BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
FC Bihor
Erik Lincar, după înfrângerea de la Târgoviște: „Am avut mulți jucători care nu s-au ridicat la nivelul unei partide de play-off”

Erik Lincar, după înfrângerea de la Târgoviște: „Am avut mulți jucători care nu s-au ridicat la nivelul unei partide de play-off”

la 1 March 2026 15:39

Erik Lincar, după înfrângerea de la Târgoviște: „Am avut mulți jucători care nu s-au ridicat la nivelul unei partide de play-off”

Erik Lincar (dreapta) alături de colegii din staff FOTO: DEAK KRISTOF
1 March 2026 15:39
FC Bihor a fost la 5 minute de a obține un punct la Târgoviște, care ar fi asigurat deja prezența în play-off-ul din Liga 2. Golul înscris de Robert Necșulescu în minutul 85 a stricat calculele, astfel că FC Bihor trebuie să se concentreze pe meciul următor, programat acasă cu Sepsi Sfântu Gheorghe.
FC Bihor a fost la 5 minute de a obține un punct la Târgoviște, care ar fi asigurat deja prezența în play-off-ul din Liga 2. Golul înscris de Robert Necșulescu în minutul 85 a stricat calculele, astfel că FC Bihor trebuie să se concentreze pe meciul următor, programat acasă cu Sepsi Sfântu Gheorghe.

Trimite articolul

X
După un meci frustrant, antrenorul Erik Lincar a tras concluziile:
„Din păcate, față de jocul de acasă, am avut mulți jucători care nu s-au ridicat la nivelul unei partide de play-off. După primele zece minute am început să cedăm, parcă ne-am și speriat puțin. Evoluția noastră nu a fost una care să mă mulțumească. Cred că ocazia cea mai clară a partidei a fost a lui Boiciuc, când a scăpat singur cu portarul. Dacă reușeam să marcăm atunci, poate obțineam toate punctele sau măcar un punct. Ei au marcat tot după o centrare, într-un joc în care ambele echipe au apelat mult la mingi lungi. Dezamăgirea mea este că tot primim gol. În momentul în care în fiecare joc încasezi, înseamnă că avem o problemă. Până acum am reușit de multe ori să marcăm mai mult decât adversarul, dar pot apărea momente în care nu mai ești la fel de eficient și atunci situația se complică”, a declarat Lincar pentru site-ul oficial al clubului.
Tehnicianul orădean a comentat și faza din minutul 30 când Stahl a fost faultat pe linia careului de 16 metri: „Sunt un antrenor realist și nu o să ies să spun că ne-au furat arbitrii. Maniera de arbitraj nu m-a încântat în totalitate, dar noi trebuia să marcăm la ocazia lui Boiciuc. Consider că, pe lângă acea fază de la 16 metri, tot noi am avut situațiile mai periculoase”.
Pentru FC Bihor urmează duelul de pe teren propriu cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, programat sâmbătă, la care e de așteptat ca Stadionul Iuliu Bodola să fie cât mai plin.
„Știam încă din iarnă că ne așteaptă patru jocuri cu încărcătură maximă. Sunt meciuri foarte dificile, cu echipe care luptă pentru play-off. Trebuie să fim mult mai disciplinați, mai încrezători și să avem o calitate mai bună în joc dacă vrem să obținem puncte. Așteptăm suporterii cu drag la stadion. Avem nevoie de ei, de încurajarea lor. Trebuie să fim împreună, mai ales în momentele dificile. Dacă vom avea sprijinul suporterilor, sunt convins că băieții se vor ridica la un nivel foarte bun și vom lupta pentru cele trei puncte”.
https://www.bihon.ro/fc-bihor/verdict-amanat-fc-bihor-oradea-a-pierdut-pe-final-si-mai-are-nevoie-de-un-punct-pentru-a-fi-matematic-in-play-off-5200156/

Trimite articolul

X
Taguri:
erik lincar ,
fc bihor oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Cultură

    Maya Wesolowski, elevă a Liceului Vocațional Pedagogic din Beiuș: „Oriunde aş fi, voi crea artă şi emoţie în jurul meu”
    Eleva beiuşeană Maya Wesolowski a câştigat de două ori consecutiv Concursul interjudeţean „Pictaţi cu noi”.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Doi samsari care au vândut cu acte false mașini din Italia, puși să achite daune de 97.000 de euro
    Mașini închiriate din Italia și vândute în România, cu acte false. A fost „afacerea” pe care au pus-o la punct Florian M. (29 de ani) și Vasile C. (27 de ani), ambii din județul Vâlcea, printre ale căror victime s-au numărat doi bihoreni.  Aceștia au plătit zeci de mii de euro pentru autoturisme de care nici nu au apucat să se bucure, deoarece au fost indisponibilizate de către autoritățile judiciare.

    Economic

    Finanțări nerambursabile pe termen lung pentru ONG-uri: ce prevede noua lege
    Organizațiile neguvernamentale și celelalte entități fără scop patrimonial vor avea acces la finanțări publice nerambursabile acordate pe perioade mai lungi, de până la patru ani, în baza unei noi legi care modifică actualul sistem de finanțare a activităților nonprofit de interes public.

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    Economic

    Colac de salvare pentru fermieri: ratele și datoriile ar putea fi înghețate
    Producătorii agricoli din România ar putea beneficia de un pachet amplu de măsuri de protecție financiară, dacă un proiect legislativ aflat în dezbaterea Parlamentului va fi adoptat și va intra în vigoare.

    Bihon CSM Oradea

    Trei juniori orădeni se află la loturile naționale de baschet ale României
    Unul dintre ei - Andrei Topai - face parte din lotul național U18 ani, iar ceilalți doi - Balogh Viktor și Ianis Seleși - sunt componenți ai lotului național U16 ani.

    BIHON Sport local

    Se vede Liga 3! ACS Transilvania Sport Academy a câștigat lejer prima manșă a barajului de promovare
    Campioanele din Liga 4 Bistrița Năsăud și Bihor s-au duelat sâmbătă în meciul tur al barajului de promovare în Liga 3. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X