BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
FC Bihor
FC Bihor se află în cantonament

FC Bihor se află în cantonament

la 25 July 2014 09:45 Reactualizat la: 25 July 2014 09:49
25 July 2014 09:45 Reactualizat la: 25 July 2014 09:49
Jucătorii Smaranda, R. Lukacs şi argentinianul Speroni au semnat contracte cu clubul.
Scris de Demian - Jucătorii Smaranda, R. Lukacs şi argentinianul Speroni au semnat contracte cu clubul.

Trimite articolul

X

FC Bihor îşi completează încet-încet lotul de jucători. După Mihuţ şi Sorian, conducerea roş-albaştrilor a încheiat negocierile cu alţi doi jucători din sezonul trecut, portarul Mădălin Smaranda şi atacantul Lukacs Raymond, care au semnat noi contracte, valabile pentru încă un an. De asemenea, FC Bihor l-a legitimat pe argentinianul Raul Speroni. În vârstă de 28 de ani, acesta evoluează pe postul de mijlocaş central şi a jucat în sezonul precedent la Minerul Motru.

Vineri, lotul echipei orădene a intrat într-un cantonament de pregătiri centralizate, pe plan local, jucătorii fiind cazaţi la Hotel Nevis. Cantonamentul va dura opt zile, iar antrenamentele se desfăşoară pe Stadionul „Iuliu Bodola”. Antrenorul Alexandru Pelici are la dispoziţie un lot format din 23 de jucători: Mădălin Smaranda, Alin Sălăjan și Călin Fildan – portari; Cosmin Let an, Dorin Mihuț, Claudiu Pascariu, Florin Lazăr, Adam Achim, Valentin Petricău și Lorincz Norbert – fundași; Ciprian Străuț, Mădălin Stancu, Andrei Haș, Iulian Cuc, Alexandru Sorian, Raul Speroni, Dan Negrea, Ionuţ Ban, Sergiu Mune și Cristian Cigan – mijlocași; Raymond Lukacs, Zsombor Lukacs și Denis Nichita – atacanți.

Post by FC Bihor.

Meciuri de pregătire

„Urmează să mai purtăm tratative pentru un fundaș central. Nu vom omite însă nici tinerii noștri jucători de la Centrul de copii și juniori, pe care dorim să-i promovăm”, a declarat preşedintele FC Bihor, Viorel Gheorghe Nemeș, pentru site-ul oficial al clubului. „Încercăm să ne pregătim cât mai bine, pentru că suntem conștienți că ne aşteaptă un sezon foarte, foarte greu”, a afirmat antrenorul Alexandru Pelici, înaintea intrării în cantonament.

FC Bihor va susţine, după încheierea cantonamentului, o serie de meciuri de verificare în compania echipelor Crișul Sântandrei, Olimpia Satu Mare (cu care va juca o dublă) și CS Oșorhei. Vor mai fi căutați încă trei adversari, din ligile a IV-a, a III-a şi a II-a. Dacă nu va perfectată cumva o altă partidă în perioada cantonamentului, primul meci de pregătire va avea loc la data de 1 august, cu Crişul Sântandrei.

Trimite articolul

X
Taguri:
cantonament FC Bihor ,
FC Bihor ,
jucatori ,
lot
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    Structura industrială a Bihorului rămâne puternică, în ciuda deficitului comercial
    În luna ianuarie 2026, județul Bihor a înregistrat o evoluție mixtă a comerțului internațional cu bunuri, caracterizată printr-o scădere a exporturilor și o dinamică oscilantă a importurilor, potrivit datelor provizorii.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Prins de 5 ori cu droguri la el și condamnat la închisoare cu executare, un bărbat din Marghita este căutat de Poliție
    Un bărbat de 35 de ani, din Marghita, a fost pus pe lista infractorilor dați în urmărire națională pentru că se sustrage executării unei pedepse de un an și 2 luni de închisoare pentru deținere de droguri de mare risc pentru consum propriu.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 23 aprilie în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 23 aprilie.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea Job Expo aduce Faist Mekatronic în fața candidaților: aproape 30 de posturi disponibile
    Oradea devine, la finalul lunii aprilie, punct de întâlnire între companii aflate în căutare de personal și persoanele interesate de noi oportunități profesionale.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Comunicat de presă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea Job Expo: Prima Development Group vine cu noi oportunități de angajare pentru candidați
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X