BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Studenții fotbaliști orădeni participă la turneul final al CNUFR

Studenții fotbaliști orădeni participă la turneul final al CNUFR

la 15 May 2024 10:47

Studenții fotbaliști orădeni participă la turneul final al CNUFR

15 May 2024 10:47
De joi până duminică la Alba Iulia se desfășoară ediția 2024 a Campionatului Național Universitar de Fotbal al României (CNUFR). La turneul final participă opt echipe, calificate după faza preliminariilor la care au luat startul 19 formații.
De joi până duminică la Alba Iulia se desfășoară ediția 2024 a Campionatului Național Universitar de Fotbal al României (CNUFR). La turneul final participă opt echipe, calificate după faza preliminariilor la care au luat startul 19 formații.

Trimite articolul

X

Printre echipele care se vor lupta pentru trofeu se numără și Universitatea din Oradea, repartizată în Grupa A, alături de Universitatea de Științele Vieții „Ion Ionescu de la Brad” din Iași, Universitatea Valahia din Târgoviște și Universitatea „Constantin Brâncuși” din Târgu Jiu (campioană în 2017).
Din Grupa B fac parte: Universitatea ”Babeș-Bolyai” din Cluj-Napoca (campioană în 2016 și 2018), Universitatea „Aurel Vlaicu” din Arad, Universitatea „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia și Universitatea Națională de Știință și Tehnologie Politehnica București. Conform regulamentului, fiecare echipă poate avea simultan în teren maximul 3 jucători profesioniști ce activează la cluburi din Ligile 1, 2 sau 3 din România sau în străinătate.

[eadvert]

Lotul Universității din Oradea este format din: Dragoș Săvescu, Tudor Caciora, Ovidiu Boneta, Denis Dardai, Dan Jurcă, Cătălin Boiciuc, Sebastian Oșvat, Patrik Chiș, Cătălin Galea, Bogdan Sebeșan, Darius Gheban, Alexandru Bogdan Ilieș, Mihai Șandra, Adrian Ungur, Raul Tămaș, Daniel Lăsconi, Denis Haidu, Dominik Haller, Raul Kern, Cosmin Hreniuk, Tudor Cioflan, Alex Csazar, Darius Ștef, Viorel Mîndruț, Luca Iova, Alex Meneși, Daniel Sasu.
Staff tehnic: Alexandru Ilieș, Codruț Bulz, Mihai Șandra, Dragoș Săvescu, Ștefan Baias și Mariana Beleneși.

„Mulțumim pentru sprijinul oferit la constituirea lotului cu studenți sportivi, cluburilor: FC Universitatea Oradea, Lotus Băile Felix, CS Oșorhei și CS Bihorul Beiuș. De asemenea, adresăm mulțumiri Asociației Județene de Fotbal Bihor și Comisiei Județene de Arbitri pentru sprijinul oferit competiției CNUFR 2024 și selecționatei Universității din Oradea. Sportul universitar orădean are șansa de a reprezenta și promova Universitatea din Oradea la toate competițiile naționale universitare din acest an, inclusiv prin această competiție de fotbal masculin, cu sprijinul colegilor și a conducerii Universității din Oradea, rectorului prof univ dr Constantin Bungău și președintelui Senatului Universitar, conf univ dr Aurel Căuș”, se menționează în comunicatul remis presei.

PROGRAMUL COMPETIȚIEI

ETAPA 1
JOI – 16 MAI
Grupa A, teren sintetic Sebeș
ora 16:00 Universitatea de Științele Vieții Ion Ionescu de la Brad din Iași – Universitatea Constantin Brâncuși din Târgu Jiu
17:30 Universitatea din Oradea – Universitatea Valahia din Târgoviște

Grupa B, teren Vințu de Jos
16:00 Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca – Universitatea Națională de Știință și Tehnologie Politehnica București
17:30 Universitatea Aurel Vlaicu din Arad – Universitatea 1 Decembrie 1918 din Alba Iulia

ETAPA 2
VINERI – 17 MAI
Grupa A, teren Vințu de Jos
11:00 Universitatea Constantin Brâncuși din Târgu Jiu – Universitatea Valahia din Târgoviște
12:30 Universitatea de Științele Vieții Ion Ionescu de la Brad din Iași – Universitatea din Oradea

Grupa B, teren sintetic Sebeș
11:00 Universitatea Națională de Știință și Tehnologie Politehnica București – Universitatea 1 Decembrie 1918 din Alba Iulia
12:30 Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca – Universitatea Aurel Vlaicu din Arad

ETAPA 3
SÂMBĂTĂ – 18 MAI
Grupa A, teren sintetic Sebeș
11:00 Universitatea din Oradea – Universitatea Constantin Brâncuși din Târgu Jiu
12:30 Universitatea Valahia din Târgoviște – Universitatea de Științele Vieții Ion Ionescu de la Brad din Iași

Grupa B, teren Vințu de Jos
11:00 Universitatea Națională de Știință și Tehnologie Politehnica București – Universitatea Aurel Vlaicu din Arad
12:30 Universitatea 1 Decembrie 1918 din Alba Iulia – Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca

DUMINICĂ 19 MAI – TEREN SINTETIC SEBEȘ
9:30 Finala mică, locurile 3-4 locul 2 Grupa A – locul 2 Grupa B 11:00 FINALA MARE, locurile 1-2 locul 1 Grupa A – Locul 1 Grupa B
13:00 Festivitatea de premiere.

Câștigătoare a turneului final de la Alba Iulia va reprezenta România la turneul de fotbal din cadrul Jocurilor Europene Universitare, Debrecen – Miskloc (Ungaria), 12-24 iulie 2024, competiție organizată de Asociația Europeană a Sportului Universitar (European University Sports Association) (EUSA).

Campionatul Național Universitar de Fotbal al României este sub tutela Federației Sportului Școlar și Universitar (FSSU, director Claudia Georgescu), a Federației Române de Fotbal (FRF, președinte Răzvan Burleanu) și a Universității Politehnica din Timișoara (rector Florin Drăgan), calitatea de gazdă a ediției 2024 fiind atribuită Universității 1 Decembrie 1918 (rector Daniel Breaz) din Alba Iulia.

Directorii competiției din acest an sunt jurnalistul sportiv Octavian Stăncioiu (Politehnica Timișoara) și conf univ dr Mihai Vasile Ursu, directorul turneului final și reprezentantul instituției gazdă din Alba Iulia.

Trimite articolul

X
Taguri:
Alba Iulia ,
Alexandru Ilies ,
Campionatul Național Universitar de Fotbal al României ,
CNUFR ,
universitatea din oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ați văzut-o? Minoră de 15 ani din Borod, căutată de polițiști după ce a dispărut de acasă
    În cursul zilei de 10 iunie, în jurul orei 13:30, polițiștii Secției nr. 7 Poliție Rurală Tileagd din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Bihor au fost sesizați cu privire la dispariția unei minore din localitatea Borod.

    România

    VIDEO
    Nicușor Dan critică blocajul din negocierile pentru Guvernul Tomac: „Politicienii nu fac decât să calculeze alegeri viitoare”
    Președintele Nicușor Dan le-a cerut formațiunilor politice să dea dovadă de responsabilitate și să susțină prin vot cabinetul propus de Eugen Tomac. 1

    România

    Surse: Nicușor Dan ia în calcul consultări cu PSD, PNL, USR și UDMR dacă guvernul Tomac nu trece de Parlament
    Șeful statului ar viza pe un guvern alcătuit din miniștri din partidele care făceau parte din fosta coaliție, condus de un consilier prezidențial, cel mai probabil Radu Burnete.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    România

    Un gigant al retailului oprește importurile pentru mai multe fructe și legume. Va vinde exclusiv produse românești
    Carrefour România a anunțat că, în plin sezon al recoltelor locale, mai multe fructe și legume vândute în magazinele sale provin exclusiv de la fermieri români. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Lucrările la pasajul suprateran de pe Calea Aradului se apropie de final. A fost așternut ultimul strat de asfalt
    Astăzi, 10 iunie 2026, a fost așternut ultimul strat de asfalt, cel de-al treilea, pe pasajul suprateran care se construiește pe Calea Aradului, la ieșirea din Oradea spre Arad, pe DN 79, în zona centrului comercial ERA. Stadiul lucrărilor la pasaj a ajuns astfel la peste 90%. 3

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 15.06.2026 - 19.06.2026 - PL Sacueni + PL Alesd + PL Salonta + PL Oradea + PL Rural
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X