BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
FC Bihor
Erik Lincar: „A fost o partidă copy paste a meciului cu Unirea Slobozia”

Erik Lincar: „A fost o partidă copy paste a meciului cu Unirea Slobozia”

De Gavril Nuțiu
la 15 August 2026 15:28

Erik Lincar: „A fost o partidă copy paste a meciului cu Unirea Slobozia”

Erik Lincar și Eusebiu Tudor FOTO: JB
15 August 2026 15:28
Antrenorii echipelor FC Bihor și ASA Târgu Mureș au avut stări de spirit diferite la conferința de presă de după meci.
Scris de Gavril Nuțiu - Antrenorii echipelor FC Bihor și ASA Târgu Mureș au avut stări de spirit diferite la conferința de presă de după meci.

Trimite articolul

X

Tehnicianul mureșenilor, Eusebiu Tudor, era evident mulțumit după primul punct câștigat de echipa sa în acest sezon.

„Consider că este un rezultat echitabil. Fiecare echipă putea să câștige această partidă. Noi am avut un start slab de campionat, datorită faptului că avem o echipă complet schimbată, cu șapte jucători noi în primul unsprezece. Eram conștienți de valoarea individuală a jucătorilor orădeni, dar și forța grupului lor. Am încercat să-i împiedicăm să își pună în valoare punctele lor forte și în mare parte am reușit acest lucru. Nu pot decât să-mi felicit jucătorii, pentru spiritul de luptă dovedit”, a afirmat Eusebiu Tudor.

La rândul său, Erik Lincar a fost vizibil decepționat, după ce echipa sa a scăpat printre degete o victorie pe care ar fi meritat-o.

„A fost o partidă copy paste a meciului cu Unirea Slobozia. Din păcate, nu reușim să eliminăm greșelile pe care le facem, am avut momente de nesiguranță. Dar în același timp, avem ocazii mari de a marca, dar nu le fructificăm. E frustrant, ne creăm oportunități, dar nu reușim să ne mărim avantajul. În fiecare meci primim gol, nu am schimbat nimic față de sezonul trecut din acest punct de vedere. E adevărat că ne lipsesc unii jucători, iar acest lucru se vede. Cine știe fotbal înțelege despre ce vorbesc. Sperăm să revenim cât mai repede în situația de a marca mai mult decât un gol, să fim mai oportuniști. În rest ce să spun… e dezamăgire mare, nu vreau să mai pun presiune pe echipă. Până la urmă, fotbalul înseamnă să câștigi meciuri. Noi de la început am pus presiune pe noi, ne-am gândit că vom face, vom drege, vom fi zmei. dar în viață mai trebuie să ai și șansă. Pe noi șansa ne-a ocolit până acum și am ajuns în situația de a avea doar două puncte în trei etape. Însă, cu răbdare, cu jucătorii care vor reveni după accidentări, poate vom mai face și anumite transferuri, sunt sigur că lucrurile se vor îmbunătăți”, a declarat Erik Lincar.

Întrebat ce echipă va folosi în meciul din Cupa României cu Farul Constanța, antrenorul a răspuns:

„Este greu, pentru că deocamdată nu avem prea multe soluții, cu trei jucători accidentați, iar dintre cei veniți, unii sunt poate nepregătiți. Vom încerca să găsim o formulă cât mai bună, pentru că vrem să facem o figură frumoasă în acel meci. În astfel de momente grele se văd jucătorii puternici care au forța să depășească greutățile”, a spus Lincar.

Trimite articolul

X
Taguri:
asa targu mures ,
erik lincar ,
Eusebiu Tudor ,
FC Bihor ,
fotbal
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    Erik Lincar: „A fost o partidă copy paste a meciului cu Unirea Slobozia”
    Antrenorii echipelor FC Bihor și ASA Târgu Mureș au avut stări de spirit diferite la conferința de presă de după meci.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cod galben de caniculă în Bihor. Meteorologii avertizează asupra unui disconfort termic accentuat
    Duminică, 16 august, șase județe din vestul și nord-vestul României se vor afla sub Cod galben, din cauza temperaturilor ridicate și a disconfortului termic accentuat, potrivit unei avertizări transmise sâmbătă de ANM.

    FC Bihor

    FOTO
    Blestemul minutului 83. FC Bihor a terminat la egalitate meciul cu ASA Târgu Mureș și rămâne fără victorie în actuala ediție
    Echipa gazdă nu s-a putut baza în acest meci pe aportul a patru jucători de bază: Dragoș Tescan, Paul Antoche și Peter Gal Andrezly. Repriza întâi a fost săracă în faze de poartă.

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în zona străzii Doina

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în Oradea – strada Tudor Vladimirescu

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bărbat din Valea lui Mihai, condamnat la 8 ani de închisoare pentru că și-ar fi violat nepoata de 13 ani
    Un bărbat din orașul Valea lui Mihai a fost condamnat la 8 ani de închisoare pentru viol, fiind acuzat că, timp de mai bine de un an, și-a obligat nepoata în vârstă de 13 ani să întrețină cu el relații sexuale orale. 2

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    O nouă fabrică de 4 milioane de euro va fi construită la Salonta. Investiția va crea 100 de locuri de muncă
    O nouă fabrică va fi construită în zona industrială din Salonta, pe strada Iosif Vulcan, momentul fiind marcat printr-o festivitate de punere a pietrei de temelie pentru noua unitate de producție a companiei Corex România. 2

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Minor prins cu „cristal”, într-un magazin din Oradea. A fost condamnat alături de 3 bihoreni, pentru trafic de droguri
    Tribunalul Bihor a pronunțat sentința în cazul a patru bihoreni, printre care și un minor, acuzați de trafic de droguri de risc și mare risc, tentativă la această infracțiune, dar și de deținere de substanțe interzise pentru propriul consum.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X