Urna 1
Italia
Spania
Germania
Cehia
Franta
Portugalia
Olanda
Croatia
Grecia
Urna 2
Anglia
Romania
Scotia
Turcia
Bulgaria
Rusia
Polonia
Suedia
Israel
Urna 3
Norvegia
Ucraina
Serbia
Danemarca
Irlanda de Nord
Irlanda
Finlanda
Elvetia
Belgia
Urna 4
Slovacia
Bosnia si Hertegovina
Ungaria
Moldova
Tara Galilor
Macedonia
Belarus
Lituania
Cipru
Urna 5
Georgia
Albania
Slovenia
Letonia
Islanda
Armenia
Austria
Kazakhstan
Azerbaijan
Urna 6
Liechtenstein
Estonia
Malta
Luxemburg
Muntenegru
Andorra
Insulele Feroe
San Marino
Tragerea la sorti a preliminariilor, programata duminica, la Durban, in Africa de Sud (incepand cu ora 17.00).
Doar castigatoarele celor noua grupe se vor califica direct la turneul final din Africa de Sud din 2010. Formatiile de pe locurile secunde vor fi introduse intr-un clasament special, intocmit pe baza rezultatelor obtinute cu echipele de pe locurile 1, 3 si 4 din fiecare grupa.
Nationala de pe locul doi cu cel mai slab punctaj va fi eliminata. Celelalte opt vor disputa un baraj (tur-retur) in urma caruia cele patru invingatoare vor ajunge la Mondiale.
E oficial: Romania in Urna 2
<p>FIFA a dat publicitatii, vineri dimineata, clasamentul pe luna noiembrie, in care Romania a coborat un loc fata de luna precedenta, fiind depasita de Grecia. Acest fapt plaseaza Romania in urna a doua pentru tragerea la sorti a preliminariilor CM 2010, care are loc pe 25 noiembrie, de la ora 17:00</p>
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Meteorologii au prelungit până pe 4 august avertizarea Cod roșu de căldură intensă și temperaturi extreme, care vizează județele Satu Mare, Bihor și Arad.
Cultură
Gheorghe Ciobanu va vernisa la Sinagoga Neologă Sion din Oradea expoziţia „Vincent şi Gheorghe. Van Gogh şi hermeneutica simbolurilor în arta naivă”.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Oradea au finalizat ancheta și au dispus trimiterea în judecată a lui Attila Nagy, un tânăr de 29 de ani, din Săcueni, acuzat de comiterea a două tâlhării pe timp de noapte, pe bulevardul Dacia, din municipiu.
Economic
Tinerii care nu au un loc de muncă, nu urmează o formă de învățământ și nu participă la programe de formare profesională vor putea solicita în curând o primă de stabilitate în valoare totală de până la 27.000 de lei.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Incidentul s-a petrecut în zorii zilei de duminică, 2 august.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Noua fântână muzicală din Parcul 1 Decembrie a prins viață vineri seara, 31 iulie, când au avut loc teste înainte de punerea în funcțiune.
5
Citiți principiile noastre de moderare aici!