BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
In Baile Felix are loc sambata CN de cros

In Baile Felix are loc sambata CN de cros

la 29 October 2010 14:00
29 October 2010 14:00
Competiţia prilejuieşte prezenţa la Oradea a multor membri din conducerea FR Atletism.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - Competiţia prilejuieşte prezenţa la Oradea a multor membri din conducerea FR Atletism.

Trimite articolul

X

Pădurea din Baile Felix găzduieşte sambata ediţia 2010 a CN de cros, prima competiţie atletică majoră organizată în judeţul nostru după o pauză de 16 ani. Concursul este organizat de DJST Bihor, FR de Atletism şi AJ de Atletism Bihor. Întrecerile încep la ora 10 şi au loc la categoriile de vârstă juniori I, tineret şi seniori, feminin şi masculin. Organizatorii au susţinut ieri o conferinţă de presă, la care au fost prezenţi preşedintele FRA, Sorin Matei, directorul DJST Bihor, Sorin Buhaş şi preşedintele AJA Bihor, Virgil Preda.

„Oradea şi Băile Felix merită să organizeze un campionat naţional atletic. Atletismul are o istorie şi o tradiţie de peste o sută de ani în această zonă. Băile Felix au fost decenii la rând o gazdă primitoare pentru loturile naţionale atletice aflate în pregătiri, mai ales în perioada iernii. Şi eu personal m-am pregătit şi antrenat aici şi revin de fiecare dată cu plăcere”, a afirmat Sorin Matei, celebrul recordman naţional la săritura în înălţime, cu 2,40 metri, actualul preşedinte al FR de Atletism. La CN de cros mai sunt prezenţi secretarul general al FRA, Ioan Buligă, antrenorul federal Zsolt Gyöngyössi şi soţia sa, fosta campioană europeană, mondială şi olimpică Gabriela Szabo.

G.N.

Trimite articolul

X
Taguri:
baile felix ,
cn 2010 ,
cros
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Intervenție de urgență în zona Pieței Decebal din Oradea după ce o persoană a amenințat că își va lua viața
    Incidentul s-a petrecut în după amiaza zilei de luni, 29 iunie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Coșmar în centrul unui sat din Bihor: curte transformată în focar de infecție, șobolani și incendiu printre gunoaie
    O gospodărie din localitatea Mișca, comuna Chișlaz, a devenit motiv de îngrijorare pentru locuitorii din zonă după ce, timp de aproape un an, în curte și în locuință s-ar fi acumulat cantități foarte mari de deșeuri menajere și resturi aflate în stare avansată de degradare. Situația a culminat vineri seara, când printre gunoaie a izbucnit un incendiu care a pus în pericol locuințele din apropiere și Căminul Cultural.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Conductă de apă spartă de un Dorel pe șantierul pasajului din zona Crișul. Alimentarea, reluată după patru ore
    O manevră executată de un muncitor al firmei Global Industrial a produs, în dimineața zilei de 29 iunie, o avarie majoră la o conductă de apă de mari dimensiuni, de 400, care asigură alimentarea locuitorilor din zona străzii Republicii. 2

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    După caniculă vin furtunile: Cod galben de instabilitate atmosferică în Bihor
    Avertizarea este valabilă în cursul zilei de marți, 30 iunie, între orele 12 și 23.

    BIHON Sport local

    După 35 de ani! Un nou duel de tradiție între generațiile 1973 de la FC Bihor și LPS Bihorul Oradea
    O tradiție începută acum 25 de ani este dusă mai departe de componenții generației 1973 de la FC Bihor și LPS Bihorul.

    Cultură

    Se schimbă amplasarea zonelor Festivalului Medieval 2026 în Cetatea Oradea. Consultaţi harta
    Schimbarea amplasamentului este determinată de faptul că șanțul Cetății Oradea cu acces din strada Clujului, locația în care s-a desfășurat festivalul în anii precedenți, se află în prezent în proces de reabilitare.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X