Este vorba despre cele două plângeri penale depuse de consilierul prezidenţial Adriana Săftoiu şi de deputatul PSD Eugen Bejinariu.
Mai este însă de dat o soluţie pentru o a treia plângere penală depusă ulterior de fostul şef de stat major, generalul în rezervă Eugen Bădălan. Suspendat de preşedinte în urmă cu 2 luni, Teodor Atanasiu a demisionat din funcţie pe 25 octombrie. A doua zi a fost numit preşedinte al Autorităţii pentru Valorificarea Activelor Statului
Teodor Atanasiu a scăpat
<p>BUCUREŞTI - Neînceperea urmăririi penale rămâne definitivă în cazul fostului ministru al apărării, Teodor Atanasiu. Decisă acum o lună, soluţia nu a fost contestată până astăzi, când expira termenul legal. </p>
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un bărbat din Oradea a ajuns în atenția procurorilor după ce a trimis mai multe mesaje de amenințare cu moartea lui Mihai Lasca, președintele Partidului Patrioților Români și deputat de Bihor în legislatura 2020-2024, dar și unui avocat din București, Mihai Rapcea.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Caravana națională care transformă spațiile urbane în terenuri temporare dedicate mișcării, sportului și jocului s-a oprit pentru două zile la Oradea.
Cultură
Sub genericul „Muzeele orădene împreună!”, Noaptea Muzeelor a ajuns la ediția a XI-a.
Bihon CSM Oradea
CSM Oradea conduce cu 2-1 în seria cu CSA Steaua București, după primele trei meciuri din finala Superligii Naționale de polo.
Cultură
Artistul este o prezenţă constantă la festivalurile şi târgurile din ţară, atât cu instrumente muzicale, cât şi cu jonglerii.
BIHON Sport local
După 1-1 în sezonul regular, 0-1 și 2-2 în play-off, CS Oșorhei a reușit să învingă pe Transilvania Sport Academy, echipă care nu mai pierduse niciun joc în actualul campionat.
Citiți principiile noastre de moderare aici!