Nu am izbutit sa gestionam bine succesul din deplasare cu Poli Timisoara, si acest fapt ne-a costat. Îmi asum o parte din vina înfrângerii, prin faptul ca le-am cerut jucatorilor sa imprime un ritm alert meciului, mizând pe pregatirea noastra fizica mai buna.
Din pacate, clujenii au reusit sa profite din plin de inexactitatile din jocul nostru, beneficiind de experienta lor superioara. Nu trebuie sa dezarmam, campionatul este lung, suntem abia la început”, a spus antrenorul oradean.
Gavril Nutiu
Citiți principiile noastre de moderare aici!