BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
CS Osorhei a pierdut cu Unirea Dej

CS Osorhei a pierdut cu Unirea Dej

la 2 November 2012 21:00 Reactualizat la: 2 November 2012 21:03
2 November 2012 21:00 Reactualizat la: 2 November 2012 21:03
Unirea Dej şi-a dovedit reputaţia de cea mai bună echipă din deplasare a Seriei a V-a şi a administrat prima înfrângere acasă echipei CS Oşorhei, scor 1-2 (0-2). Un succes meritat venit la capătul unui joc bun, bihorenii fiind de nerecunoscut.
Scris de Teodor Biriş - Unirea Dej şi-a dovedit reputaţia de cea mai bună echipă din deplasare a Seriei a V-a şi a administrat prima înfrângere acasă echipei CS Oşorhei, scor 1-2 (0-2). Un succes meritat venit la capătul unui joc bun, bihorenii fiind de nerecunoscut.

Trimite articolul

X

În cele 90+4 minute cât s-a jucat, gazdele nu au reuşit să-şi creeze o ocazie clară de gol. Singura reuşită a venit cu zece minute înainte de final, când arbitrul a acordat uşor o lovitură de la 11 metri la contactul dintre R. Pop şi Sorin Ban. Veteranul Lupaşcu a transformat penalty-ul, dar până la final nu au mai reuşit să egaleze. Asta deşi din minutul 55 clujenii au evoluat în inferioritate în urma eliminării lui Ad. Bud pentru cumul de cartonaşe galbene.

Oaspeţii au marcat prima dată în minutul 6 prin Rareş Stan, care a profitat de o gafă a lui Nistor, şi au reuşit să-şi dubleze avantajul în minutul 45 când Solomon Enow a pătruns spre poartă şi de la marginea careului a şutat plasat, bară-gol.

La conferinţa de presă, antrenorul Cosmin Bodea a anunţat că jucătorii bihoreni vor fi penalizaţi financiar pentru această înfrângere.

 Au evoluat echipele:

CS Oşorhei: Sălăjan – Tăut, Pintea (46 Briciu), Nistor (34 Pereţ), Fitero, Ş. Pop, Magda, L. Todea (65 S. Ban), Galea (88 Moise), Lukacs, Lupaşcu. Antrenor: Cosmin Bodea

 Unirea Dej: Szekely – Podină, Dobrău, Traore, R. Pop, Ad. Bud, Găbruş, Rus, R. Stan (90+2 Itu), Enow, Faur (87 P. Bogdan). Antrenor: Alin Minteuan

 Declaraţii:

Cosmin Bodea (antrenor CS Oşorhei): „Din păcate a venit şi prima înfrângere pe teren propriu, în urma unui joc foarte prost în care am făcut cadou cele două goluri. Dacă altădată felicitam jucătorii pentru atitudinea lor, acum nu pot spune acest lucru pentru că niciunul nu a avut atitudine. Încă o dată se dovedeşte că suntem o echipă mică şi nu ştim să gestionăm un moment bun pe care l-am avut. Pentru noi se dovedesc mai grele jocurile de pe teren propriu, când trebuie să jucăm, să construim. Echipa oaspete a ştiut ce a vrut şi a câştigat pe merit”

 Alin Minteuan (antrenor Unirea Dej): „A fost un meci extrem de greu, dar atitudinea jucătorilor a făcut să obţinem victoria. Prima repriză a fost foarte bună, am marcat, am mai ratat cîteva ocazii, astfel că dacă scorul era 3 sau 4-0 nu se supăra nimeni. De la început am pus presiune pe fundaşii centrali şi am plecat bine pe contraatac. În partea a doua, după eliminarea corectă, am suferit puţin. Am fost şi câteva decizii dubioase, care ne-au oprit pe contraatac. Până la finalul turului sperăm să fim cât mai aproape de Hunedoara, cu care jucăm etapa viitoare acasă. În iarnă vom trage linie şi vom vedea ce ne propunem pentru retur.

 Celelalte rezultate:

Plimob Sighetu Marmaţiei – Seso Câmpia Turzii 0-3 (gazdele nu au asigurat asistenţa medicală)

Naţional Sebiş – Jiul Petroşani 1-0 (1-0). Ember 13

FCM Turda – FC Zalău 0-6 (0-2). Ionaşcu 18 şi 40, Dumiter 55, Bode 67, Maior 75, Cozma 90

Europa Alba Iulia – Sănătatea Cluj 1-0 (1-0). P. Muntean 35

SÂMBĂTĂ

FC Hunedoara – Şoimii Pâncota (ora 14)

Olimpia Satu Mare a stat.

Trimite articolul

X
Taguri:
cs osorhei ,
unirea dej
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Cu mulți debutanți în echipă, Transilvania Sport Academy a pierdut la scor primul meci în Liga 3
    La debutul în Liga 3, Seria 8, Transilvania Sport Academy a avut parte de un adversar redutabil la acest nivel, Sănătatea Cluj – formație care a evoluat în play-off-ul ediției trecute de campionat.

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    Trei puncte pentru Lotus Băile Felix. Un jucător nou venit a marcat golul decisiv
    Lotus Băile Felix și-a adjudecat cele trei puncte la debutul în noul sezon din Liga 3, Seria 8, la capătul unui meci destul de complicat cu tânăra echipă Viitorul Cluj.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    UPDATE Incendiu violent pe strada Calea Mareșal Alexandru Averescu din Oradea. Bărbatul resuscitat a murit: era un fotbalist cunoscut
    Incidentul s-a petrecut în seara zilei de vineri, 28 august.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Libertății din Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    România

    Vești bune pentru șoferi: acciza la motorină scade din nou în septembrie
    Ministerul Finanţelor (MF) majorează la 25% reducerea temporară a accizei aplicabile motorinei standard pentru intervalul 1 - 15 septembrie 2026, ca urmare a noii evaluări bilunare prevăzute de mecanismul instituit prin Legea nr. 162/2026 privind declararea situaţiei de criză pe piaţa ţiţeiului şi/sau a produselor petroliere.

    Economic

    Terenurile din România care s-ar putea scumpi cu până la 20%. Ce schimbă noul Cod al Urbanismului
    Piața terenurilor din România intră într-o etapă în care nu doar locația și suprafața vor conta la stabilirea prețului.

    Economic

    Facturi mai mari fără aparate noi în casă. Cum crește consumul de energie din septembrie
    Schimbarea anotimpului se poate vedea și pe factura la energie electrică. Odată cu venirea toamnei, unele aparate din locuință sunt folosite mai des, iar diferența de consum poate deveni vizibilă de la o lună la alta.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X