BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
FC Bihor
Vocea suporterilor: „Salvaţi FC Bihor!”

Vocea suporterilor: „Salvaţi FC Bihor!”

la 18 June 2014 09:55
18 June 2014 09:55
Fanii FC Bihor regăsiţi în Asociaţia Suporterilor FC Bihor şi Peluza Nord Oradea au luat atitudine după anunţul Primăriei de a ieşi intempestiv din ecuaţia finanţării clubului.
Scris de erdei - Fanii FC Bihor regăsiţi în Asociaţia Suporterilor FC Bihor şi Peluza Nord Oradea au luat atitudine după anunţul Primăriei de a ieşi intempestiv din ecuaţia finanţării clubului.

Trimite articolul

X

Marti, o parte din membrii celor două organizaţii au afişat în zona Primăriei un banner pe care era inscripţionat mesajul: „Salvaţi FC Bihor!”.

„A fost o primă acţiune a noastră, care s-a dorit a fi un semnal de alarmă. Nu putem asista nepăsători pe potenţiala intrare în faliment a clubului nostru de suflet, la posibila lui dispariţie, după decizia inadmisibilă luată de Primărie. Am solicitat audienţă la domnul viceprimar şi la Consiliul Judeţean şi am depus o autorizaţie pentru un miting care va fi săptămâna viitoare. De asemenea am dori şi o masă rotundă cu potenţiali investitori, dar aici avem nevoie de sprijinul mediului de afaceri”, spune Daniel Bokor, preşedintele Asociaţiei Suporterilor.

Bokor consideră că Primăria ar avea datoria morală să susţină clubul la nivel de subzistenţă până la ieşirea din procesul de insolvenţă. „Atunci clubul ar fi mult mai atractiv pentru investitori. Acum e greu să vină cineva la club când mai sunt datorii istorice de achitat. Nu ar sărăci oraşul dacă FC Bihor ar ajunge la nivelul zero cu datoriile. Legat de performanţă, e greu să o faci cu salarii de 2.200-2.500 de lei. Şi nu e corect să compari sporturile între ele, fotbalul cu baschetul sau cu polo-ul”.

Trimite articolul

X
Taguri:
FC Bihor ,
Peluza Nord Oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Cultură

    Bazinul Didactic de Înot din Săcueni a devenit, prin intermediul artei fotografice, un bazin de aur
    Bazinul didactic de înot din Săcueni a ajuns, prin intermediul Adelei Lia Rusu, pe podiumurile internaționale ale fotografiei.

    Economic

    GALERIE FOTO
    Porsche, Mercedes și autorulotă Volkswagen, scoase la licitație de ANABI. Cât costă cele mai scumpe modele
    Agenția Națională de Administrare a Bunurilor Indisponibilizate (ANABI) a lansat o nouă rundă de licitații online pentru valorificarea unor autoturisme confiscate în cadrul unui dosar penal.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    18 ani de dezvoltare în Aștileu: investiții în școli, utilități, drumuri și noi oportunități pentru comunitate
    În urmă cu 18 ani, Ionuț Lazăr făcea primii pași în activitatea publică, iar acum conduce una dintre comunele din județul Bihor care au cunoscut o dezvoltare constantă în ultimii ani.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Șoferul unui utilaj a fost lovit cu lopata pe pârtia de schi. Agresorul, obligat să-i plătească 49.000 de lei
    Un bărbat acuzat că l-a lovit cu lopata pe șoferul unui utilaj folosit la întreținerea pârtiei de schi de la Vârtop și i-a distrus mai multe componente ale vehiculului a fost obligat de Judecătoria Beiuș să-i plătească victimei și firmei acestuia, pe care era înregistrat utilajul, daune materiale și morale în valoare de 49.000 de lei.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Premieră în Bihor: centrul de colectare a deșeurilor din Dobrești, cu cameră frigorifică pentru animale moarte, finalizat
    În comuna Dobrești au fost terminate lucrările pentru Centrul de Colectare a Deșeurilor Voluminoase, o investiție în valoare de 2,9 milioane de lei.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Psihologul Anca Alecu avertizează: „Lipsa energiei și iritabilitatea nu sunt întotdeauna simple semne de oboseală”
    Pe fondul suprasolicitării profesionale și a dificultăților de a menține un echilibru între muncă și viața personală, burnout-ul a devenit o problemă tot mai frecventă.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X