Clasat pe patru in cursa de la Monte-Carlo, obtinand astfel cel mai bun rezultat pentru Renault in 2007, Fisico debordeaza de optimism inaintea intrecerii canadiene, anuntandu-si intentia de a acumula cat mai multe puncte la Montreal.
“Cred ca putem fi optimisti. Lucrurile au inceput sa se schimbe in bine in ultimele saptamani, iar balansul masinii este mult mai bun decat la inceputul campionatului”, a declarat Fisichella.
“Din punctul meu de vedere sunt multumit cu rezultatul de la Monte-Carlo, unde conteaza nu atat masina, cat mai ales tehnica de pilotaj. Rezultatul din Monaco este foarte important pentru moralul echipei, care a lucrat zi si noapte in ultimele saptamani, pentru a aduce masina la un standard acceptabil”, a mai punctat Fisichella.
Principalul obiectiv al echipei Renault, campioana mondiala in ultimele doua sezoane, este de a se lupta pentru pozitia a treia a campionatului cu germanii de la BMW-Sauber.
In acest moment, dupa cinci etape derulate, Renault ocupa pozitia a patra in clasamentul constructorilor, cu doar 16 puncte acumulate.
Programul MP al Canadei:
Antrenamente Libere 1 Vineri 17:00-18:30
Antrenamente Libere 2 Vineri 21:00-22:30
Antrenamente Libere 3 Sambata 18:00-19:00
Calificari Sambata 21:00-22:00
Cursa Duminica 21:00-23:00
Onlinesport
Fisichella promite pentru Montreal
<p>Italianul <STRONG>Giancarlo Fisichella,</STRONG> principalul pilot al echipei <STRONG>Renault F1</STRONG>, se arata extrem de optimist inaintea <EM>Marelui Premiu al Canadei</EM>, programat la sfarsitul acestei saptamani. </p>
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
Economic
Deși fondurile sunt disponibile integral, o parte dintre pensionari vor primi banii mai târziu decât în mod normal.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Municipiul Oradea anunță demararea lucrărilor de modernizare a străzii Nicolae Beldiceanu – tronsonul nemodernizat, o investiție care vizează îmbunătățirea infrastructurii rutiere și creșterea confortului pentru locuitorii din zonă.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Marți, 21 aprilie, în intervalul orar 11:00 – 15:00, polițiștii bihoreni cu sprijinul specialiștilor din cadrul Registrului Auto Român, au desfășurat o amplă acțiune pe D.N.1, drum care tranzitează județul Bihor, pe care se înregistrează valori ridicate de trafic, inclusiv vehicule de mare tonaj, pietoni și bicicliști, fapt ce crește semnificativ riscul rutier.
România
Președintele PNL, prim-ministrul Ilie Bolojan, i-a transmis miercuri președintelui Nicușor Dan faptul că își asumă în continuare mandatul de premier.
BIHON Sport local
La Arena „Antonio Alexe” din Oradea s-a desfășurat la sfârșitul săptămânii trecute ediția 2026 a Cupei României Shotokan ESKU. În competiție s-au aflat 335 de sportivi din întreaga țară, reprezentând 27 de cluburi, care s-au întrecut la mai multe probe și categorii de vârstă și greutate.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Polițiștii Secției 9 de Poliție Rurală Cefa l-au reținut pentru 24 de ore pe un bărbat de 40 de ani, suspectat că a spart un imobil nelocuit din localitatea bihoreană Ant, de unde a furat bunuri de 15.000 de lei.
Citiți principiile noastre de moderare aici!