Leul dă semne de apreciere puternică de câteva luni de zile. Astăzi a întrecut, însă, orice aşteptări. Valuta europeană a mai atins acest nivel pe 6 decembrie 2002, când a fost cotată la 33.740 lei.Specialiştii de la The Money Channel ne-au explicat care au fost cauzele aprecierii puternice a monedei noastre naţionale.
“Această depreciere se înscrie pe un trend care a început în primele luni ale anului şi este accentuat în acestă perioadă de intrările de bani de la cei care lucrează în străinătate. Mai mult, o influenţă poate avea şi vânzarea masivă de euro pentru achitarea unor datorii guvernamentale”, a declarat Laurenţiu Roşoiu, analist The Money Channel.
Moneda euro este în picaj liber
Reactualizat la:
BUCUREŞTI - Moneda unică europeană a înregistrat, astăzi, o depreciere spectaculoasă. Euro a fost cotat la 3,38 lei, potrivit cursului de referinţă anunţat de Banca Naţională a României.
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Caravana națională care transformă spațiile urbane în terenuri temporare dedicate mișcării, sportului și jocului s-a oprit pentru două zile la Oradea.
Cultură
Sub genericul „Muzeele orădene împreună!”, Noaptea Muzeelor a ajuns la ediția a XI-a.
Bihon CSM Oradea
CSM Oradea conduce cu 2-1 în seria cu CSA Steaua București, după primele trei meciuri din finala Superligii Naționale de polo.
Cultură
Artistul este o prezenţă constantă la festivalurile şi târgurile din ţară, atât cu instrumente muzicale, cât şi cu jonglerii.
BIHON Sport local
După 1-1 în sezonul regular, 0-1 și 2-2 în play-off, CS Oșorhei a reușit să învingă pe Transilvania Sport Academy, echipă care nu mai pierduse niciun joc în actualul campionat.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un scandal în care au fost implicați, după ce au consumat alcool o seară întreagă alături de un vecin, le-a adus unui bărbat din Apateu și fiului său minor o condamnare penală și obligația de a-i plăti consăteanului pe care l-au bătut daune morale de 10.000 de lei.
Citiți principiile noastre de moderare aici!