BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
Doi români au bătut o patrulă de poliţie italiană

Doi români au bătut o patrulă de poliţie italiană

la 22 November 2007 08:37 Reactualizat la: 10 February 2011 00:08
22 Comentarii
22 November 2007 08:37 Reactualizat la: 10 February 2011 00:08
Românii sunt din nou personaje negative in Italia. Un ziar local povesteşte despre doi tineri, Vasile şi Nicoleta, care au agresat o patrulă de poliţie.
Scris de IM:ONLINE - Românii sunt din nou personaje negative in Italia. Un ziar local povesteşte despre doi tineri, Vasile şi Nicoleta, care au agresat o patrulă de poliţie.

Trimite articolul

X

Agenţii au fost internaţi şi ar putea avea nevoie de până la şapte zile de spitalizare, în timp ce românii vor fi expulzaţi în cel mai scurt timp.

Potrivit cotidianului online Sassuolo 2000, incidentul s-a petrecut pe 19 noiembrie, la Bologna. Vasile şi Nicoleta, aflaţi sub influenţa alcoolului, au sărit la bătaie, au rănit cinci agenţi şi au avariat o maşină. Cei doi sunt primii vizaţi de decizii de expulzare în Bologna, de la intrarea în vigoare a decretului de lege care permite adoptarea acestei măsuri în cazul cetăţenilor comunitari.

Decizia a fost semnată de prefectul Vincenzo Grimaldi, dar trebuie aprobată de un judecător de pace.

Trimite articolul

X
22 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Anonim says:
    November 22, 2007 at 11:21 am

    Mi se pare exagerat, nu cred ca se putea intampla asa ceva…

    Reply
  2. Anonim says:
    November 22, 2007 at 11:34 am

    ce tantalai politistii astia… sa ia bataie de la doi oameni! hahaha

    Reply
  3. Anonim says:
    November 22, 2007 at 11:49 am

    in anii precedenti italienii cu mafia lor au umplut lumea si cu faptele lor mafiote da pe ei nu ia mai expulzat nimeni si nu le a mai dat foc nimeni.si in prezent numai magarii fac prin tara hai sa ii expulzam si noi

    Reply
  4. 1 timisorean says:
    November 22, 2007 at 12:06 pm

    Sper macar sa le puna interdictie pe veci! Din pacate astia ne reprezinta in Italia! Doar 10% din cei de acolo sint oameni de bine si la locul lor. Restul, ca cei doi descrisi. Degeaba sint in regula cu actele, dupa terminarea serviciului, manele date la maxim, betii crunte, batai, scandaluri. Astia sint romanii din Italia, repet, 90% sint asa. Daca nu credeti, mai intrebati pe cei care cunosc situatia reala de acolo. Bine le fac ca ii expulzeaza.

    Reply
  5. real.alien says:
    November 22, 2007 at 12:17 pm

    Am scris un comentariu la “biserici profanate” , dar asta mi se pare si mai hazliu , si ce e culmea … e foarte credibil.
    Pai bine ma natie de macaronari … ce politistii lu peste v-ati ales .
    Cinci bucati de politisti batuti mar de 2 ( doi) romani , din care o femeie … ???!!!
    Pai voi ce paziti , si mai ales pe cine ???!!!

    Nu imi ramane decat un singur gand ;
    HAI ROMANIA !!!

    P.S. mai am si eu un gand … s-o ierte bunul Dumnezeu pe Giovanna , si sa aiba liniste si pace , dar … departe de mine ideea s-o profanez, ce avea ea de cautat in zona aia si la ora aia …
    Pai cu asa politisti …
    raman la prima idee:
    HAI ROMANIA !!!

    Reply
  6. Anonim says:
    November 22, 2007 at 1:05 pm

    Si 2 contra 5 si romanii beti…mai da-o dracu de treaba

    Reply
  7. Anonim says:
    November 22, 2007 at 1:13 pm

    Pai mai acesti cacati de mai jos care vad ca santati de acord cu ce fac romanii infractori prin strainatate, pai eu cred ca santati acelasi material ca si ei , ca daca ati pe acolo ati face la fel ca si cei pe acolo, si ce este mai rau ca mai mult de jumatate de locuitori ai acestei tari sant ca voi, niste imbecili ingramaditi, adica niste balkanici scarbosi, provocati numai scarba pe unde treceti.

    Reply
  8. Anonim says:
    November 22, 2007 at 2:30 pm

    Asa le trebuie , bine le-a facut !!!!!

    Reply
  9. dream says:
    November 22, 2007 at 2:54 pm

    ai mare dreptate timisorean!locuiesc in italia si ma ingrozesc…

    Reply
  10. Fost student --- Barcelona says:
    November 22, 2007 at 3:51 pm

    Eu am studiat in Bucuresti 4 ani, si cunosc destul de bine oamenii. Dupa parerea mea romanii nu sunt mai rai decat altii. Peste tot sunt magari, prosti, banditi.
    Pacat este ca omul cinstit sufera pe urma acestori tampiti, cred ca trebue deja in tara depistate asa neoameni, si nu lasati sa plece in strainatate.
    Pedepsele trebue sa fie foarte drastice. E pentru interesul oamenilor cumsecade. Mi-am facut multi prieteni minunati, nu stiu ce fel da grupuri sunt acesti imbecili? .
    Nu inseamna daca mafia e cum e, aveti si voi voie sa va comportati ca ei.
    Un singur lucru ma doare, dece nu se aude mereu de tampiti din alte natiuni? Ma refer la procentajul mare de romani(t.i.g.a.n.i.).
    Faceti iarasi un canal, si duceti-le acolo la lucru pentru multi ani.

    Reply
  11. filip says:
    November 22, 2007 at 4:53 pm

    Prin anul 1953 in Belgia, la intrare in restaurante, scria “”interzis accesul cainilor si italienilor””

    Reply
  12. Anonim says:
    November 22, 2007 at 5:06 pm

    ROMANI SUNT MAI DESTEPTI CA ITALIENI

    Reply
  13. Timisorean says:
    November 22, 2007 at 5:49 pm

    Acuma nu mai conteaza ca esti sau raman, italienii cauta orice motiv sa te dea afara.
    Si noi ce facem?? Ne uitam la italieni ca sunt bine si grasi. Sa nu mai vorbim despre aeroport unde fiecare data trebuie sa ma duc cu 2-3 ore mai devreme ca sunt plin de italieni. Afara cu iei!

    Reply
  14. Anonim says:
    November 22, 2007 at 6:20 pm

    HAI ROMÂNIA!!!!

    Reply
  15. Giovanni. says:
    November 22, 2007 at 9:56 pm

    Cum vad multi sunt patrioti, fara sa se gandeasca cine e de vina.
    Romania are nevoie de patrioti adevarati, destepti, dar nu prosti care condamna pe altii fata a se gandi.
    Asa cum nu fiecare roman e si criminal, asa nici fiecare italian nu e mafiot.
    Daca romanul pune pe fiecare italian in aceas oala, nu e nici el mai bun ca el.
    Aratati prin comportament ca sunteti mai buni ca ei, nu prin bla-bla-bla…
    Nu-mi amintesc ca un italian a omorat pe un roman in Romania. Nici cersetori italieni nu sunt la noi.
    Invidia e o boala rea, ei au bani si voi mai putini, asta-i treaba frate. Dar despre adevar cum observ nici nu vreti sa discutati.
    Va aparati cu injuraturi, cuvinte vulgare, jigniri sub centura. Un om civilizat are destule cuvinte inteligente sa se apere, dar cine nu le are vorbeste ca taranul dela birtul din colt.
    Orice caz nu faceti cinste neamului.

    Reply
  16. Anonim says:
    November 22, 2007 at 11:51 pm

    Bravi Giovannisimo ca bine ai mai zis-o, ai deplina dreptate, asati rumanul balkanic, invidios, hot, talhar ieftin, dar pacat ca printr ei sant si oameni buni dar cei rai ii trag la fund, si asa este sa simt jigniti de adavar, sa bat cu pumnul in piept ca sant mai destepti si mai buni ca altii, tot-ui blablabla…

    Reply
  17. Anonim says:
    November 23, 2007 at 1:41 am

    De ce sunteti suparati cind in Romania hotii si criminali va fura si va omoara,iar cind aceeasi hoti si criminali fac ravagii in strainatate,sunteti de partea lor?si de ce sunteti impotriva italienilor,pentru ca v-au deskis usa casei lor si v-au lasat sa intrati?nu inseamna ca trebuie sa le distruge-ti casa sau sa-i bate-ti!!!!nu va place-n Italia…mars acasa la voi si inceta-ti sa ne face-ti neamul de ris!!!!

    Reply
  18. Manu says:
    November 23, 2007 at 8:06 am

    mda…
    vad multe comentarii vulgare scrise de oameni cu putina carte, culmea tocmai ei se cred patrioti adevarat
    dimpotriva, voi sunteti mai rai decat tziganii care au speriat vestul si ne-au facut tara de ras!

    Reply
  19. Giavanni says:
    November 23, 2007 at 8:28 am

    Oameni buni, bravo.
    Ma bucur ca pe acest forum sunt mai multi oameni civilizati decat prosti. Este o placere sa discuti cu oameni care gasesc in orice situatie cuvinte la locul lor, nu vulgare si injuraturi. Asa oameni n-ar face mizerie in strainatate.
    Bravo voua , romani adevarati!!!!!!!!!

    Reply
  20. ZORRO says:
    November 24, 2007 at 5:32 am

    SA VA FIE RUSINE VOUA CARE ATI CRESCUT IN ROMANIA SI ATI PLECAT.AICI TREBUIA SA STATI SI TOTI UNITI SA SCHIMBATI CEVA IN TARA ASTA, CA SA FIE MAI BINE. LASILOR….[ITALIENILOR…PFFFF.K.K]

    Reply
  21. Anonim says:
    November 24, 2007 at 5:21 pm

    Asculta gura mare..dar TU personal, ce ai facut pt ca lucrurile sa se skimbe in bine in romania????ca de obicei…romanul e bun numai de gura.si de criticat pe cei care au reusit sa traiasca mai bine.esti invidios pe romanii care stau bine mersi in strainatate..si invidios pe italieni..probabil pt ca nu ai ce au ei!!!daca esti asa destept..in loc sa pierzi vremea pe computer..de ce nu te duci sa faci ceva folositor TARII TALE????

    Reply
  22. Anonim says:
    December 7, 2007 at 1:03 am

    adevarat ca sunt si romani car-si merita soarta dar pe linga ei sufera multi altii care -si vad de viata lor si ncearca sa faca ce in tara nu pot face..baniii..mama lor.daca in tara nu s-ar fura atat nu ar mai pleca nimeni niciunde..asta e fratilor las sa suferim daca sistemul e imputit si noi nu facem nimic..numai bine

    Reply
  23. powered by Surfing Waves

    România

    Patru din zece români vor alegeri anticipate, însă majoritatea preferă formarea unui nou Guvern
    Patru din zece români consideră că organizarea de alegeri parlamentare anticipate ar fi cea mai bună soluţie pentru depăşirea actualei crize politice, în timp ce peste jumătate preferă formarea unui nou guvern bazat pe actualele partide din Parlament, potrivit Barometrului Informat.ro - INSCOP Research, realizat în perioada 11-14 mai 2026.

    Economic

    Noi contribuții de solidaritate introduse de ANAF în Declarația fiscală 100
    Autoritățile fiscale au oficializat în ultimele săptămâni introducerea în formularul 100 a două noi contribuții de solidaritate cu aplicare temporară.

    Economic

    Contractul de vânzare-cumpărare auto se schimbă: și cumpărătorul trebuie să fie „fără datorii”
    Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației (MDLPA) a pus în dezbatere publică un proiect de ordin care va modifica substanțial modul în care sunt realizate tranzacțiile cu autovehicule în România.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă privind înlocuirea și extinderea rețelelor de apă din Cartierul Nufărul

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere a furnizării de apă potabilă Calea Aradului spre DN79 – Aeroportul Internațional Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Zona Ogorului și comunele Sânmartin, Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica, Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Încep înscrierile la creșele din Oradea. Care sunt criteriile pe care părinții trebuie să le îndeplinească
    Din 25 mai până în 17 iunie are loc sesiunea de înscriere a copiilor la creșă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Polițist orădean, condamnat după ce și-a amendat o vecină și i-a falsificat semnătura
    Un an și 4 luni de închisoare, cu amânarea aplicării pedepsei pe un termen de supraveghere de doi ani.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    UPDATE: Minora de 16 ani care a căzut de la înălțime în centrul Oradiei a fost declarată decedată
    Un incident tragic a avut loc în cursul zilei de vineri, 22 mai, în centrul Oradiei, pe strada Vasile Alecsandri.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X