BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
FC Bihor se pregăteşte de Inter

FC Bihor se pregăteşte de Inter

la 14 November 2008 09:21
14 November 2008 09:21
ORADEA - FC Bihor va juca sâmbătă cu Internaţional Piteşti, una dintre echipele incomode când joacă în deplasare. În faţa celui de-al zecelea val, orădenii sunt optimişti. „Nu trebuie să ne speriem de Internaţional. Ştim că este o echipă care joacă bine şi a adus multe puncte din deplasare. Obiectivul nostru este să dăm un gol mai mult ca adversarul”, spune principalul Vig Zoltan.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - ORADEA - FC Bihor va juca sâmbătă cu Internaţional Piteşti, una dintre echipele incomode când joacă în deplasare. În faţa celui de-al zecelea val, orădenii sunt optimişti. „Nu trebuie să ne speriem de Internaţional. Ştim că este o echipă care joacă bine şi a adus multe puncte din deplasare. Obiectivul nostru este să dăm un gol mai mult ca adversarul”, spune principalul Vig Zoltan.

Trimite articolul

X

Argeşenii au jucat miercuri în „optimile” Cupei României cu Rapid şi au pierdut cu 0-3 la Ploieşti. Se sconta pe o oboseală a echipei antrenate de Ştefan Stoica, însă acesta a folosit doar trei dintre titularii obişnuiţi în campionat. „Atâta timp cât nu au folosit echipa de bază nu este un avantaj pentru noi. Titularii au fost menajaţi, semn că meciul cu FC Bihor este mult mai important pentru ei”, susţine secundul Mircea Fodor.

Antrenorii consideră că va fi un avantaj că evoluăm acasă iar publicul va putea exercita o presiune constantă asupra adversarilor. „Noi sperăm ca suporterii să vină într-un număr cât mai mare şi să se înregistreze un record de asistenţă pentru acest tur. Dorinţa noastră este ca încet, încet să readucem publicul la stadion prin rezultate şi joc”, afirmă Vig.

Şi fără Ambruş

Sistemul defensiv al FCB va fi serios dereglat în partida de sâmbătă întrucât două piese grele vor absenta din cauza accidentărilor. „După Lipitor care nu va juca între cinci şi opt luni, nu vom putea conta nici pe Ambruş care acuză dureri la spate. Nu putem conta nici pe Cosma, dar va reveni Radu. Cea mai importantă pierdere e a lui Lipitor, care este considerat unul dintre cei mai buni portari ai seriei, dacă nu cel mai bun. Avem încredere în Fildan şi sperăm să apere ca Lipi. Este şansa lui că să demonstreze că merită să joace”, spun cei doi antrenori.

Delegare suspectă

Pare oarecum surprinzător că la meciul FC Bihor – Internaţional Piteşti, Comisia Centrală a Arbitrilor a desemnat o brigadă de arbitri din Craiova, acolo unde locuieşte şi antrenorul echipei piteştene Ştefan Stoica. Au fost delegaţi Marius Constantinescu – Dragoş Iliescu şi Adrian Popescu, iar observator FRF a fost trimis timişoreanul Petre Mehedinţiu. „Poate că pare surprinzător că arbitrii sunt din aceeaşi localitate cu antrenorul şi preşedintele de la Internaţional, dar noi avem încredere că vor fi imparţiali şi vor arbitra corect”, afirmă preşedintele Alexandru Toth.

 

Teodor Biris

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    „Știu că aveți misiuni mult mai grele”. Mesajul primit de pompierii bihoreni după ce au intervenit la salvarea unui câine căzut într-o groapă
    Miercuri, 6 mai, pompierii orădeni au acționat pentru salvarea unui cățel, în localitatea Nojorid, intervenția fiind urmată de un mesaj de recunoștință transmis de către apelantă salvatorilor.

    România

    După sprijinul acordat moțiunii împotriva lui Bolojan, Șoșoacă anunță procedura de destituire a lui Nicușor Dan
    Diana Șoșoacă, președintele partidului SOS România a anunțat în cursul zilei de joi, 7 mai că formațiunea începe demersul pentru destituirea președintelui României, Nicușor Dan.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Misiunea de stingere a focarelor din zona împădurită dintre Șuncuiuș și Vadu Crișului continuă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    13.000 de solicitări depuse pentru actualizarea datelor pentru locurile de parcare din Oradea. Câte au fost respinse și de ce?
    Serviciul Gestionare Parcări din cadrul Direcției Patrimoniu Imobiliar a Primăriei Municipiului Oradea a finalizat prima sesiune de validare automată a solicitărilor de actualizare a informațiilor aferente locurilor de parcare de domiciliu atribuite.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Posturi la stat, scoase la concurs în Bihor. Unde se fac angajări și ce condiții trebuie îndeplinite
    Instituțiile publice din județul Bihor au publicat, în această perioadă, mai multe posturi vacante pentru persoanele care își doresc o carieră în sistemul public.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Incendiul de la groapa de gunoi din Oradea a fost stins după două zile de intervenții ale pompierilor
    În cursul zilei de 06 mai, peste 20 de pompieri militari orădeni au continuat să acționeze pentru lichidarea focarelor izolate, rămase la groapa de gunoi din Oradea, intervenind cu 4 autospeciale de stingere.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X