Pe lângă medaliile de argint obținute la Campionatele Naționale U20 și U18 ani, nu mai puțin de 13 poloiști au fost convocați la loturile naționale juvenile ale României.
- Darius Holhoș, Nagy Alex, Nagy Benjámin, Mérai László, Orsós Roland – la lotul național U20 de ani
- Ilie Maximciuc, Răzvan Giosu, Milan Flore, Marc Boiț – la lotul național U16 ani. De asemenea, antrenorul Raymond Jiganea a fost cooptat în colectivul tehnic al lotului U16 ani.
- Maya Niculescu, Valeria Cereușenco, Sara Dumitru, Francesca Sîvu – la lotul național feminin U20 de ani.
„Aceste convocări confirmă valoarea sportivilor noștri, profesionalismul antrenorilor și sprijinul constant al părinților”, se spune în comunicatul postat pe pagina de facebook a CS Crișul.
Citiți principiile noastre de moderare aici!