BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Judoka vizează al 13-lea titlu

Judoka vizează al 13-lea titlu

la 7 October 2009 06:34
7 October 2009 06:34
La Oradea va avea loc etapa finală a CN pentru echipe la judo, respectiv lupte la sol.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - La Oradea va avea loc etapa finală a CN pentru echipe la judo, respectiv lupte la sol.

Trimite articolul

X

Cele două competiţii, organizate de CSM Oradea şi FR Judo, vor avea loc sâmbătă şi duminică, la Arena „Antonio Alexe”. Etapa finală a Diviziei A la judo va reuni la start patru echipe, urmând să se dispute semifinalele, urmate apoi de finale.

Dominaţie orădeană

Semifinalele se vor disputa după programul: CSM JC Liberty – CS Miercurea Ciuc, respectiv CSŞ Unirea Iaşi – CSŞ Petrom Ploieşti Steaua Bucureşti. Echipa orădeană, pregătită de antrenorii Emil Morar şi Alexandru Lungu, vizează câştigarea titlului naţional. CSM JC Liberty domină de altfel cu autoritate această întrecere de mai bine de un deceniu.

„Acesta ar fi cel de-al 13-lea titlu consecutiv de campioană naţională la echipe de seniori. Nu concepem alt rezultat”, a afirmat antrenorul Emil Morar, în cadrul unei conferinţe de presă desfăşurate marti la Primărie, la care a mai fost prezent preşedintele CS Municipal, Florin Birta. În paralel cu întrecerea masculină, se va desfăşura şi CN feminin. Etapa finală a CN de judo va avea loc sâmbătă, cu începere de la ora 10. CN de Ne Waza (lupte la sol) se va disputa duminică, de la ora 9. Echipele participante sunt alcătuite din câte trei sportivi.

Gavril Nuţiu

Trimite articolul

X
Taguri:
avea ,
csm ,
echipe ,
finala ,
judo ,
lea ,
loc ,
oradea ,
titlu ,
vizeaza
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Pasajul suprateran de pe Matei Corvin din Oradea primește o finanțate europeană mai mare. Când vor începe lucrările
    Consilierii județeni au aprobat vineri, 24 aprilie, creșterea valorii finanțate din fonduri europene pentru pasajul suprateran care va fi construit peste strada Matei Corvin, ca parte a drumului de legătură Oradea – Paleu.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Noi restricții de circulație în Oradea. Mai multe zone vor fi afectate
    Comisia municipală de circulație, coordonată de viceprimarul Teofil Filimon, vineri, 24 aprilie, pentru analizarea și avizarea mai multor restricții temporare de trafic, necesare desfășurării unor lucrări de infrastructură în Oradea.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cine dă mai mult. Peste 2000 de lei pe an pentru un loc de parcare de domiciliu din Oradea
    Primăria Municipiului Oradea anunță finalizarea a primei săptămâni de funcționare a platformei digitale de licitații pentru locuri de parcare de domiciliu.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    „Fragmente de lume”, vernisaj cu emoție la Oradea: 81 de lucrări semnate de un artist de doar 13 ani
    Filarmonica de Stat din Oradea a găzduit joi, 23 aprilie, vernisajul expoziției „Fragmente de lume”. În cadrul lui, la doar 13 ani, Dragoș Mihai Dobocan a expus nu mai puțin de 81 de lucrări.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    „Adi în cătușe!” Detalii cutremurătorare din cazul unui kinetoterapeut din Oradea, reținut pentru abuz sexual asupra unor copii de grădiniță
    Un caz de abuz sexual, în care este implicat un kinetoterapeut de la o grădiniță privată din Oradea, este anchetat de procurorii Parchetului Bihor, care au dispus în cursul zilei de joi reținerea pentru 24 de ore a bărbatului.

    FC Bihor

    Patronul lui Sepsi Sf. Gheorghe: „Un antrenor trebuie să fie oglinda echipei la conferințele de presă, nu să producă circ”
    Patronul lui Sepsi Sfântu Gheorghe, Laszlo Dioszegi, a reacționat după declarațiile făcute de antrenorul Erik Lincar la conferința de presă desfășurată la finalul jocului de joi, câștigat de FC Bihor cu 3-2.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X