BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
„Chiar dacă avem un lot valoros, cu un bagaj mare de experiență, pentru mine este important grupul”

„Chiar dacă avem un lot valoros, cu un bagaj mare de experiență, pentru mine este important grupul”

De Teodor Biriș
la 15 February 2024 10:49
1 Comentarii

„Chiar dacă avem un lot valoros, cu un bagaj mare de experiență, pentru mine este important grupul”

15 February 2024 10:49
La CS Diosig Bihardioszeg din vara anului trecut, Mădălin Marius Popa, va împlini 42 de ani în iunie, lună în care își dorește să realizeze și cea mai importantă performanță din cariera de antrenor.
Scris de Teodor Biriș - La CS Diosig Bihardioszeg din vara anului trecut, Mădălin Marius Popa, va împlini 42 de ani în iunie, lună în care își dorește să realizeze și cea mai importantă performanță din cariera de antrenor.

Trimite articolul

X

După câștigarea fazei regionale a Cupei României, noua țintă este titlul județean în Liga 4, dublat de promovarea în Liga 3. În prin proces de pregătire pentru play-off, CS Diosig a jucat primul meci de pregătire în compania formației maghiare Monostorpalyi SE, câștigat cu 3-0.

„Venim după o perioadă în care am pus accentul pe pregătirea fizică, avem și un sistem nou de joc la care băieții s-au adaptat foarte bine la primul meci de pregătire disputat cu o echipă bună de Liga 4 din Ungaria”, ne-a declarat antrenorul. Mădălin Popa, care are la dispoziție cel mai experimentat lot din Liga 4: „Avem un lot cu mulți jucători experimentați, cu personalitate, mulți dintre ei cu meciuri în Liga 2 și chiar în Liga 1. Le-am spus foarte clar băieților că obiectivul este să ajungem în Liga 3. Îmi asum total acest obiectiv. Am adus jucători cu calitate și în această iarnă, care se alătură celor care au dus greul în sezonul regulat și au adus CS Diosig pe primul loc în Seria Nord, fără să pierdem vreun meci”.

În ianuarie au fost legitimați portarul Eduard Beke, mijlocașii Adrian Micaș, Carlos Covaciu, Tobias Tămaș și atacantul Raymond Lukacs.

[eadvert]

Mădălin Popa CS Diosig

Mădălin Popa vizează promovarea cu CS Diosig FOTO: TEODOR BIRIȘ

„Apreciez eforturile făcute”

Antrenorul consideră că există toate premisele pentru îndeplinirea obiectivului. „Apreciez enorm eforturile făcute de domnul președinte Sabău, de Primăria și Consiliul Local Diosig, și sponsorii care ne susțin. I-am simțit calzi și alături de acest proiect menit să ducă Diosigul la nivel de Liga 3. Mă bucur că am ocazia să colaborez cu astfel de oameni. S-a creat o emulație frumoasă, suporterii din Diosig iubesc fotbalul și am încredere că împreună putem reuși ce ne-am propus. Eu sunt din Diosig, comuna unde am crescut, acolo am dat prima dată cu piciorul în minge și mă simt legat sufletește”.

În ciuda valorilor individuale pe care le are în lot, Mădălin Popa mizează pe forța grupului:

„Chiar dacă avem un lot valoros, cu un bagaj mare de experiență, pentru mine este important grupul. Doar împreună, uniți, cu multă muncă, organizare și seriozitate, putem reuși ce ne-am propus. Am încredere totală în băieți că vor înțelege acest lucru. Începe play-off-ul, practic un campionat nou și nu va fi ușor pentru că toate echipele își vor dori să joace bine împotriva noastră. Va fi un play-off disputat, dar principalele contracandidate la câștigarea Ligii a IV-a sunt CAO și Beiușul, dar vor fi și alte echipe capabile să producă surprize”.

Ca jucător, Mădălin Popa a evoluat la Dinamo București, ARO Câmpulung, Dacia Unirea Brăila, FC Bihor, Spartacus Niyregyhaza, Gloria Bistrița, Pandurii Târgu Jiu, FC Drobeta Turnu Severin și a fost antrenor-jucător la Unirea Livada. A debutat în prima ligă într-un meci Oțelul Galați – Dinamo București, scor 5-3, desfășurat în 5 octombrie 2000.

Trimite articolul

X
Taguri:
bihorul beius ,
CAO ,
cs diosig ,
liga 4 ,
Madalin Popa ,
promovare
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. P. Claudiu says:
    February 15, 2024 at 10:11 pm

    Lot de fosti fotbalisti bihoreni, toti peste 30 de ani :)) La anul vor pati ca cei de la Santandrei, unul stanga, celalalt dreapta, si vine tineretea de la Lps sa joace in liga a 3 a. Atentie la baraj, lotul zis experimentat nu cumva sa faca pase numai stangace :)))))) a mai fost cazul, acum cativa ani. In rest bafta

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Fostul agent de frontieră care a primit șpagă pe Revolut și-a recunoscut faptele. Ce pedeapsă a propus Parchetul Bihor
    Fostul agent de Poliție de Frontieră Alexandru Marius Dulău, cercetat de Parchetul Bihor într-un dosar de luare de mită, a admis că a comis faptele de care a fost acuzat și a încheiat un acord de procurorul de caz din cadrul Parchetului Bihor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Curtea de Apel Oradea: avertisment pentru un notar acuzat că a autentificat o procură semnată în fals de un profesor
    Notarul orădean Dan Dumitru Ogășanu a primit, joi, un avertisment din partea unui complet al Curții de Apel Oradea, care a dispus renunțarea la aplicarea pedepsei într-un dosar în care acesta a fost inculpat pentru fals intelectual şi complicitate la uz de fals.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Modificări în regulamentul de funcționare a păcănelelor din Oradea. Consilierii locali au respins autorizațiile mai multor săli din oraș
    La solicitarea Direcției Poliției Locale, consilierii locali orădeni au aprobat două modificări la regulamentul privind funcționarea sălilor de jocuri pe raza municipiului.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cu ochii pe pepeni! Unde se vor putea vinde în Oradea și ce amenzi riscă cei care agață marfa pe ușile deschise ale magazinelor
    Consilierii locali orădeni au votat mai multe modificări la Regulamentul privind organizarea și desfășurarea activităților în zone publice, aprobat prin HCL nr. 48/2025. 1

    Educație

    Programul grădinițelor pe timpul verii. Unde pot fi înscriși copiii în Bihor
    Pentru a asigura continuitatea actului educațional și îngrijirea copiilor în condiții optime, unitățile de învățământ preșcolar vor funcționa prin alternanță în lunile iunie, iulie și august.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Temperaturi sufocante în Bihor. Ce trebuie să faci pentru a evita problemele de sănătate
    Având în vedere prognozele meteorologice de temperaturi atmosferice extreme (valori de peste 37 grade Celsius) pentru zilele următoare, Direcția de Sănătate Publică Bihor face mai multe recomandări pentru a evita problemele cauzate de caniculă.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X