BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
FC Bihor
Acord pentru Cupa Ligii Ungariei

Acord pentru Cupa Ligii Ungariei

la 11 May 2010 13:41
11 May 2010 13:41
Conducerea FC Bihor a acceptat oferta Federaţiei Maghiare de Fotbal de a participa la competiţie.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Conducerea FC Bihor a acceptat oferta Federaţiei Maghiare de Fotbal de a participa la competiţie.

Trimite articolul

X

Invitaţi de Federaţia Maghiară de Fotbal să participe la Cupa Ligii, conducerea clubului orădean şi-a dat acordul să ia startul la inedita competiţie care devine din acest an deschisă şi ţărilor vecine Ungariei. „Noi am trimis documentaţia cerută de ei şi aşteptăm să primim în mod oficial acceptul că am fost primiţi în Cupa Ligii. Am considerat că participarea noastră este benefică şi prin prisma faptului că acoperă perioada precompetiţională. Vor fi patru grupe a câte patru echipe apropiate ca distanţă din Ungaria, România, Ucraina, Slovacia şi Croaţia, iar primele meciuri se vor desfăşura în 10-11 iulie”, a explicat preşedintele Ioan Lucian.

Echipa care va câştiga finala programată în 25 mai 2011 va primi 20% din suma totală cuvenită din drepturile de televizare, învinsa 10%, iar restul de 70% din sumă va fi împărţită la restul participantelor.

Jucători nemulţumiţi

Fotbaliştii orădeni s-au plâns că preşedintele Ioan Lucian nu şi-a onorat promisiunea făcută la discuţia cu ei, aceea de a le acorda un salariu restant. „Mulţi dintre noi am avut surpriza să găsim în conturi doar 50% din salariul promis, iar alţii chiar mai puţin”, s-au plâns jucătorii. Preşedintele Ioan Lucian a precizat că „toţi jucătorii au primit sume de bani. Sunt două categorii de jucători, unii care mai aveau de luat pe februarie, iar alţii care erau încheiaţi pe luna respectivă, astfel că le-am virat sume din salariul pe martie. La restul, astăzi (n.r. – marţi) încheiem luna februarie cu banii intraţi de la Consiliul Judeţean”.

Lucian a anunţat că şi restul angajaţilor clubului au primit un salariu restant cu excepţia lui. „Mi-am propus să nu iau niciun salariu până în iulie. Ultimul încasat este pe luna ianuarie”.

Amical cu Sporting

Echipa orădeană se reuneşte miercuri după trei zile de pauză, întrucât în această săptămână FC Bihor are două etape libere. Astăzi, de la ora 17, „roş-albaştrii” vor evolua pe stadionul din Aleşd în compania echipei Sporting Lugaş, locul opt în Seria I a Ligii a V-a în cadrul campaniei „Vă vrem alături de noi”.

Într-o altă ordine de idei, Lucian a anunţat că fundaşul dreapta Florin Ţîrca nu mai vrea să continue la FC Bihor din vară, când îi expiră contractul. Potrivit preşedintelui, la ultima discuţie privind prelungirea contractului pe doi ani suma cerută ar fi fost de 67.000 de euro, plus 15.000 de euro primă de instalare. Actualmente, Ţîrca are la FC Bihor un salariu lunar de 800 euro.

Teodor Biris

„Cel mai slab meci din retur”

Trimite articolul

X
Taguri:
cupa ligii ,
FC Bihor ,
Federaţia Maghiară de Fotbal ,
Ioan Lucian ,
jucatori ,
salarii
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    Distrigaz Vest, ținta unui atac cibernetic. Consumatorii sunt sfătuiți să nu deschidă e-mailurile primite
    Distrigaz Vest SA a anunțat identificarea unui incident de securitate cibernetică care afectează funcționarea sistemelor informatice ale companiei.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cocaină și canabis, vândute de un orădean și un italian. Primul a fost arestat, străinul a fost pus sub control judiciar
    Doi bărbați, unul din Oradea și altul cetățean italian, sunt anchetați de procurorii DIICOT și de polițiștii antidrog din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Oradea, pentru trafic de droguri de risc și mare risc.

    Economic

    Locuri de muncă în Bihor: peste 680 de posturi vacante și cerere mare în transporturi și comerț
    Deși oferta de angajare este mai redusă decât în urmă cu o săptămână, angajatorii din Bihor continuă să recruteze personal.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Modernizarea căii ferate Oradea - Cluj Napoca avansează, dar finalizarea integrală este estimată abia peste trei ani
    Pasagerii care călătoresc cu trenul între Oradea și Cluj vor mai avea de așteptat până când vor fi finalizate lucrările de modernizare a infrastructurii feroviare.

    Bihon Decese

    Decese 04.06.2026

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Începe Bacalaureatul. Prima probă săptămâna viitoare
    Încep emoțiile. Elevii de clasa a XII-a vor termina cursurile pe 4 iunie, urmând ca pe 8 să se dea prima probă la Bacalaureat, evaluarea competențelor lingvistice de comunicare orală în limba română.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X