BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
FC Bihor
Sita cerne la FC Bihor Oradea! A fost stabilit și prețul abonamentelor pentru Liga 2!

Sita cerne la FC Bihor Oradea! A fost stabilit și prețul abonamentelor pentru Liga 2!

De Teodor Biriș
la 4 July 2024 13:59 Reactualizat la: 4 July 2024 15:14

Sita cerne la FC Bihor Oradea! A fost stabilit și prețul abonamentelor pentru Liga 2!

4 July 2024 13:59 Reactualizat la: 4 July 2024 15:14
După o săptămână de pregătire sub comanda staff-ului condus de argentinianul Gustavo Aragolaza, lotul cu care FC Bihor va aborda sezonul de Liga 2 începe să se structureze.
Scris de Teodor Biriș - După o săptămână de pregătire sub comanda staff-ului condus de argentinianul Gustavo Aragolaza, lotul cu care FC Bihor va aborda sezonul de Liga 2 începe să se structureze.

Trimite articolul

X

Ce este cert e că nou veniții Ioan Filip, Ioan Hora și Ionuț Ban au semnat contracte cu valabilitate între doi și trei ani. Dintre jucătorii tineri aflați în pregătire sunt șanse să rămână portarul Mărgărit, mijlocașul Nica și atacantul Chirițoiu.

Portarul Valentin Mărgărit (20 de ani – 1,90 m), a jucat ultima dată la CS Tunari, trecut și pe la Rapid și FC Voluntari, având la activ și prezențe la loturile naționale de juniori.

Mijlocașul Adelin Nica (18 ani), este un jucător care aparține de UTA și a evoluat sub formă de împrumut la Șoimii Lipova.

Atacantul Andreas Chirițoiu (20 de ani, 1,88 m) este fost internațional de juniori, cu 4 goluri în 12 jocuri la reprezentativa U19 a României. În 2022 a participat cu naționala antrenată de Adrian Văsâi la Campionatul European U19 din Slovacia.
Născut la Brașov, Chirițoiu a adunat 63 de meciuri și 12 goluri în Liga 2, unde a evoluat pentru Progresul Spartac și Unirea Constanța, împrumutat de FCSB.

Plecări

În schimb, mai mulți jucători au fost anunțați că nu mai intră în vederile staff-ului pentru Liga 2, o parte dintre ei fiind cei reveniți după împrumuturi. Printre aceștia se numără portarii Eduard Nergheș, Alex Cherman și jucătorii de câmp Sergiu Bactăr, Tamas Paublusztig, Krisztian Gagyi, Patric Andraș, Eric Andrei Vînău, Raul Ardelean, Bogdan Vasile, Răzvan Săutiuț și Marius Hosu. Pentru cei mai tineri se vor căuta variante de împrumut, iar ceilalți sunt liberi să-și caute alte cluburi după ce ajung la un acord de reziliere cu FC Bihor.
Duminică, lotul FC Bihor va pleca în cantonamentul din Ungaria, la Balmazujvaros, unde va juca cu Monostorpalyi SE în 11 iulie.

Prețul abonamentelor

Conducerea clubului lucrează la prețul abonamentelor pentru viitorul sezon de Liga 2, care va debuta în 3 august. Potrivit unor surse, acestea se situează între 130 de lei la peluze și 250 de lei la tribuna I. Excepție face tribuna oficială și zona de sub tribuna oficială, care va fi rezervată celor din categoria membru suporter, unde abonamentul este de 1.000 lei.
Abonamentele vor fi puse în vânzare în zilele următoare. În principiu, biletele vor fi și ele diferențiate ca preț, între 15 lei la peluze și 30 lei în zona centrală de sub oficială, dacă nu se va ocupa cu abonamente. Biletele și abonamentele vor fi cu loc și rând rezervat, în sectorul ales.

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primarul Florin Birta, despre noul stadion: „municipiul Oradea își va asuma cota de cofinanțare de 25%”
    După tumultoasele lupte politice din ultimele săptămâni, primarul Florin Birta a evidențiat pasul înainte făcut în perspectiva construirii noului stadion de 16.000 de locuri în Oradea. După zece luni de contestații, constructorul desemnat inițial își va putea duce planul. Lucrările ar urma să înceapă în primăvara anului 2027, dar până atunci trebuie mutată și Grădina Zoologică.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Tragedie în Bihor. Un adolescent a murit înecat după ce a ieșit la scăldat alături de un prieten
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de miercuri, 24 iunie.

    FC Bihor

    Ioan Filip: „Vrem să obținem mai mult sezonul acesta, ca să se vadă o evoluție”
    Ioan Filip are 37 de ani și se pregătește pentru un nou sezon în Liga 2 cu FC Bihor. Revenit la Oradea în 2024, căpitanul echipei speră la un sezon și mai bun al „roș-albaștrilor”.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    Cultură

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Cu coroniţe şi bucheţele de sânziene, fete îmbrăcate în costume tradiţionale au marcat Ziua Internaţională a Iei, la Oradea
    Parada costumelor a fost organizată de Centrul de Cultură al Județului Bihor.

    FC Bihor

    GALERIE FOTO+VIDEO
    31 de jucători au fost prezenți la primul antrenament al FC Bihor. „Obiectivul este să încercăm să ajungem din nou în play-off ”
    Plecați în vacanță după antrenamentul din 20 mai, jucătorii de la FC Bihor au revenit miercuri pe iarbă, dornici să pregătească sezonul 2026/2027.

    Economic

    Oradea: un teren valoros cu potențial economic, ținut pe loc în mijlocul unei povești naționale de pierderi
    Declarațiile recente ale Oanei Gheorghiu au readus în atenție situația companiei de stat Active Conexe SA, o societate înființată în urma reorganizării activelor rezultate din privatizarea Automobile Craiova către Ford.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X