BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Mapamond
Va căuta acul în carul cu fân, la propriu

Va căuta acul în carul cu fân, la propriu

la 12 November 2014 15:14
12 November 2014 15:14
Un artist italian răspunde unei provocări și va căuta un ac în carul cu fân. Acțiunea se va desfășura într-un muzeu parizian, iar artistul are la dispoziție 2 zile pentru a găsi acul.
Scris de Carmen Ile - Un artist italian răspunde unei provocări și va căuta un ac în carul cu fân. Acțiunea se va desfășura într-un muzeu parizian, iar artistul are la dispoziție 2 zile pentru a găsi acul.

Trimite articolul

X

Sven Sachsalber vrea să transpună în fapte ceea ce alții utilizează doar ca și expresie. Artistul va trebui să găsească un ac pe care directorul muzeului Palais de Tokyo, Jean de Loisy, îl va ascunde într-un car cu fân. El își va încerca norocul joi şi vineri, în cadrul expoziţiei „Inside”, potrivit reprezentanţilor centrului de artă contemporană din Paris.

Sachsalber este născut în 1987 în Italia, locuiește în New York, iar reprezentațiile extreme sunt obișnuite pentru el. Artistul a mâncat ciuperci otrăvitoare, a petrecut 24 de ore într-o cameră alături de o vacă şi a tăiat ramurile unui copac în a cărui coroană trebuia să rămână agăţat pentru un anumit interval de timp.

Trimite articolul

X
Taguri:
ac in carul cu fan ,
muzeu ,
new york ,
Palais de Tokyo ,
Sven Sachsalber ,
vernisaj
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Înotătorul orădean Tasyürek Denis a traversat înot strâmtoarea Bosfor. La cursă a participat și premierul Moldovei
    Sportivul Tasyürek Denis, legitimat la CS Crișul Oradea, s-a aflat printre cei circa 2.500 de concurenți care au luat parte duminică, 23 august, la cea de-a 38-a ediție a unui eveniment nautic de tradiție, traversarea înot a strâmtorii Bosfor (Turcia).

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Firme de transport din România, paravan pentru traficarea de cocaină și canabis ascunse în camioane. Au fost percheziții și în Oradea
    O operațiune de amploare a DIICOT – Structura Centrală, împreună cu polițiștii de la Serviciul Antidrog - Direcției de Combatere a Criminalității Organizate a dus la destructurarea unei rețele de transport a drogurilor din Spania către mai multe state europene.

    BIHON Sport local

    În vârstă de doar 9 ani, tenismenul orădean Christian Boros a cucerit primul său titlu de campion național
    Christian Boros, sportiv legitimat la secția de tenis a CSM Oradea, traversează un an de excepție.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    Bihon Decese

    Deces 24.08.2026

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce nu vede pacientul din spatele ușilor UPU. Cum se luptă medicii de la Urgențe cu secundele
    Când un pacient ajunge la Unitatea de Primire a Urgențelor, el vede, de cele mai multe ori, doar sala de așteptare și timpul care pare să treacă prea încet. Dincolo de ușile secției însă, fiecare minut înseamnă decizii rapide, echipe care se reorganizează în câteva secunde și o luptă continuă pentru salvarea vieților. Medicul urgentist Natalia Hrihorișan explică motivul pentru care, uneori, cel care a venit primul nu este și primul care intră la consultație și cum arată, în realitate, o gardă la UPU-SMURD Bihor. 2

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Lucrările la noul stadion din Oradea vor începe cu bani de la bugetul local. Când se dă start construcției stadionului
    Consiliul Local Oradea a aprobat, în ședința extraordinară de luni, 24 august, actul adițional la convenția de cofinanțare încheiată cu CNI pentru construirea noului complex sportiv de pe strada Făgărașului nr. 2.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X