BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Vor juca din nou la Oradea

Vor juca din nou la Oradea

la 1 December 2005 14:55
1 December 2005 14:55
La solicitarea Asociatiei Judetene de Handbal Bihor, Conducerea FR Handbal a decis ca echipa nationala masculina sa dispute la Oradea partidele de pe teren propriu din cadrul preliminariilor de calificare la Campionatul Mondial din anul 2007.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - La solicitarea Asociatiei Judetene de Handbal Bihor, Conducerea FR Handbal a decis ca echipa nationala masculina sa dispute la Oradea partidele de pe teren propriu din cadrul preliminariilor de calificare la Campionatul Mondial din anul 2007.

Trimite articolul

X

Reprezentativa României face parte din Grupa a IV-a, alaturi de echipele Lituaniei, Letoniei si Luxemburg. Prima clasata va accede la barajul din play-off-ul calificarilor.


Tricolorii revin


Partidele din preliminarii au loc în luna ianuarie 2006, cele de la Oradea urmând sa se dispute la Sala Sporturilor „Antonio Alexe”, dupa urmatorul program: România – Luxemburg la 7 ianuarie, România – Letonia la 15 ianuarie si România – Lituania la 19 ianuarie. Lotul national se va reuni în orasul nostru la data de 2 ianuarie. Tricolorii revin asadar din nou la Oradea, unde au disputat în acest an si preliminariile de calificare la CE 2006.

Presedintele FR Handbal, Cristian Gatu, ne-a declarat: „Am propus orasul Oradea, tinând cont de simpatia extraordinara de care se bucura aici echipa nationala a României. Sper ca Sala Sporturilor din Oradea sa ofere conditii optime pentru desfasurarea partidelor”.


Pentru CM 2009


În alta ordine de idei, orasul Oradea a fost propus de conducerea FRH pentru a gazdui una din grupele Campionatului Mondial de handbal masculin din anul 2009. FR Handbal a solicitat Federatiei Internationale de Handbal (IHF) organizarea CM 2009, propunând mai multe orase pentru partidele din grupe: Bucuresti, Râmnicu Vâlcea, Sibiu, Cluj-Napoca, Oradea.

Joi seara, o delegatie a Federatiei Europene de Handbal (EHF) si a FRH a sosit la Sala Sporturilor „Antonio Alexe”, pentru a inspecta conditiile oferite de aceasta locatie. Din delegatie au facut parte Alexander Toncour (Austria), secretar general al EHF si membru în Comisia Tehnica a IHF, Bogdan Macovei, seful Departamentului Relatii Externe al FRH, si arbitrul international Toma Plesa (Râmnicu Vâlcea).

Cei trei oficiali au fost primiti la Oradea de catre presedintele si secretarul AJ de Handbal Bihor, Pavel Mercea, respectiv Carol Iagar.

Gavril Nutiu


Trimite articolul

X
0 Comentarii

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    Trei juniori orădeni se află la loturile naționale de baschet ale României
    Unul dintre ei - Andrei Topai - face parte din lotul național U18 ani, iar ceilalți doi - Balogh Viktor și Ianis Seleși - sunt componenți ai lotului național U16 ani.

    BIHON Sport local

    Se vede Liga 3! ACS Transilvania Sport Academy a câștigat lejer prima manșă a barajului de promovare
    Campioanele din Liga 4 Bistrița Năsăud și Bihor s-au duelat sâmbătă în meciul tur al barajului de promovare în Liga 3.

    România

    Bolojan și-a depus candidatura la șefia PNL. Cine face parte din echipa cu care intră în cursa pentru conducerea partidului
    Ilie Bolojan va merge la Congresul extraordinar al PNL de duminică, 21 iunie, cu o echipă din care fac parte Dan Motreanu, Oana Gheorghiu și Dragoș Pîslaru, potrivit moțiunii depuse odată cu candidatura sa la șefia partidului.

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    Cultură

    Artistul orădean Alex Stîngu a lansat 4/4, o platformă dedicată scenei alternative din România
    Proiectul aduce în prim-plan trupele, concertele și poveștile mai puțin știute din sfera underground, dezvăluind realitatea din spatele industriei muzicale care evoluează dincolo de cultura de masă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Momente de groază pe Centura Oradea: un tânăr s-a aruncat în fața mașinilor și și-a provocat răni în fața șoferilor, cu cioburile unei sticle
    Incidentul s-a produs în seara zilei de joi, 18 iunie, puțin după ora 22. 2

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Fermier din Bihor, disperat după lucrări la o linie electrică: „Mi-e teamă că voi fi inundat din nou”
    Un agricultor din satul Câmpani de Pomezeu s-a adresat redacției Bihon.ro, pentru a transmite mesajul său de disperare.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X