BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
„Băieţii sunt încrezători”

„Băieţii sunt încrezători”

la 3 September 2009 07:39
3 September 2009 07:39
Luceafărul vizează prima victorie din Liga a III-a împotriva echipei CSM Sebeş.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Luceafărul vizează prima victorie din Liga a III-a împotriva echipei CSM Sebeş.

Trimite articolul

X

La a doua apariţie pe teren propriu, antrenorii echipei Luceafărul nu admit alt rezultat decât victoria. „Ţelul nostru este să câştigăm. După o înfrângere şi o remiză trebuie să obţinem toate punctele puse în joc. Rezultatul şi jocul prestat la Mediaş ne dă moral, iar băieţii sunt încrezători. Vrem să demonstrăm că primul joc a fost un simplu accident”, afirmă antrenorul Florin Farcaş. Marcatorul golului de un punct la Mediaş, fundaşul central Codruţ Bulz spune că echipa a depăşit tracul debutului: „Au fost unele emoţii, dar acum le-am depăşit. Suntem în creştere, iar vineri dorim să facem un joc bun prin care să câştigăm cele trei puncte”.

Adversara bihorenilor, CSM Sebeş are o remiză în deplasare şi un eşec pe teren propriu după primele etape, dar în sezonul trecut a terminat campionatul pe locul 4. „Este o echipă experimentată, dar poate fi depăşită. Jucăm acasă şi trebuie să avem atitudine şi determinare în joc”, consideră secundul Cosmin Brândaş.

Primează munca

Cu toate că este un jucător care a evoluat chiar în prima ligă cu Gloria Bistriţa, mijlocaşul Claudiu Codoban nu a prins un post de titular la Luceafărul, bifând doar o repriză cu Câmpia Turzii şi un sfert de oră la Mediaş. „Din punctul de vedere al atitudinii şi al pregătirii a fost într-o pasă mai proastă. Am avut discuţii şi eu şi conducerea clubului cu el şi sper să fi înţeles ce aşteptăm de la el. Codoban este un jucător tehnic plin de calităţi, care poate decide singur un meci, dar trebuie să şi muncească. Jucătorii care se pregătesc cel mai bine vor juca. Totul depinde de felul cum se pregătesc la antrenamente şi atitudinea din joc. Sunt adeptul jucătorilor care se pregătesc 100%”, a explicat Farcaş.

În privinţa lotului de jucători, există şanse să fie completat cu încă un jucător bihorean, pe lângă Adrian Buştea care deja de pregăteşte sub comanda lui Farcaş şi urmează să fie legitimat.

Partida Luceafărul Oradea – CSM Sebeş se va disputa vineri, de la ora 17, pe Stadionul Comunal din Borş.

Teodor Biris

Trimite articolul

X
Taguri:
bors ,
csm sebers ,
liga a III-a ,
luceafarul ,
victorie
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    ANAF verifică veniturile din străinătate: contribuabilii riscă impunere din oficiu dacă nu declară corect
    Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF) anunță că va transmite notificări contribuabililor în cazul în care apar neconcordanțe între veniturile raportate de autoritățile fiscale din alte state și cele declarate în România.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 25 iunie, în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 25 iunie.

    România

    Fără copii după buletin la ghișeu? Instituțiile ar putea fi obligate să verifice singure datele cetățenilor
    Românii ar putea scăpa de necesitatea de a duce la ghișeu copia după buletin ori dovada adresei de domiciliu.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Nu am griji. Am o Toyota. Yaris Cross începând de la 22.377 €
    Ai Toyota, nu ai griji! Consum mic, fiabilitate, siguranță și 10 ani garanție.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primarul Florin Birta, despre noul stadion: „municipiul Oradea își va asuma cota de cofinanțare de 25%”
    După tumultoasele lupte politice din ultimele săptămâni, primarul Florin Birta a evidențiat pasul înainte făcut în perspectiva construirii noului stadion de 16.000 de locuri în Oradea. După zece luni de contestații, constructorul desemnat inițial își va putea duce planul. Lucrările ar urma să înceapă în primăvara anului 2027, dar până atunci trebuie mutată și Grădina Zoologică. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Tragedie în Bihor. Un adolescent a murit înecat după ce a ieșit la scăldat alături de un prieten
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de miercuri, 24 iunie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X