BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Fotbal
Becali: Adevaratul derby e Steaua-Dinamo

Becali: Adevaratul derby e Steaua-Dinamo

la 6 September 2007 05:23 Reactualizat la: 10 February 2011 05:22
6 September 2007 05:23 Reactualizat la: 10 February 2011 05:22
BUCURESTI - Finantatorul <STRONG>FC Steaua</STRONG>, <STRONG>Gigi Becali</STRONG>, a declarat, miercuri, ca partida cu <STRONG>Rapid</STRONG> din 16 septembrie, din etapa a VII-a a Ligii I, este un meci important, dar ca adevaratul derbi ramane intalnirea cu <STRONG>Dinamo</STRONG>.
Scris de IM:ONLINE_SPORT.RO - BUCURESTI - Finantatorul <STRONG>FC Steaua</STRONG>, <STRONG>Gigi Becali</STRONG>, a declarat, miercuri, ca partida cu <STRONG>Rapid</STRONG> din 16 septembrie, din etapa a VII-a a Ligii I, este un meci important, dar ca adevaratul derbi ramane intalnirea cu <STRONG>Dinamo</STRONG>.

Trimite articolul

X

“Asa este, meciul cu Rapid este fundamental. Derbiul adevarat tot Steaua – Dinamo ramane. E un derbi si Steaua – Rapid, dar adevaratul derbi e cu Dinamo, asa a fost dintotdeauna. Nu pot sa spun ca Rapid nu e echipa puternica. Copos, daca vine la meci, poate sa stea si cu mine.

E prietenul meu, comunist, dar trebuie sa avem si prieteni comunisti. Sunt romani de-ai nostri, comunisti-necomunisti. A zis ca o sa devina soldatul lui Dumnezeu, inseamna ca se indreapta comunistul”, a spus Becali.
Gigi Becali a laudat decizia clubului rival Dinamo de a-l angaja pe Walter Zenga ca antrenor principal al campioanei, in locul demisionarului Mircea Rednic, apreciind ca echipa din Stefan cel Mare va deveni, astfel, mai puternica.
“Dinamo a facut cea mai buna alegere. Era cea mai buna solutie. Walter este un antrenor foarte bun, profesionist, care pune patima si suflet in ceea ce face, iar asta conteaza foarte mult. Dinamo e de nerefuzat. Asta il caracterizaza pe Zenga, curajul. E greu sa iei Dinamo acum.

Anul trecut a luat campionatul si acum trebuie sa o duci tot acolo sus, locurile unu-doi. Locul trei e mai greu de acceptat. Tin minte ca Dan Petrescu a fost sincer cand i-am propus sa ia Steaua. Mi-a zis: «Mi-e frica. Steaua a ajuns sus si eu trebuie sa o duc si mai sus. Daca o duc mai jos, m-am nenorocit ca antrenor». Il apreciez pe Zenga ca a avut curaj, pentru ca trebuie sa ai mare curaj. La echipele astea mari, trebuie sa faci performanta, daca nu, pleci. Dinamo va fi mai tare cu Zenga”, a spus patronul stelist.
Gigi Becali crede ca Walter Zenga va avea de partea sa publicul dinamovist si avertizeaza ca echipele puternice ale campionatului raman formatiile bucurestene.
“Ar fi o prostie sa nu fie binevenit, el isi face meseria, ce legatura are ca a antrenat Steaua. Maine, poimaine poate veni la Steaua sau la Rapid. El s-a dus sa le faca bine suporterilor, nu sa le faca rau. Trebuie sa-l primeasca cu dragoste. Pana la urma Dinamo ramane Dinamo. Si noi am avut esecuri, dar Steaua tot Steaua a ramas. Steaua, Dinamo si Rapid sunt trei echipe care se refac si din pumni. Sunt puternice, se ocupa specialisti de ele”, a precizat Becali.

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    De la parc clasic la spațiu inteligent: Tinca investește în modernizarea completă a zonei centrale
    Comuna Tinca intră într-o etapă amplă de transformare urbană, odată cu demararea unui proiect de modernizare a parcului central, cu o suprafață de peste 14.600 mp, care urmează să fie reconfigurat atât din punct de vedere estetic, cât și funcțional.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Val de scumpiri la motorină în Oradea: prețurile trec de 9 lei/litru, după majorări într-o săptămână
    Cea mai recentă scumpire a fost aplicată marți, 28 aprilie.

    Economic

    Reguli mai dure pentru recrutarea muncitorilor străini: garanții financiare și control extins
    Măsurile vizează atât agențiile de plasare, cât și angajatorii, cu accent pe control mai strict, digitalizare și limitarea abuzurilor de pe piață.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Educație

    Colegiul Economic „Partenie Cosma” introduce gimnaziul și se adaptează noilor schimbări din Educație
    Extinderea colegiului cu nivel gimnazial, transformarea liceelor tehnologice în unități de 4 ani și lipsa de motivație din sistem conturează un moment de schimbare în Educație.

    România

    Sirenele nu mai stau în trafic: USR introduce reguli stricte pentru șoferii care nu fac loc ambulanțelor
    Deputaţii USR au depus, la Parlament, un proiect de lege care stabileşte clar ce trebuie să facă şoferii în condiţii de ambuteiaj sau trafic intens, astfel încât să uşureze trecerea maşinilor de urgenţă - ambulanţe, autovehicule de pompieri ori de poliţie.

    România

    Certificatul de naștere nu va mai fi cerut la reînnoirea buletinului. Ce schimbări anunță Guvernul pentru cetățeni
    Certificatul de naștere nu va mai fi cerut la reînnoirea buletinului, cu unele excepții pentru cetățenii care nu au avut acte emise recent.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X