BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
FC Bihor
FC Bihor a invins pe UTA cu 4-0

FC Bihor a invins pe UTA cu 4-0

la 18 April 2014 19:38 Reactualizat la: 19 April 2014 13:04
18 April 2014 19:38 Reactualizat la: 19 April 2014 13:04
FC Bihor a invins juniorii lui UTA cu 4-0. Tinerii arădeni nu au putut face față experimentaților jucători antrenați de Alexandru Pelici.
Scris de Demian - FC Bihor a invins juniorii lui UTA cu 4-0. Tinerii arădeni nu au putut face față experimentaților jucători antrenați de Alexandru Pelici.

Trimite articolul

X

Asta, în ciuda faptului că – în partea secundă – trupa lui Gaica a jucat destul de bine. Startul meciului de la Oradea s-a dat la ora 17.13 dupa ce jucatorii primei echipe au refuzat sa intre pe teren. 

La ora 16.25, jucătorii UTA-ei au ajuns la stadionul „Iuliu Bodola” din Oradea, au intrat și au inspectat terenul, s-au salutat cu colegii lor de la FC Bihor, după care s-au retras la vestiare. La ora 16.50, cu autocarul, la stadion a ajuns și delegația UTA-ei, care cuprinde echipa de juniori, alături de antrenorul Alexandru Gaica.
Chiar la ora 17 Apostu et company au ieşit de la vestiare şi au urcat în tribună solicitând chiar ziariştilor prezenţi să fie fotografiaţi.

uta tribuna2

Min. 88. Gol! S-a făcut 4-0 pentru FC Bihor, după ce Ianc a șutat simplu, din 8 metri, învingându-l pe Stanciu, intrat în locul lui Horvat, trei minute mai devreme. S-au făcut și alte două schimbări, în min. 80, atunci când la gazde a intrat Sorian, în locul lui Lukacs, iar la UTA, Farcaș a fost înlocuit de Al. Lazăr.

Min. 75. Gol! Unii cu ocaziile, alții cu golurile. Este 3-0 la Oradea, gol marcat de Fl. Pop, care a driblat în care și – de la 12 metri – a șutat în dreapta lui Horvat. Alexandru Gaica a făcut prima schimbare, în locul lui Dan intrând Dubăț.

Ocazii pentru UTA. În partea secundă, marile ocazii au aparținut arădenilor, după două cornere. Prima dată, Dan Daniel a trimis de la 5 metri peste poartă (min. 59), pentru ca șase minute mai târziu, Bocșa să trimită puțin peste transversală, de la 10 metri. Ambele lovituri de colț au fost executate de Popescu.

FC Bihor a făcut deja două schimbări: Ianc și Popa i-au înlocuit pe Lupu, respectiv Haș.

Min. 55: După zece minute din partea secundă a întâlnirii, meciul e într-o notă de echilibru, de notat fiind doar un șut al lui Fl. Pop (min. 51), mingea trecând însă alături de poarta lui Horvat.

La ora 18.14 s-a dat startul reprizei secunde la Oradea.

Pauză la Oradea. Arbitrul Cătălin Botaș a fluierat finalul primei reprize. După 45 de minute de joc, FC Bihor conduce UTA, cu 2-0, un scor logic după desfășurarea ostilităților din teren. Tinerii jucători arădeni nu s-au făcut de râs, pe parcursul acestei prime reprize, dar nici nu au putut emite pretenții.

Min. 43: Meciul de la Oradea a intrat într-o stare de letargie, gazdele fiind mulțumite cu diferența de pe tabela de marcaj. FC Bihor domină teritorial, dar nu impresionează asistența, în tribune fiind aproximativ 1000 de spectatori.

Min. 28. GOL! Bic i-a trimis o pasă lui Lukacs, în interiorul careului de 16, acesta a preluat, a șutat în Horvat, mingea i-a revenit, după care nu a mai ratat ținta și s-a făcut 2-0.

Min. 24: UTA a avut primul șut pe poartă, prin Oltean, care a șutut puternic, de la 28 de metri, dar Fildan a respins. 60 de secunde mai târziu, bihorenii au ratat incredibil, Fl. Pop șutând peste poartă, de la 8 metri, deși se afla doar cu Horvat în față.

După 20 de minute de joc, la Oradea este tot 1-0, arădenii reușind să se apere rezonabil. Meciul se joacă mai mult în terenul UTA-ei, dar nu există acel iureș la care se așteptau bihorenii când au văzut că prima echipă urcă în tribune.

Min. 9. GOL! Oarecum așteptat, FC Bihor a deschis scorul după doar 9 minute de joc, Lazăr șutând imparabil, la vinclu, din afara careului: 1-0.

Gazdele au ratat prima ocazie în min. 3, Bic șutând în bară, de la 13 metri.

FC Bihor – UTA 4-0

Iată formațiile care au început meciul:

FC Bihor: Fildan – Letan, Lazăr, Mitaș, Lupu, Străuț, Haș, Fl,. Pop, Bic, Achim, Lucaks.

UTA: Horvat – Oltean, Bocșa, Ardelean, Gornic, Dubăț, D. Daniel, Popescu, Farcaș, Simion, Trabalka.

Arbitrii: Cătălin Botaş (Timişoara) – la centru, Asistenţi: Iulian Szekely (Cluj-Napoca) şi Raul Ghiciulescu (Lugoj) – asistenți.

Trimite articolul

X
Taguri:
FC Bihor ,
liga 2 ,
play-out ,
uta
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Sportivii de la CS Wolf Oradea au cucerit 9 medalii la Campionatul European din Slovenia
    966 de sportivi din 32 de țări au participat la Campionatul European ce Taekwon-do ITF, desfășurat în perioada 13-19 aprilie la Maribor (Slovenia).

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO
    Ziua Internațională a Cărții a fost sărbătorită la Liceul Teoretic ,,Gabriel Țepelea” Borod
    Ziua Internațională a Cărții a fost sărbătorită astăzi, într-un mod inedit, la Liceul Teoretic ,,Gabriel Țepelea” din Borod, prin organizarea unei expoziții cu vânzare a celor mai iubite cărți de la Librăria Cair Paravel din Oradea.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea pierde aproape 6,5 milioane de lei de la bugetul de stat pentru inelul metropolitan din Oradea
    Consilierii locali orădeni au aprobat, în ședința extraordinară din 23 aprilie, actualizarea contribuției de la bugetul de stat și de la bugetul local pentru finanțarea obiectivului de investiții „Inel Rutier Metropolitan Oradea”.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Economic

    Investiție de top: o firmă din Oradea intră într-un proiect de aproape 185 milioane lei
    Compania Transgex SA, listată la Bursa de Valori București sub simbolul TRNG, a anunțat semnarea unui acord-cadru semnificativ cu Romgaz, unul dintre principalii jucători din sectorul energetic românesc.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident cu patru mașini și un moped pe Podul Sf. Ladislau din Oradea. O persoană rănită va fi transportată la spital
    Evenimentul rutier s-a produs joi, 23 aprilie, în jurul orei 12:51.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Direcția de Mediu Bihor: peste 6.200 de solicitări și monitorizare extinsă a poluării în 2025
    Raportul evidențiază activitatea desfășurată sub coordonarea Ministerului Mediului, Apelor și Pădurilor și a Agenției Naționale pentru Mediu și Arii Protejate (ANMAP), instituție înființată prin OUG 103/2024, prin reorganizarea structurilor de mediu la nivel național.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X