BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Fotbal
Mutu - fotbalistul anului

Mutu - fotbalistul anului

la 12 December 2006 06:15 Reactualizat la: 11 February 2011 08:17
1 Comentarii
12 December 2006 06:15 Reactualizat la: 11 February 2011 08:17
BUCUREŞTI - Adrian Mutu (Fiorentina) a fost desemnat fotbalistul anului 2006 din România, în timp ce Nicolae Dică (Steaua) şi Claudiu Niculescu (Dinamo) au împărţit premiul pentru cel mai bun jucător al campionatului intern cu prilejul Galei Premiilor Fotbalului.
Scris de IM:ONLINE_SPORT.RO - BUCUREŞTI - Adrian Mutu (Fiorentina) a fost desemnat fotbalistul anului 2006 din România, în timp ce Nicolae Dică (Steaua) şi Claudiu Niculescu (Dinamo) au împărţit premiul pentru cel mai bun jucător al campionatului intern cu prilejul Galei Premiilor Fotbalului.

Trimite articolul

X

În paralel cu decernarea premiilor pentru fotbalul românesc din 2006 a avut loc şi finala concursului Miss România 2006, din juriul căruia au făcut parte şi fotbaliştii Ciprian Marica şi Bogdan Mara. 

Adrian Mutu, însoţit de soţia sa Consuelo, a declarat că se simte foarte bucuros şi onorat de acest premiu. În fiecare an, în fiecare zi mă pregătesc să fiu cel mai bun. Sper să reuşesc să fiu tot timpul. Cei nominalizaţi au avut un an bun, au jucat bine la echipa naţională şi mă bucur cu atât mai mult de acest premiu . Ceilalţi nominalizaţi la acest premiu au fost Cristian Chivu, Ciprian Marica şi Gabi Tamaş.

Trofeul pentru cel mai bun fotbalist din campionatul intern a fost împărţit de Nicolae Dică şi Claudiu Niculescu. Antrenorul anului 2006 a fost ales Cosmin Olăroiu (Steaua), aflat la concurenţă cu Mircea Rednic (Dinamo) şi Mircea Lucescu (Şahtior Doneţk).

Cel mai bun conducător de club al anului a fost desemnat Cristian Borcea, care i-a avut rivali pe Mihai Stoica (Steaua) şi Iuliu Mureşan (CFR Cluj).

Cel mai bun arbitru a fost ales Sorin Corpodean, în timp ce Andrei Vochin (Gazeta Sporturilor) a primit trofeul pentru cel mai bun ziarist sportiv. Horaţiu Ciornei şi Dorin Chioţea au primit premiul pentru cel mai bun Talk-Show Sportiv, iar investitorul anului 2006 a fost desemnat George Copos, într-o competiţie cu Gigi Becali (Steaua) şi Marian Iancu (Poli Timişoara)

Premiul pentru cea mai civilizată galerie a revenit Rapidului, iar Trofeul Fair-Play a mers către stelistul Bănel Nicoliţă.

Premiul pentru cea mai spectaculoasă revenire în campionatul intern a fost împărţit de Viorel Moldovan (Rapid) şi Ionel Ganea (Dinamo), în timp ce Valentin Bunea, căpitanul echipei Atletic Bucureşti, a fost ales cel mai bun jucător la fotbal de sală.

Premiile de excelenţă pentru întreaga activitate au revenit lui Tudorel Stoica (secţiunea jucător), Angelo Niculescu (antrenor), Aron Huzu (arbitru), Gino Iorgulescu (conducător de club) şi Cristian Ţopescu (presa sportivă).

Printre cei care au oferit premiile (cupe şi diplome) s-au numărat Mircea Sandu, preşedintele FRF, şi Dumitru Dragomir, preşedintele LPF.

Ramona Silaghi, din Satu Mare, a fost aleasă Miss România 2007 şi va reprezenta ţara noastră la concursul Miss Univers 2007.

Trimite articolul

X
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Anonim says:
    December 13, 2006 at 5:25 pm

    mitici,dinamovisti,drogati,mitici,stelis ti,hoti,mitici,blatisti,mitici,drogati vreo 2-3 persoane ce meritau sa castige ceva,in rest…mitici,securisti,drogati,hoti,din amovisti…

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ANM: Bihorul, între temperaturi de până la 26 de grade și averse pe final de săptămână
    Vremea continuă să se încălzească în Crișana, unde în cursul zilei de marți, 5 mai temperaturile maxime vor ajunge la o medie regională de 28 de grade Celsius.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Oradea Plaza – nou reper pentru spațiile de birouri moderne din centrul orașului

    Cultură

    GALERIE FOTO
    Evenimentele culturale ale anului 2025, surprinse în imagini de fotoreporterii din județele Bihor și Hajdú-Bihar
    Expoziţia „Bihor Press” a fost vernisată în aceeaşi zi atât la Debreţin cât şi la Oradea.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Se întâmplă în Oradea: un BMW își face propria „linie” pe traseul tramvaiului, în zona Gării
    Un incident neobișnuit a fost surprins în seara zilei de luni, 4 mai, în zona Gării Oradea. 2

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident în apropiere de Ștrandul cu Valuri din Băile 1 Mai. O persoană a fost transportată la spital
    Incidentul s-a petrecut în după amiaza zilei de luni, 4 mai.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    A fost semnat contractul pentru pasajul suprateran de pe Matei Corvin. Valoarea lucrărilor: peste 45 milioane lei
    Contractul de finanțare pentru pasajul suprateran a fost semnat de președintele Consiliului Județean Bihor, Mircea Mălan și Csilla Hegedüs, directorul general adjunct al Agenției de Dezvoltare Regională Nord-Vest. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X