BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Fotbal
Zenga: Am gasit niste baieti motivati

Zenga: Am gasit niste baieti motivati

la 7 September 2007 06:15 Reactualizat la: 11 February 2011 17:54
7 September 2007 06:15 Reactualizat la: 11 February 2011 17:54
BUCURESTI - Noul antrenor al echipei <STRONG>Dinamo</STRONG>, <STRONG>Walter Zenga</STRONG>, a declarat, joi, in cadrul conferintei de presa in care a fost prezentat oficial, sustinuta dupa primul antrenament, ca a gasit jucatori motivati si a adaugat ca are ambitia de a face ceva important la noua sa formatie.
Scris de IM:ONLINE_SPORT.RO - BUCURESTI - Noul antrenor al echipei <STRONG>Dinamo</STRONG>, <STRONG>Walter Zenga</STRONG>, a declarat, joi, in cadrul conferintei de presa in care a fost prezentat oficial, sustinuta dupa primul antrenament, ca a gasit jucatori motivati si a adaugat ca are ambitia de a face ceva important la noua sa formatie.

Trimite articolul

X

Zenga a admis faptul ca a negociat inainte de a veni la Dinamo si cu alte echipe din Europa. “Ma simt foarte bine. Am gasit niste baieti motivati. Sunt linistit, ma bucur ca m-am intors in Romania. Si va spun sincer ca nu as fi vrut sa revin, dar cand e vorba de o echipa ca Dinamo, cu fotbalistii pe care ii are…

Sunt alte echipe in Europa cu care am vorbit, dar sunt prea ambitios si vreau sa fac ceva important aici, la Dinamo. M-am intors acasa. Normal ca vreau in Liga Campionilor. Eu sunt foarte ambitios si nu mi-e frica de ceea ce poate fi un lucru important. Nu poti spune, vom vedea ce vom face. Trebuie sa luptam pentru primul loc”, a declarat Zenga.
Tehnicianul italian spune ca nu vrea razbunare pentru faptul ca a fost demis de Steaua in sezonul 2004-2005, cu doar trei etape inaintea incheierii campionatului. “Eu vreau sa fac performanta la Dinamo, nu ma intereseaza ce a fost. Cei care cauta revansa sunt rautaciosi.

Eu vreau doar sa conduc Dinamo pe cel mai bun drum. Va fi mai greu pentru ca Liga I e mai tare. Au venit antrenori buni, precum Dorinel, Bergodi, Hagi, Sabau sau Uhrin si campionatul a crescut din punct de vedere tactic. Pentru mine incepe un drum greu, pentru ca incep cu 5 etape care nu sunt ale mele, dar nu mi-e frica, nu ma sperii”, a mai spus noul antrenor al formatiei “alb-rosii”.

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    De la parc clasic la spațiu inteligent: Tinca investește în modernizarea completă a zonei centrale
    Comuna Tinca intră într-o etapă amplă de transformare urbană, odată cu demararea unui proiect de modernizare a parcului central, cu o suprafață de peste 14.600 mp, care urmează să fie reconfigurat atât din punct de vedere estetic, cât și funcțional.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Val de scumpiri la motorină în Oradea: prețurile trec de 9 lei/litru, după majorări într-o săptămână
    Cea mai recentă scumpire a fost aplicată marți, 28 aprilie.

    Economic

    Reguli mai dure pentru recrutarea muncitorilor străini: garanții financiare și control extins
    Măsurile vizează atât agențiile de plasare, cât și angajatorii, cu accent pe control mai strict, digitalizare și limitarea abuzurilor de pe piață.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Educație

    Colegiul Economic „Partenie Cosma” introduce gimnaziul și se adaptează noilor schimbări din Educație
    Extinderea colegiului cu nivel gimnazial, transformarea liceelor tehnologice în unități de 4 ani și lipsa de motivație din sistem conturează un moment de schimbare în Educație.

    România

    Sirenele nu mai stau în trafic: USR introduce reguli stricte pentru șoferii care nu fac loc ambulanțelor
    Deputaţii USR au depus, la Parlament, un proiect de lege care stabileşte clar ce trebuie să facă şoferii în condiţii de ambuteiaj sau trafic intens, astfel încât să uşureze trecerea maşinilor de urgenţă - ambulanţe, autovehicule de pompieri ori de poliţie.

    România

    Certificatul de naștere nu va mai fi cerut la reînnoirea buletinului. Ce schimbări anunță Guvernul pentru cetățeni
    Certificatul de naștere nu va mai fi cerut la reînnoirea buletinului, cu unele excepții pentru cetățenii care nu au avut acte emise recent.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X