BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Fundașul Jaizec Lotee ar putea fi apt de joc pentru CSM CSU Raiffeisen Oradea pentru meciul de debut din FIBA Europe Cup

Fundașul Jaizec Lotee ar putea fi apt de joc pentru CSM CSU Raiffeisen Oradea pentru meciul de debut din FIBA Europe Cup

De Gavril Nuțiu
la 13 October 2025 11:05 Reactualizat la: 13 October 2025 16:16

Fundașul Jaizec Lotee ar putea fi apt de joc pentru CSM CSU Raiffeisen Oradea pentru meciul de debut din FIBA Europe Cup

Emmanuel Nzekwesi FOTO: CSM ORADEA FACEBOOK
13 October 2025 11:05 Reactualizat la: 13 October 2025 16:16
CSM CSU Raiffeisen Oradea a obținut trei victorii din tot atâtea meciuri disputate în Liga Națională de baschet masculin.
Scris de Gavril Nuțiu - CSM CSU Raiffeisen Oradea a obținut trei victorii din tot atâtea meciuri disputate în Liga Națională de baschet masculin.

Trimite articolul

X

În primele două partide, echipa noastră a fost lipsită de aportul a doi jucători străini, Jaizec Lotee și Emmanuel Nzekwesi.

Nzekwesi a debutat pentru formația „leilor roșii” în meciul cu CS Vâlcea 1924. A jucat timp de 18 minute, având medii statistice de 10 puncte marcate, 6 recuperări, o pasă decisivă și un coeficient de 13 la eficiență. Sunt cifre bune, ținând seama de faptul că internaționalul olandez s-a aflat la primul meci oficial pentru echipa roș-albastră.

„Emmanuel a avut o revenire bună pe parchet. Mi s-a părut că a jucat bine, a fost în regulă. Este foarte important că nu s-a reaccidentat și sper ca de aici înainte să crească atât el, cât și echipa”, a declarat antrenorul Cristian Achim.

La rândul său, Jaizec Lotee ar putea intra în echipa orădeană în meciul cu Petrolina AEK Larnaca, din prima etapă a FIBA Europe Cup. El nu a jucat încă deloc pentru „leii roșii”, din cauza unei rupturi musculare.

„Sper din tot sufletul ca Lotee să revină miercuri. El este crucial din mai multe motive, principalul fiind acela că este singurul fundaș clasic din echipa noastră”, a afirmat antrenorul Cristian Achim.

Meciul CSM CSU Raiffeisen Oradea – Petrolina AEK Larnaca va avea loc miecruri, 15 octombrie, cu începere de la ora 19:00, la Oradea Arena.

Jaizec Lotee FOTO: CSM ORADEA FACEBOOK

 

Trimite articolul

X
Taguri:
Cristian Achim ,
FIBA Europe Cup ,
Raiffeisen Oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    Guvernul Bolojan, la limită înainte de votul moțiunii: Ciucu susține că lipsesc 5–10 voturi pentru a decide soarta Executivului
    Numerătoarea inversă până la moțiunea de cenzură inițiată de PSD și AUR, un test crucial pentru supraviețuirea politică a premierului Ilie Bolojan.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 5 mai, în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 5 mai.

    BIHON Sport local

    Interviu cu judoka orădean Alex Creț: „Obiectivul meu este să revin în elita mondială”
    Judoka orădean Alex George Creț, recent câștigător al medaliei de bronz la Campionatul European de seniori de la Tbilisi, ne vorbește, în cadrul unui interviu, despre perioada grea prin care a trecut pe parcursul anului trecut și despre planurile sale de viitor. Calificarea la Jocurile Olimpice de la Los Angeles 2028 reprezintă țelul său major.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ANM: Bihorul, între temperaturi de până la 26 de grade și averse pe final de săptămână
    Vremea continuă să se încălzească în Crișana, unde în cursul zilei de marți, 5 mai temperaturile maxime vor ajunge la o medie regională de 28 de grade Celsius.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Oradea Plaza – nou reper pentru spațiile de birouri moderne din centrul orașului

    Cultură

    GALERIE FOTO
    Evenimentele culturale ale anului 2025, surprinse în imagini de fotoreporterii din județele Bihor și Hajdú-Bihar
    Expoziţia „Bihor Press” a fost vernisată în aceeaşi zi atât la Debreţin cât şi la Oradea.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X