Vizibil afectat de usturatorul esec, Adrian Stot a criticat evolutia elevilor
sai: „Nimic din ceea ce am stabilit împreuna cu jucatorii despre
acest meci nu a fost respectat. Noi am început meciul mai bine, dar jucatorii
s-au lasat treptat pe o ureche, irosind cu prea mare lejeritate ocazie dupa
ocazie.
Din pacate, în repriza a doua oaspetii au venit peste noi, profitând
de neputinta noastra.
Nu am reusit sa gasim drumul spre poarta adversa. Sunt nemultumit de evolutiile
tuturor jucatorilor, începând cu Munea si Sandru. Chiar si Libert
a fost departe de ceea ce a aratat altadata.
Duminica au fost parca toate împotriva noastra, chiar si tabela de marcaj,
care s-a defectat, privându-ne de doua minute de joc, exact atunci când
eram în superioritate numerica. În mod cert, vom avea o discutie
cu jucatorii, pentru a vedea ce trebuie facut pentru a nu cadea în plutonul
celor patru echipe care retrogradeaza”.
Gavril Nutiu
Citiți principiile noastre de moderare aici!