Un alt accident teribil a avut loc noaptea trecută la o trecere de cale ferată din judeţul Argeş. Maşina în care se aflau 4 patru bărbaţi a fost izbită în plin de un tren şi târâtă zeci de metri. Şoferul autoturismului este în comă, iar medicii fac eforturi să-l salveze.
În localitatea argeşeană Ţiţeşti, şoferul nu s-a asigurat la trecerea de cale ferată, iar autoturismul a fost lovit de un marfar şi târât zeci de metri. Două dintre victime au necesitat îngrijiri medicale.
Şoferul a fost transportat în comă la un spital din Bucureşti. Fiul acestuia, care se afla pe scaunul din dreapta faţă, a scăpat fără nici o zgârietură.
Un alt accident grav de circulaţie a avut loc noaptea trecută pe Calea Lipovei din Timişoara. Trecătorii au încercat să acorde primul ajutor victimelor. Cei trei răniţi au fost transportaţi de urgenţă la Spitalului Municipal din Timişoara. Unul dintre ei are leziuni multiple, iar medicii sunt rezervaţi în ceea ce priveşte şansele sale de supravieţuire.
3 tineri grav răniţi şi un bărbat în comă
Reactualizat la:
Trei tineri sunt între viaţă şi moarte după ce maşina în care se aflau s-a lovit de un copac pe un bulevard din Timişoara. Martorii spun că este posibil ca şoferul să se fi luat la întrecere cu un alt autoturism aflat în trafic.
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
În cursul zilei de vineri, 22 mai, în jurul orei 19:20, Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Crișana” al județului Bihor a fost solicitat să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă aflată în construcție, situată pe strada Calea Clujului din municipiul Oradea.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un nou incident a avut loc pe Centura Oradea, la doar o zi după ce un șofer a fost filmat circulând pe contrasens în apropierea magazinului Auchan.
1
Cultură
În Noaptea Muzeelor se va derula cea de-a XI-a ediție a manifestării Muzeele orădene împreună!
Educație
Antonia Cozma și Carla Negruț de la Liceul de Arte au obținut premiul I la faza națională a Olimpiadei de Arte Vizuale.
Cultură
Expoziția „În corpul casei. Locuiri suprapuse de la Brâncuși la Ghenie - o selecție din colecția Marianei Florescu” va fi deschisă până în 30 august.
Cultură
Tatiana Niculescu este scriitoarea care a impus în literatura română contemporană genul biografiei.
Citiți principiile noastre de moderare aici!