BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
„Am avut un sezon cu multe satisfacții”

„Am avut un sezon cu multe satisfacții”

la 23 June 2014 11:28
23 June 2014 11:28
Promovarea Sânmartinului a fost sărbătorită de jucători cu inimoasa galerie bihoreană al cărei „dirijor” a fost însuși primarul Lucian Popuș, care a trăit la intensitate maximă halucinantul meci.
Scris de Demian - Promovarea Sânmartinului a fost sărbătorită de jucători cu inimoasa galerie bihoreană al cărei „dirijor” a fost însuși primarul Lucian Popuș, care a trăit la intensitate maximă halucinantul meci.

Trimite articolul

X

„Simt o mare bucurie, acum că totul s-a terminat cu bine. Nu a fost un meci ușor, dar echipa a dovedit tărie de caracter și a revenit de fiecare dată”, a spus primarul Sânmartinului, care a savurat promovarea cu apropiați ai clubului precum Gavrilă Ghilea, Ferko Jeno sau Dumitru Ghilea, prezenți și ei la Câmpia Turzii.

Aflat la a patra promovare, antrenorul Florin Farcaș era gâtuit de emoție la final. „Puteam tranșa jocul în primele minute, dar greșelile făcute în defensivă au făcut ca Șimleul să reintre în joc și să ne pună probleme. Defensiva a fost mai șubredă și din cauza accidentărilor suferite de George Bogdan și Chira, ale căror absențe s-au resimțit. Ne-am revenit pe final și în cele din urmă valoarea și-a spus cuvântul. Am crezut tot timpul că putem reveni pentru că jocul ne-a dat speranțe și eram încrezător în potențialul jucătorilor pe care îi antrenez. Am avut un sezon reușit cu multe satisfacții, iar jucătorii merită felicitați pentru munca depusp. Ei au fost artizanii acestor succese, iar împreună le mulțumim finanțatorilor, conducătorilor și tuturor celor care ne-au fost alături”, afirmă Farcaș.

„Promovare meritată”

Cel mai bun jucător de pe teren, Andrei Grosu, consideră că meciul a fost mai dificil decât s-ar fi așteptat. „Promovarea este meritată. Am întâlnit o echipă amibițioasă care și-a depășit limitele la acest baraj. Bucuria promovării este cu atât mai mare cu cât mai reușit să revenim de la 1-2 și 2-3. Sunt fericit că am contribuit și eu cu ce am putut la promovarea Sânmartinului”, ne-a declarat Grosu, care în acest sezon nu a ratat nicio lovitură de la 11 metri.

La partidă au asistat și președinții AJF și CJA Bihor, Valer Vancea și Cornel Pantea. „Ne bucurăm că Bihorul va avea încă o echipă în Liga a III-a și după un sezon de pauză a reînodat șirul promovărilor”, opinează Vancea.

Autocarul promovării a poposit la Negreni, iar destinația finală a fost ștandul cu valuri din Băile 1 Mai, unde majoritatea jucătorilor nu eu ezitat să plonjeze în bazinul cu apă termală. Petrecerea jucătorilor a continuat apoi în cluburile orădene.

Trimite articolul

X
Taguri:
CSC Sânmartin ,
Liga III ,
promovare
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Sentință în cazul tânărului care l-a atacat cu cuțitul pe un taximetrist, într-o benzinărie de lângă Oradea
    Dănuț Balogh, bărbatul de 21 de ani, din Gepiu, care în luna ianuarie a încercat să fure mai multe sticle cu bere dintr-o stație de carburant din Leș și l-a rănit cu un cuțit pe taximetristul în mașina căruia a pus băutura, a fost condamnat de Judecătoria Oradea la 4 ani, 7 luni și 20 de zile, cu executare pentru tentativă de furt și tâlhărie calificată.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    De la parc clasic la spațiu inteligent: Tinca investește în modernizarea completă a zonei centrale
    Comuna Tinca intră într-o etapă amplă de transformare urbană, odată cu demararea unui proiect de modernizare a parcului central, cu o suprafață de peste 14.600 mp, care urmează să fie reconfigurat atât din punct de vedere estetic, cât și funcțional.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Val de scumpiri la motorină în Oradea: prețurile trec de 9 lei/litru, după majorări într-o săptămână
    Cea mai recentă scumpire a fost aplicată marți, 28 aprilie.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Economic

    Reguli mai dure pentru recrutarea muncitorilor străini: garanții financiare și control extins
    Măsurile vizează atât agențiile de plasare, cât și angajatorii, cu accent pe control mai strict, digitalizare și limitarea abuzurilor de pe piață.

    Educație

    Colegiul Economic „Partenie Cosma” introduce gimnaziul și se adaptează noilor schimbări din Educație
    Extinderea colegiului cu nivel gimnazial, transformarea liceelor tehnologice în unități de 4 ani și lipsa de motivație din sistem conturează un moment de schimbare în Educație.

    România

    Sirenele nu mai stau în trafic: USR introduce reguli stricte pentru șoferii care nu fac loc ambulanțelor
    Deputaţii USR au depus, la Parlament, un proiect de lege care stabileşte clar ce trebuie să facă şoferii în condiţii de ambuteiaj sau trafic intens, astfel încât să uşureze trecerea maşinilor de urgenţă - ambulanţe, autovehicule de pompieri ori de poliţie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X