BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Stop joc! Fără fotbal la nivel de AJF Bihor până în 2021

Stop joc! Fără fotbal la nivel de AJF Bihor până în 2021

la 22 October 2020 09:27 Reactualizat la: 22 October 2020 09:28
1 Comentarii

Stop joc! Fără fotbal la nivel de AJF Bihor până în 2021

22 October 2020 09:27 Reactualizat la: 22 October 2020 09:28
După AJF-urile din Timiş, Arad, Cluj şi Bucureşti și AJF Bihor a decis să amâne orice fel de competiție oficială pentru anul 2021.
După AJF-urile din Timiş, Arad, Cluj şi Bucureşti și AJF Bihor a decis să amâne orice fel de competiție oficială pentru anul 2021.

Trimite articolul

X

După AJF-urile din Timiş, Arad, Cluj şi Bucureşti și AJF Bihor a decis să amâne orice fel de competiție oficială pentru anul 2021 din cauza pandemiei și a lipsei unui cadru legal mai permisiv, care să nu încarce bugetele cluburilor de Liga 5, Liga 4, respectiv copii și juniori. Comitetul Executiv al AJF Bihor a luat următoarele hotărâri miercuri 21 octombrie:
„Ținând cont de menținerea stării de alertă pe teritoriul României, dar și de faptul că majoritatea cluburilor și asociațiilor sportive nu pot respecta actualul protocol medical impus prin Ordinele Ministerelor Tineretului și Sportului și cel al Sănătății, iar până la mijlocul lunii octombrie nu s-a luat o decizie privind relaxarea/diminuarea/renunțarea măsurilor de siguranță sanitară (testarea COVID-19 prin RT-PCR), astfel încăt să se permită reluarea competițiilor organizate de Asociațiile Județene de Fotbal, Comitetul Executiv al AJF Bihor hotârește cu unanimitate de voturi:
1. Amânarea începerii campionatelor organizate de către AJF Bihor pentru sezonul 2020/2021;
2. Campionatele organizate de către AJF Bihor vor începe cel mai devreme în luna februarie a anului 2021.
3. Menținerea cuantumului taxelor și cotizațiilor, cu mențiunea ca jucătorii cărorea le-a fost aplicată viza anuală pentru anul 2020 vor beneficia de gratuitate la obtinerea vizei pentru anul 2021.
4. Mandatează Comitetul de Urgență al AJF Bihor să ia orice decizie care este necesară pentru desfășurarea activității curente și în eventualitatea apariției unor modificări privind protocolul medical ori condițiile ce trebuie îndeplinite pentru reluarea competițiilor.
Singurul campionat de Liga 4 care a pornit la drum este cel din Hunedoara, cu zece echipe la start care joacă meciurile din tur într-un interval comprimat care să cuprindă cât mai multe meciuri în intervalul de 14 zile acoperit de testările PCR RT.
În Bihor, o testare se poate face la prețuri între 210 și circa 380 lei pentru o persoană.

Ultimele meciuri oficiale la nivel de AJF Bihor s-au desfășurat în luna martie.

[eadvert]

Trimite articolul

X
Taguri:
ajf ,
AJF Bihor ,
amanat ,
bucuresti ,
cluj ,
covid ,
liga 4 ,
timis
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. altuss says:
    October 22, 2020 at 12:41 pm

    Mai adună tu apoi echipele în Campionatul Judeţean, după ce acestea nu mai joacă atâta vreme ! Uite-aşa se duce totul !

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    Bihon Decese

    Decese 06.08.2026

    România

    Ce este interzis să faci de Schimbarea la Față. Tradiții și superstiții păstrate din bătrâni și respectate an de an
    Pe 6 august, credincioșii ortodocși sărbătoresc Schimbarea la Față a Domnului, praznic important înscris în calendar cu cruce roșie. Cunoscută în tradiția populară drept Probrejenia sau Oprejenia, ziua este asociată cu primele semne ale apropierii toamnei și cu schimbările din natură.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Băile Felix devine gazda Thermal Days 2026 – patru zile de muzică live, spectacole și experiențe de neuitat
    Stațiunea Băile Felix se pregătește să găzduiască, în perioada 6–9 august 2026, una dintre cele mai așteptate manifestări ale verii – Thermal Days 2026, un eveniment care va reuni pe aceeași scenă artiști consacrați din România și din străinătate, alături de tineri interpreți și concurenți ai Enjoy Music Festival.

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în localitățile Tileagd, Tilecuș, Șerghiș, Vârciorog și Fâșca

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 6 august, în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 6 august.

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    „Căldură mare, mon cher”. Derby-ul bihorean din Cupa României a avut nevoie de „loteria penalty-urilor”
    După ce au eliminat pe CS Bihorul Beiuș, respectiv Unirea Tășnad, Lotus Băile Felix și Crișul Sântandrei s-au confruntat pentru un loc în turul III al Cupei României.

    Bihon CSM Oradea

    Mikko Riipinen, noul antrenor al „leilor roșii”: „Îmi doresc ca echipa să practice un baschet modern, atletic și cât mai rapid”
    În conferința de presă de miercuri, președintele CSM Oradea, Șerban Sere, i-a prezentat pe team managerul echipei CSM CSU Raiffeisen - Titus Nicoară, pe antrenorul principal - Mikko Riipinen și pe antrenorul secund - Ciprian Enache. Cei trei au venit în această vară la formația „leilor roșii”.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X