BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
FC Bihor a fost umilită la Alba Iulia

FC Bihor a fost umilită la Alba Iulia

la 7 May 2008 16:13
7 May 2008 16:13
ALBA IULIA - De trei etape FC Bihor a început să contabilizeze înfrângerile. Fotbaliştii nu prea mai joacă, iar staff-ul tehnic nu reuşeşte nici cum să-i mobilizeze pe cei pe care îi trimit pe teren.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - ALBA IULIA - De trei etape FC Bihor a început să contabilizeze înfrângerile. Fotbaliştii nu prea mai joacă, iar staff-ul tehnic nu reuşeşte nici cum să-i mobilizeze pe cei pe care îi trimit pe teren.

Trimite articolul

X

La fel s-a întâmplat şi la Alba Iulia, unde experimentala echipă trimisă pe teren de Gheorghe Silaghi nu a reuşit altceva decât să se facă de râs. Spre deosebire de orădeni, gazdele au putut să se mobilizeze, chiar dacă nu mai au nici un obiectiv, şi să administreze bihorenilor cea mai severă înfrângere din acest sezon: 4-0 (3-0). Zona centrală a apărării unde au activat Cosma şi Ambruş a fost bulevard pentru albaiulieni care au punctat pentru prima dată în minutul 23, când Zăgrean, liber la opt metri, a şutat lângă bară (1-0). Apoi, din zece în zece minute, până la finalul primei părţi, Unirea s-a descătuşat. Grozav a recepţionat o mingea anticipată greşit de Cosma, l-a întors uşor pe Lorincz şi a şutat plasat la colţul lung (33). Impotenţi de la mijloc în sus, orădenii au fost victime sigure, iar Foro a marcat împotriva fostei sale echipe, cu un şut de la marginea careului, deviat, care l-a păcălit pe Lipitor (43). Fără chef de joc, deşi a revenit după o pauză destul de lungă, Săndulescu a colecţionat rapid două galbene, astfel că în partea a doua FCB a jucat în inferioritate. În partea secundă, Alba Iulia a mai punctat o dată prin G. Grozav, care a reluat în plasă o minge lobată de Foro peste Lipitor (51). La 4-0, gazdele au fost cuprinse de milă şi au lăsat piciorul de pe acceleraţie, astfel că FC Bihor nu a mai încasat nici un gol.

Ce rămâne după acest joc? O înfrângere ruşinoasă pigmentată cu trei debuturi ale juniorilor Teşan, Butuc şi Belcin, convocaţi în locul obişnuiţilor Andor, A. Achim, Floruţ, Novak şi Miheş, lăsaţi la FC Bihor II.

CASETA TEHNICĂ

Unirea – FC Bihor 4-0

Stadion Unirea. Teren bun. Spectatori: 300

Au marcat: Zăgrean 23, G. Grozav 33 şi 51, Foro 43

Unirea: Lasc – D. Tătar, Poverlovici, Goia, Bucurică – Foro ( 71 Selagea), Dâlbea, Sg. Costea, C. Cristea – Zăgrean, G. Grozav. Antrenor: Aurel Şunda.

FC Bihor: Lipitor – Ţârcă, Ambruş, Cosma, Lorincz ( 73 Belcin) – Teşan, Săndulescu, Pocian – R. Radu, C. Bucur, Ayza ( 73 Cr. Butuc). Antrenor: Gheorghe Silaghi.

Remarcaţii meciului: Foro, G. Grozav, Zăgrean / –

Cartonaşe galbene: G. Grozav 71, Zăgrean 90+2 / Săndulescu 30 şi 45+1, R. Radu 38, Pocian 70

Cartonaşe roşii: – / Săndulescu 45+1

Arbitri: Emil Voicu (Bacău) – Claudiu Florea, Adrian Constantinescu (Bucureşti) Observator FRF: Silviu Crângaşu (Ploieşti).


 

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    6 ani de închisoare „tăiați” din pedeapsa unui orădean acuzat de trafic de droguri
    Ciprian Marian Teodor Curta, un orădean condamnat în primă instanță la 7 ani de închisoare pentru trafic și deținere de droguri de risc și de mare risc, va executa în cele din urmă doar 2 ani din pedeapsă, după ce Curtea de Apel Oradea l-a achitat pentru una dintre acuzații, care fusese sancționată inițial de Tribunalul Bihor cu 6 ani după gratii.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Legea promovată de Cseke Attila va salva proiectele PNRR și va aduce 560 de milioane de euro din fonduri europene
    În cadrul vizitei efectuate sâmbătă la Oradea, unde a participat la inaugurarea noii creșe construite pe strada Aluminei, ministrul interimar al Dezvoltării, Cseke Attila, a prezentat una dintre măsurile legislative pe care ministerul le consideră esențiale pentru finalizarea investițiilor finanțate prin Planul Național de Redresare și Reziliență și pentru creșterea gradului de absorbție a fondurilor europene. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Doi urmăriți internațional, condamnați pentru fapte comise în Oradea, au fost aduși de polițiști din Franța și Germania
    Polițiștii români au adus în țară, la sfârșitul acestei săptămâni, 8 infractori dați în urmărire internațională, condamnați la închisoare cu executare pentru diferite fapte, printre care și doi bărbați care au primit pedepse pentru fapte comise în Oradea.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Sport local

    CS Bihorul Beiuș a transferat un fost internațional de juniori format la Academia Hagi
    Echipa antrenată de George Zima reîncepe antrenamentele luni, 13 iulie, la Stadionul „Francisc Matei”.

    Economic

    Rabla Auto 2026 rămâne neschimbat. Ce sume primesc românii pentru mașini noi
    Programul Rabla Auto va continua și în 2026, iar persoanele fizice vor putea beneficia de aceleași condiții de finanțare ca în sesiunea precedentă, desfășurată în 2025.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Bolojan și Cseke au inaugurat o creșă nouă în cartierul Rogerius. Noua unitate va începe să funcționeze din această toamnă
    Municipiul Oradea are o nouă creșă construită prin Programul guvernamental „Sfânta Ana”, derulat de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației. Noua unitate, amplasată pe strada Aluminei, a fost inaugurată sâmbătă în prezența premierului interimar Ilie Bolojan, a ministrului interimar al Dezvoltării, Cseke Attila, și a viceprimarului Oradiei, Teofil Filimon. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X