BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
FC Bihor
Claudiu Niculescu antrenor la FC Bihor?

Claudiu Niculescu antrenor la FC Bihor?

la 24 September 2012 13:34 Reactualizat la: 24 September 2012 15:58
24 September 2012 13:34 Reactualizat la: 24 September 2012 15:58
„Clau-gol” şi-a reziliat luni contractul cu U Cluj şi ar urma să antreneze pe FC Bihor.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - „Clau-gol” şi-a reziliat luni contractul cu U Cluj şi ar urma să antreneze pe FC Bihor.

Trimite articolul

X

 Gheorghe Ghiţ nu mai este antrenorul lui FC Bihor. Remiza cu FC Olt, venită după două înfrângeri, dar mai ales jocul slab al echipei i-a determinat pe oficialii clubului orădean să acţioneze. Luni dimineaţă, Ghiţ a fost anunţat că nu va mai antrena în continuare echipa, iar favorit este Claudiu Niculescu. Ultima dată antrenor-jucător la Universitatea Cluj, „Clau-gol” a dezvăluit luni că a decis să-şi încheie cariera de jucător şi că şi-a reziliat contractul cu gruparea clujeană. Nu a fost întâmplător, deoarece pe fir a intrat FC Bihor unde a fost solicitat de Marius Vizer. Tratativele sunt în derulare, iar Claudiu Niculescu ar urma să ofere un răspuns în cel mai scurt timp. „În cursul dimineţii curente, 24 septembrie 2012, Claudiu Niculescu a solicitat clubului Universitatea Cluj rezilierea contractului său de jucător profesionist. În urma deciziei sale care îi aparţine în întregime, jucătorul mai solicită de asemenea achitarea din partea clubului a sumelor contractuale restante care însumează 84.978 lei”, se specifică într-un comunicat postat pe siteul clubului clujean. Fostul simbol al lui Dinamo Bucureşti urma să ajungă aseară târziu la Oradea pentru tratativele finale.

Varianta Ţălnar a căzut

Niculescu a evoluat în 42 de meciuri pentru „şepcile roşii” şi a înscris 18 goluri. În 2011 şi-a început cariera de antrenor la U, dar a plecat la începutul acestui sezon după un diferend cu Ana Maria Prodan, preşedintele clubului.

Claudiu Niculescu are 36 de ani, iar la FC Bihor va activa doar ca antrenor în cazul în care colaborarea se va oficializa.

Prezent în tribună la meciul FC Bihor – FC Olt Slatina (1-1), antrenorul Cornel Ţălnar nu a ajuns la un acord în ceea ce priveşte preluarea echipei orădene.

Bilanţul lui Gheorghe Ghiţ în acest sezon însumează o victorie, două remize şi o înfrângere în campionat, echipa fiind la patru puncte de un loc ce duce în prima ligă.

Antrenamentul de luni după amiază a fost condus de preparatorul fizic Marius Marinău.

Trimite articolul

X
Taguri:
antrenor ,
claudiu niculescu ,
FC Bihor
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    Apicultorii primesc sprijin financiar de la stat. Cine poate beneficia de noua schemă
    Apicultorii din România vor putea accesa, începând din acest an, o nouă schemă de ajutor de stat destinată pentru susținerea sectorului apicol.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Intervenție contra cronometru la Oradea. Un elicopter Black Hawk a transportat organe pentru transplant
    Misiunea de transport aerian de organe la care a fost mobilizat elicopterul Black Hawk s-a desfășurat în cursul zilei de sâmbătă, 4 iulie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Waves Festival 2026, ziua 2: Rareș ne-a arătat cum poți deveni „cel mai fericit de pe pământ”
    „Waves Festival” a fost un adevărat „furnicar” și în ziua a doua, mii de persoane bucurându-se de reprezentațiile de sunet și lumini ale artiștilor care au urcat pe cele patru scene.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Un tramvai Siemens a deraiat în apropiere de Lotus Center. Lucrările de pe strada Transilvaniei, aproape finalizate
    Incidentul s-a petrecut în seara zilei de sâmbătă, 4 iulie.

    Economic

    Aplicarea noului sistem de taxe de drum, amânată până la toamnă
    Șoferii și transportatorii vor mai aștepta câteva luni până la intrarea în vigoare a noului sistem de taxare a utilizării drumurilor naționale.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    De la infrastructură la aquapark: investiții de peste 125 de milioane de euro în decurs de 10 ani în Sânmartin
    Comuna Sânmartin a devenit în ultimul deceniu una dintre cele mai dinamice comunități din județul Bihor.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X