Imediat s-a declansat operatiunea de resuscitare, dupa care fotbalistul a fost
transportat la Spitalul din Marghita. Doctorii de acolo l-au redirectionat spre
Spitalul Judetean Oradea, unde a fost internat de urgenta.
„Starea pacientului este stabila, dar va ramâne internat la sectia
Cardiologie”, a precizat ieri doctorul Florin Bodog, purtatorul de cuvânt
al Spitalului Judetean.
Teodor Biris
Citiți principiile noastre de moderare aici!