Valentin Munteanu (76 jg) a devenit campion naţional şcolar, iar George Tărău (100 kg) a obţinut medalia de argint. Paul Buzaş (69 kg), Andrei Bala (58 kg) şi Andrei Nedelcu (54 kg) au fost aproape de podium, dar au pierdut finalele pentru medaliile de bronz, ocupând locurile 5. Ciprian Serenciuc s-a clasat pe locul 7.
Pe podium la CN Scolar
Luptătorii de la CSŞ LPS Bihorul, pregătiţi de antrenorul Nelu Pop, au obţinut două medalii la CN Şcolar, disputat la Botoşani.
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Incidentul s-a petrecut în după amiaza zilei de luni, 29 iunie.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
O gospodărie din localitatea Mișca, comuna Chișlaz, a devenit motiv de îngrijorare pentru locuitorii din zonă după ce, timp de aproape un an, în curte și în locuință s-ar fi acumulat cantități foarte mari de deșeuri menajere și resturi aflate în stare avansată de degradare. Situația a culminat vineri seara, când printre gunoaie a izbucnit un incendiu care a pus în pericol locuințele din apropiere și Căminul Cultural.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
O manevră executată de un muncitor al firmei Global Industrial a produs, în dimineața zilei de 29 iunie, o avarie majoră la o conductă de apă de mari dimensiuni, de 400, care asigură alimentarea locuitorilor din zona străzii Republicii.
2
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Avertizarea este valabilă în cursul zilei de marți, 30 iunie, între orele 12 și 23.
BIHON Sport local
O tradiție începută acum 25 de ani este dusă mai departe de componenții generației 1973 de la FC Bihor și LPS Bihorul.
Cultură
Schimbarea amplasamentului este determinată de faptul că șanțul Cetății Oradea cu acces din strada Clujului, locația în care s-a desfășurat festivalul în anii precedenți, se află în prezent în proces de reabilitare.
Citiți principiile noastre de moderare aici!