BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
„Cred în potenţialul jucătorilor”

„Cred în potenţialul jucătorilor”

la 24 February 2010 14:35
24 February 2010 14:35
Echipa antrenată de Florin Farcaş are 11 fotbalişti noi faţă de turul de campionat.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Echipa antrenată de Florin Farcaş are 11 fotbalişti noi faţă de turul de campionat.

Trimite articolul

X

Luceafărul Oradea începe mâine cursa pentru menţinerea în Liga a III-a de pe locul 16. Pregătirea de iarnă şi mai ales achiziţiile făcute îl fac optimist pe antrenorul Florin Farcaş. „Cred în potenţialul jucătorilor. Lotul este mai valoros decât cel din tur şi aştept ca acest lucru să se vadă în campionat. Sunt mulţumit de transferurile făcute şi sperăm să se vadă plusul dorit în joc. Am rămas consecvenţi ideii de a miza doar pe bihoreni. În lotul actual nu avem niciun jucător de pe alte meleaguri. La Luceafărul se doreşte creşterea lor valorică, iar ei trebuie să confirme şi să urce mai sus”, afirmă Farcaş. În această iarnă, Luceafărul i-a înregimentat pe Cura (Unirea Valea lui Mihai), Indrieş, R. Andor (ambii FC Bihor), Micaş (FC Silvania Şimleu), Anca (Gloria Bistriţa), Ţârlea (ACU Arad), Mangra (CF Beiuş) şi Popescu (Stăruinţa Săcueni), la care se adaugă revenirile portarilor Balaj (Turul Micula) şi Sălăjan (Bioland Paleu). Ultimul sosit este atacantul Cosmin Paina (27 de ani), care a jucat ultima dată la Gaz Metan Mediaş II. „L-am fi dorit şi pe Lupaşcu, dar se pare că ceea ce s-a discutat seara nu a mai fost valabil dimineaţa. Jucătorul şi-a dorit, dar FC Bihor nu l-a lăsat”, spune antrenorul.

Concurenţă acerbă în atac

Cele mai multe achiziţii au fost făcute pe postul de atacant, deoarece în tur echipa a marcat doar 18 goluri în cele 17 jocuri. „E compartimentul care nu a dat satisfacţie şi de aceea i-am adus pe Anca, Ţârlea, Paina, Mangra şi Popescu. Sperăm să înscriem mai mult şi să fim mai eficienţi. Concurenţa pe acest post trebuie să ne aducă satisfacţii”, susţine Farcaş. Antrenorul îşi doreşte ca prin rezultatele obţinute echipa să „evadeze cât mai repede” din zona locurilor retrogradante. „Jucătorii trebuie să înţeleagă că returul e mult mai important decât jocurile de pregătire. Trebuie să avem grijă să eliminăm greşelile personale şi să conştientizeze că fără muncă şi seriozitate nu se poate face nimic. Dacă vor înţelege aceste lucruri nu vom avea probleme”, a conchis Farcaş. La fel ca şi în tur susţinerea financiară este asigurată de Construcţii Bihor, Oviserga Prest, Construct Mod şi Gavella. În prima etapă a returului, Luceafărul va juca pe terenul echipei Seso Câmpia Turzii, grupare care prin vocea antrenorului Ioan Tătăran a anunţat că nu a abandonat obiectivul promovării în Liga a II-a.

LOTUL DE JUCĂTORI
Portari: Goia, Sg. Ghilea, Gheţe, Balaj, Sălăjan
Fundaşi: Morar, Indrieş, Giura, Cura, Magda, Cipău
Mijlocaşi: Fl. Neaga, Dumiter, Ov. Ghilea, Micaş, Grosu, Ember, Crişan, Kis, R. Andor, Trofin, Hodişan
Atacanţi: Anca, Paina, Ţârlea, Mangra, Popescu.

T.B.

Trimite articolul

X
Taguri:
florin farcas ,
Liga III ,
lucefarul oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Intervenție de urgență a salvamontiștilor bihoreni în Remeți. Turist din Ungaria, rănit grav în urma unui accident de ATV
    Un turist din Ungaria a fost implicat într-un accident de ATV produs între localitățile Remeți și barajul Drăgan, intervenția fiind gestionată de echipele S.J. Salvamont-Salvapeo Bihor, din cadrul Consiliului Județean Bihor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Sentință în cazul unui orădean de 75 de ani, care a trecut pe roșu și a ucis un pieton pe Șoseaua Borșului
    Un an și 6 luni de închisoare, cu suspendare – este pedeapsa pe care a primit-o în primă instanță, un bărbat de 75 de ani, din Oradea, acuzat de producerea unui grav accident de circulație în care și-a pierdut viața un pieton de 69 de ani.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Lufthansa reduce masiv zborurile dintre Munchen și mai multe aeroporturi din România. Care este situația pe Aeroportul Oradea
    Compania aeriană germană Lufthansa a anunțat joi, 16 aprilie, o schimbare rapidă a planurilor sale operaționale, care afectează inclusiv câteva dintre zborurile ce leagă Munchen de aeroporturi din România.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Oradea intră în era Tram-tren: a fost semnat contractul pentru rețeaua metropolitană modernă
    Miercuri, 15 aprilie 2026, a fost semnat contractul de finanțare din fonduri europene pentru proiectul Tram-tren, cea mai mare investiție derulată până acum de Consiliul Județean Bihor. 2

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Elev prins cu droguri într-un liceu din Oradea. Le-a dat și altor colegi un „joint” și substanțe psihoactive
    Un tânăr din Oradea a fost condamnat de Tribunalul Bihor la un an și 10 luni de internare într-un centru educativ după ce a fost prins de două ori cu droguri în școală. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Incendiu la un bloc de pe strada Aluminei: o persoană și o pisică au fost evacuate
    În după-amiaza de joi,16 aprilie, pompierii militari orădeni au acționat pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un bloc de locuințe cu patru etaje, situat pe strada Aluminei, din municipiu.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X