DJ 795A, pe tronsonul dintre Șumugiu și intersecția cu drumul spre Hidișelu de Sus, DJ 768.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X