BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Puștii de la Luceafărul iernează pe primul loc

Puștii de la Luceafărul iernează pe primul loc

la 9 December 2013 09:56
9 December 2013 09:56
Au dus o luptă palpitantă cu LPS Bihorul I, iar la finalul turului ocupă primul loc în clasamentul județean al juniorilor D (născuți 1999).
Scris de Demian - Au dus o luptă palpitantă cu LPS Bihorul I, iar la finalul turului ocupă primul loc în clasamentul județean al juniorilor D (născuți 1999).

Trimite articolul

X

Puștii de la Luceafărul Oradea, antrenați de Sorin Adrian Todea, au acumulat 46 de puncte, la fel ca rivalii de la LPS, dar au avantajul golaverajului 187-6, față de 174-2 cât au elevii lui Ioan Naom. Un duel captivant care va continua și în retur și va fi decis cel mai probabil în meciul direct.

Fotbaliștii de la Luceafărul au intrat în vacanță cu banchetul oferit de conducerea clubului, care s-a desfășurat la restaurantul Papa s. „Am avut un parcurs aproape perfect. Singurul joc de care ne pare rău că nu l-am câștigat este cel cu LPS Bihorul. Am avut meciul în mână, dar am ratat prea mult. Ne pregătim să-i batem în retur. Avem un grup bun, unit, care activează împreună de 6-7 ani. Sunt câțiva jucători de perspectivă, care muncind în continuare și rămânând serioși pot ajunge sus”, spune antrenorul Todea.

Tot în această toamnă, evoluțiile bune și golurile marcate l-au adus pe Claudiu Micovschi în atenția selecționerului lotului național under 14, fiind prezent la ultimele trei acțiuni.

Lotul utilizat în tur a fost alcătuit din Petrișor Pătrașcu, Andrei Handra – portari; Vlad Mirghiș, Mihai Vlăduț, Ramon Bărcaș, George Tenche, Eric Țîrtea, Silviu Tripe, Raul Oltean, Vlad Toma, Răzvan Beiușanu, Ricardo Farcaș, Paul Chiș Toie, Claudiu Micovschi, Fabian Cioloș, Octavian Cristea și Andrei Gyurko.

Trimite articolul

X
Taguri:
juniori ,
luceafarul
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    Victorie pentru FC Bihor în ultimul meci susținut în cantonamentul din Slovenia
    În cel de-al patrulea și totodată ultimul meci de pregătire din cadrul stagiului susținut la Rogla (Slovenia), FC Bihor s-a impus cu scorul de 2-0 (0-0) în fața formației NK Rudeš, nou promovată în prima ligă a Croației. 

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident grav la ieșire din Sărand înspre Alparea. O tânără și o minoră de 10 ani au ajuns la spital în stare critică
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de joi, 16 iulie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Scandal în Oradea. Tânăr amenințat cu un pistol și lovit cu brutalitate de un alt bărbat
    Autorul a fost reținut de polițiști în cursul zilei de joi, 16 iulie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Întrerupere parțială pentru alimentare cu apă în localitatea Ceișoara

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Accident între un camion și un autoturism în localitatea Abram. O persoană este evaluată medical
    Evenimentul s-a petrecut în cursul zilei de joi, 16 iulie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Simulator de descarcerare unic în România, adus din SUA pentru pompierii din Bihor
    Pompierii din Bihor vor avea la dispoziție un simulator de descarcerare unic în România, achiziționat din Statele Unite la inițiativa conducerii Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Bihor.

    Economic

    Vești pentru românii care vor o mașină nouă. Rabla 2026 începe în câteva zile, iar AFM a publicat ghidul oficial
    Programul Rabla 2026 intră în linie dreaptă, iar autoritățile au făcut publice ultimele detalii înainte de lansare.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X