BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Fotbal
Becali: "Ii calc in picioare!"

Becali: "Ii calc in picioare!"

la 13 May 2007 11:50
13 May 2007 11:50
<p>BUCUREŞTI - Patronul Stelei, Gigi Becali, a declarat, intr-o interventie telefonica la Sport Total FM, ca ii va calca in picioare pe suporterii Stelei daca vor indrazni sa injure jucatorii. Becali a precizat si ca Elton nu va pleca din vara, iar Rica Neaga se va transfera in Ghencea. </p>
Scris de IM:ONLINE_SPORT.RO - <p>BUCUREŞTI - Patronul Stelei, Gigi Becali, a declarat, intr-o interventie telefonica la Sport Total FM, ca ii va calca in picioare pe suporterii Stelei daca vor indrazni sa injure jucatorii. Becali a precizat si ca Elton nu va pleca din vara, iar Rica Neaga se va transfera in Ghencea. </p>

Trimite articolul

X

Gigi Becali a avut un dialog imaginar cu un suporter al echipei Steaua si a precizat ca ii calca in picioare pe suporterii Stelei daca vor indrazni sa injure jucatorii, la fel cum a facut Gigi Corsicanu cu jucatorii Rapidului.

“Ei cred ca eu sunt Copos, sa le permit sa imi injure jucatorii cu <<baga-mi-as si de morti>>?. La mine vreodata se poate intampla vreodata ce s-a intamplat la Rapid cu suporterii? Pai ii calcam in picioare. Ii calc in picioare eu, nu mai stau sa vina jandarmii.”

Patronul Stelei a precizat la Radio Sport Total ca a vorbit cu Jean Pavel dupa meciul cu Ceahlaul, fostul lider al galeriei Stelei spunandu-i ca nu vrea sa fie certat cu el.

“Credeti ca ma duceam eu vreodata la Dinamo? M-am dus ca ma interesa Steaua. Cei de la Dinamo au fost niste oameni care ne-au ajutat, au batut si Rapidul, au batut si CFR. Isi vor da suporterii seama cand vom juca in Liga Campionilor. Pana o sa puna bannere cu “Gigi, iarta-ne” sau “Gigi, iti multumim. A venit Jean Pavel la mine si mi-a zis ca nu el a fost capul rascoalei, dar i-am zis ca nu ma intereseaza si vreau sa puna banere. Mi-a zis ca are familie, ca nu vreau dusmanie, dar cum sa aiba el dusmanie cu mine? Se compara el cu mine? Eram fericit, radiam de fericire, dar aveam si o durere in suflet si in inima pentru manifestarile suporterilor. Nu imi venea bine ca ma injurau la mine acasa dupa ce am bagat trei milioane de euro. Eu bag banii in propietatea publica a statului si vin ei si ma injura. Eu arunc banii si vin ei si ma injura pe mine.”

Becali a mentionat si ca daca vrea ia toate fularele echipelor din Liga I si le leaga la Maybach si face turul orasului. Totodata, patronul din Ghencea a precizat ca deja a aruncat fularul rivalilor de la Dinamo, pe care l-a fluturat cu dragoste la meciul Dinamo – CFR.

“Eu ma duc unde vreau, iau ce fular vreau, nu imi impune mie galeria ce fular sa iau. Iau sapte mii de fulare daca vreau. Iau si fularul lui Rapid si fularul lui Dinamo si fularul lui Craiova si Arges si le leg la Maybach. Care e problema? Nu ma intereseaza pe mine fularul lui Dinamo, l-am aruncat, ce, imi trebuie mie fularul lui Dinamo? Cand am pus fularul lui Rapid pe Giulesti de ce l-am pus? Din respect, dar si de ironie.”  

Patronul Stelei a dat asigurari ca Elton nu va pleca din vara si ca fostul fotbalist al Stelei, Rica Neaga, va veni din vara la gruparea “ros-albastra”

“De ce sa plece Elton de la Steaua? Elton nu joaca acum pentru ca sunt jocuri grele si nu ne permitem sa riscam. El va juca din turul campionatului viitor cand va fi titular meci de meci. Si Rica Neaga va veni la Steaua din vara.”

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Cultură

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Ilie Bolojan, personaj central în show-ul grupului Divertis, Gala Comediei, în parcul Muzeului Ţării Crişurilor
    Spectacolul a marcat debutul programului estival Tipografia de idei, în parcul Muzeului Ţării Crişurilor.

    România

    Ilie Bolojan, după acuzațiile șefului statului: „PNL nu a promis un cec în alb pentru Grindeanu, ci un acord politic”
    În cursul serii de vineri, 26 iunie, președintele Partidului Național Liberal a reacționat la acuzațiile aduse de șeful statului.

    România

    Nicușor Dan acuză PNL că a renunțat la susținerea unui guvern PSD: „PNL s-a angajat să voteze un guvern minoritar”
    Șeful statului a scris în seara zilei de vineri, 26 iunie pe rețelele de socializare că România a revenit la „blocajul politic” în ceea ce privește formarea unui nou Guvern.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    Educație

    Schimbare de conducere la Liceul de Arte din Oradea: Nicoleta Țâmpu o înlocuiește pe Mihaela Bondor
    Schimbare de management la Liceul de Arte din Oradea. Directoarea Mihaela Bondor își încheie mandatul iar conducerea școlii va fi preluată de profesoara Nicoleta Țâmpu.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Se deschide circulația pe drumul de legătură dintre Paleu și Centura Biharia
    Șoferii vor putea folosi noul drum care face legătura dintre comuna Paleu și centura Biharia începând de sâmbătă, 27 iunie, ora 9:00.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Judecați pentru homeschooling. Doi părinți din Bihor, acuzați că și-au retras ori nu și-au înscris cei 3 copii la școală
    Doi părinți din zona Beiușului au fost trimiși în judecată de Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Oradea, fiind inculpați că și-ar fi împiedicat cei trei copii să urmeze cursurile învăţământului general obligatoriu, înscriindu-i, în schimb, într-un sistem homeschooling. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X